ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות האם אמנם הגיע הרגע למהלך המכריע שיכניס את מפלגת זהות לכנסת הבאה, כתבנו נפגש עם יו”ר מפלגת זהות ושאל את השאלות שחרדים רבים שואלים את עצמם לאור השינויים במבנה הפוליטי החרדי ומספרם ההולך וגדל של החרדים שמחפשים ‘בית פוליטי חדש’

ראיון נשכני עם משה פייגלין האיש שיחזיר לכם את ‘הזהות’ לפנים.

1. נתחיל בשאלת עומק: בחשיבה החרדית קיימת התנגדות אוטומטית לציונות, מכל מיני סיבות כאלה ואחרות, האם ייתכן שהציונות שאתה מציע היא שונה והנימוקים החרדיים אינם חלים כנגדה?

פייגלין: בהחלט כן. במובנים רבים אני שותף לביקורת החרדית על הציונות. החרדיות זיהתה נכון את הרצון להיות עם ככל העמים. אני נאמן לציונות על תנאי שנחולל בה מהפיכה שתביא לידי ביטוי את מהותה הפנימית הנסתרת והמקודשת.

2. אתה בכלל לא משתייך לציבור החרדי, מהיכן צצו לך פעילים חרדיים? מה הם מצאו אצלך?

פייגלין:  שאל אותם (פייגלין מחייך) מכל מקום – אינני מחזר נמרצות או מציע אתננים פוליטיים. ‘זהות’ מכבדת אותך כפי שאתה. לא מנסה לשנות אותך ולהעבירך לצד כל שהוא – מבצרת את זהותך מחד ומחברת אותך אל המציאות הישראלית מאידך. כך מגיעים אלינו חרדים מכאן  ויוצאי מר”צ גם יחד.

3. אתה מפלגה של איש אחד? לא רואים שום פרצוף מוכר, “כוורת”, בסביבה שלך.

פייגלין: יש בהחלט כוורת. אין מפורסמים – וגם לא צריך.

4. הציבור החרדי חווה משבר מנהיגות נורא: הרב עובדיה איננו, הרבנים הקיימים לא מצליחים להנהיג מי יודע מה פטירתו של הרב שטיינמן זצ”ל ואז אתה מגיע כדי לגרוף מנדטים ואחר כך להתכחש לציבור הזה?

(פייגלין מרים גבה: “מעולם לא התכחשתי לשום דבר שאמרתי!”)

5. קיים “דור אבוד” של אברכים מבוגרים, חסרי פרנסה שגם לא התקדמו מבחינה תורנית, האם ייטב מצבם אם יצביעו לך? אם כן, נא פרט.

פייגלין: ל’זהות’ תוכנית ברורה כיצד להצמיח את הכלכלה ולייצר צורך גדול הרבה יותר בעובדים במשק. עובדה זו לצד הוזלת מחירי הדיור ויוקר המחיה (ממליץ לעיין בתוכנית הכלכלית שבמצע) וגם ניתוק הצורך בשירות צבאי בכדי להתקדם – הם בשורה גדולה לציבור החרדי.

6. בציבור החרדי קיימת בעיה נוספת: הדור האבוד של בעלי התשובה, שוב-אנשים “מחוקים” ללא עבר וללא עתיד, גם בניהם נושרים מהמערכת, ובמספרים מבהילים, מה יש לך לומר להם?

פייגלין: ב’זהות’ אתם חלק מהחברה הישראלית, שווים ובעלי זכויות וחובות כמו כל אחד אחר. לכל חרד המעוניין להשקיע ממרצו ולהתקדם שמורה הזדמנות ככל אזרח אחר בלי שום קשר לשירותו הצבאי ולאורחות חייו.

7. מצוקת הדיור החרדית היא מעל ומעבר למשבר הדיור הכללי, האם אתה הולך לבנות עיר ייעודית לחרדים או יש לך פתרון אחר?

פייגלין: המדינה לא צריכה לבנות ערים, היא צריכה לאפשר ליזמים פרטיים לעשות זאת בקלות רבה. מצע זהות מסביר בפרוטרוט כיצד יועברו הקרקעות לידי הציבור ותחוסל הרגולציה החונקת במחסלת כל יוזמה.

8. מערכת החינוך החרדית סובלת מחוסר מבנים כרוני, ולא פעם קיימת אפליה בוטה כנגדה מצד הרשויות. מה יש לך לומר על זה?

פייגלין: כנראה שהדברים משתנים.

9. האם אתה גורס התערבות ממשלתית בתכני החינוך החרדי?

ממש לא! תכנית החינוך שלנו מדברת על “שיטת השוברים”, הממשלה רק תממן וההורים יחליטו על חינוך בניהם.

משה שאלתי .. אני עוצם את עיניי ומנסה לדמיין איך תיראה המדינה אחרי שאתה תהיה ראש ממשלה 4 שנים, תעזור לי לדמיין.

 בעזרת השם – הרבה יותר טוב מכפי שהיא נראית כיום, דיור שווה לכל נפש, כלכלה צומחת, הגירה המונית של ערביי יש”ע לחו”ל, תקרא את המצע שלנו!

