תרשו לי לגלות לכם, אסטרולוגיה. זה לא ‘באמת’ עובד..

astronomical-clock

שלום. קוראים לי בת שבע ואני (גם) עוסקת באסטרולוגיה יהודית. את האמת? פעם היה לי קצת קשה להוציא את צירוף המילים הזה מהפה. שנים אני עובדת על הפוזה הרצינית שלי, ולהגיד לאנשים שאני ‘עוסקת באסטרולוגיה’ זה סוג של גול עצמי.. “מה? את? אסטרולוגיה? חחחחחחח באשכרה את לובשת גלימה, מדליקה נר ועושה הוקוס פוקוס”? ואז שוב “חחחחחחח”.

אז זהו. שלא.

3 שנים מחיי וכמה זוזים לא מבוטלים הוצאתי על העניין ה’לא מקצועי הזה’. כן. אני אדם רציונלי, וגם לי היה קצת קשה בהתחלה להתחבר למשהו שלא עבר בידוק ביטחוני מלא, על ידי טובי החוקרים בפקולטה כזו או אחרת.
אבל אחרי שנשבעתי בקסמו של הדבר המדהים הזה. אני כבר לא צריכה חוקר שיגיד לי ש”אין שום מחקר אמפירי שתומך בשיטה הזו”.

יש לי את הניסיון ואת המציאות שמוכיחים עבורי פעם אחרי פעם שהדבר הזה ‘עובד’.

אז אם תוציאו את האף ממדורי ההורוסקופ (ויפה חצי דקה אחת קודם) תנו לי לספר לכם משהו על אסטרולוגיה.

אסטרולוגיה = תורת הכוכבים, זו בעצם תוכנת המחשב הגדולה והמשוכללת שנוצרה אי פעם. לכוכבים, שסובבים כל העת במסלול קבוע וידוע מראש, העניק הקדוש ברוך הוא אנרגיה (ומכאן שמם “צינורות שפע”) המשפיעה על אופיו ומהלך חייו של כל אדם באשר הוא.

מדורי דורות עסקו רבים, ביניהם רבנים יידועי שם, בחקר האסטרולוגיה והמזלות וידועים גדולי עולם ומנהיגי מעצמות שניהלו וכלכלו את חייהם בהתאמה לחקר זה.

הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת כשבאים לעסוק באסטרולוגיה זה כי המזלות והכוכבים אינם “המקור” לשום השפעה אלא שהם אך ורק “צינורות” להעברת השפע. בדיוק כמו המחשב, משוכלל ככל שיהיה, יש בו רק את מה שנכניס בו, ושום דבר מעבר לזה. עם כל הטכנולוגיה המתקדמת שהטמענו בו, הוא לא מסוגל להפעיל או לשנות בכוחות עצמו שום דבר מעבר למה שיש בו.

האמירה “ישראל מעל המזל” אינה מתייחסת לכך שהאנרגיה של הכוכבים והמזלות אינה משפיעה עלינו. כלל וכלל לא. אלא שיש בנו את היכולת, מעצם היותנו בניו של המתכנת הגדול, לגשת ישירות אל מקור השפע ולבקש ובכך לעקוף ולהתעלות מעל המזל..

עכשיו, כשהבנו את סדר העניינים אפשר לרדת קצת לעומקם של דברים, להבין

מהי האסטרולוגיה ויותר חשוב – ומה היא נותנת לנו.

אני יודעת, מה לעשות, שה’קסם’ הגדול של האסטרולוגיה טמון איפשהו בין עמודי ההורוסקופ לבין אסטרולוגים הספונים בחדרם ומנבאים לנו את עתידנו, תמורת סכום כזה או אחר. בעדינות רבה, כדי שרסיסי ניפוץ הסטיגמות לא יפגע חלילה במישהו,

תרשו לי לגלות לכם כי… זה לא ‘באמת’ עובד..

ולא