בציבור החרדי קיים מבנה היררכי: רבנים-עסקונה-המון העם. מה דעתך על זה?

אם בכלל זה דורש שינוי-לא אני האיש שישנה את זה … הציבור יחליט לעצמו וכל יחיד יחליט לעצמו.

אומרים עליך שאתה מצהיר משהו ועושה משהו אחר, הנה לדוגמה (כך טוענים) הצבעת בעד גיוס תלמידי ישיבות ונגד העדפה מתקנת לציבור החרדי בשירות המדינה.

פייגלין: אשמח אם תראו לי לאיזו הצבעה אתם מתכוונים – כי לאזכורה לי הצבעה כזו ולא זו עמדתי. אני מתנגד לגיוס בכפיה – לכולם. תוכניתי מדברת על חיול רישום ואימון קצרצר של שבועות אחדים (בין הזמנים) לכולם. אח”כ שחרור של כולם ומבין המתנדבים להמשיך, גיוס אלה שהצבא צריך לשירות מקצועי, מאתגר ומשתלם.

אני מתנגד להעדפות לכל מגזר שהוא. אני מדבר על צמצום המגזר הציבורי כקרוב לשני שליש. מי שמבקש העדפות מבקש להמשיך להיות נתמך.    

10. יש לך עמדות שצורמות מאוד מאוד לאוזן ולנשמה ותפיסת הקהילתיות החרדית: כמו למשל עליה להר הבית (חשש כרת) זכויות להטב”ים (תועבה) וקנאביס חופשי, מה זה ההפקרות הזו? למה שחרדים יצביעו לך?

פייגלין: עליה להר הבית -“לשכנו תדרשו ובאת שמה”. לגבי להט”בים אני גורס “יתמו חטאים מן הארץ” – לא חוטאים … קנאביס זה כשר לא?

11. יש כאלו המתייגים אותך כהוגה דעות חשוב, אך לא איש ביצוע.

פייגלין: סוף מעשה במחשבה תחילה.

12. נכשלת בליכוד, למה שתצליח ב”זהות”?

פייגלין: שמעת פעם את הניב הלשוני ‘שבע יפול … וקם’ – זה אני
אז אני מקשה לו … אתה מחשיב את עצמך ל’צדיק’? שתיקה!

13.  אם נמשיל את המדינה למחשב, אם הבנתי נכון אתה בעצם משאיר את המארז ורק רוצה להחליף את ההארד דיסק, הא?

פייגלין: גם המארז טעון שיפורים רבים.

תודה רבה מר פייגלין על הראיון החשוב הזה, אשמח לראיין אותך בקרוב שנית כחבר בממשלת ישראל.

"יש לי זהות 2018"

תומכים וחברים יקרים!את מפלגת זהות בראשות משה פייגלין ואת המצע המפורט שלה כבר הספקתם להכיר.אנו פותחים את שנת 2018 בידיעה והבנה כי קרוב לוודאי שזוהי שנת בחירות – והגיע הרגע למהלך המכריע שיכניס את מפלגת זהות לכנסת הבאה.בתאריך כ"ז בטבת, (14.01.2018) מפלגת זהות פותחת במבצע התרמה שיימשך כשבוע על-מנת לגייס את הסכום הדרוש לקמפיין 2018 "יש לי זהות!" שיהווה צעד ראשון בדרך שתוביל לכניסתה של מפלגת זהות לכנסת ה-21!עזרו לנו להגשים ייעוד זה, עזרו לנו והיו אתם בעלי ההחלטה.הקליקו על הקישור >> http://bit.ly/2DVMfLgוהיו בין הראשונים לתרום ולבנות את התשתית האיתנה עליה מפלגת זהות תתקדם לכנסת!אנו מבטיחים לעשות את כל שהתחייבנו לו – עכשיו תורכם.

‎Posted by ‎מפלגת זהות – בראשות משה פייגלין‎ on‎ יום רביעי 3 ינואר 2018

 

עכשיו תורכם

מפלגת זהות פותחה בשבועות האחרונים במבצע התרמה על-מנת לגייס את הסכום הדרוש לקמפיין 2018 “יש לי זהות!” שיהווה צעד ראשון בדרך שתוביל לכניסתה של מפלגת זהות לכנסת ה-21!

רוצים לעזור להם להגשים ייעוד זה, רוצים בעצמכם להיות בעלי ההחלטה על עתידכם.

הקליקו על הקישור >> http://bit.ly/2DVMfLg
והיו בין הראשונים לתרום ולבנות את התשתית האיתנה עליה מפלגת זהות תתקדם לכנסת!

אנו מבטיחים לעשות את כל שהתחייבנו לו – עכשיו תורכם.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

פרשת בשלח || השמים הם הגבול

יצחק אלחנן פדידה | מה מניע את בני האדם לעשות את מה שהם עושים? כיצד… המשך לקרוא פרשת בשלח || השמים הם הגבול

כתיבת תגובה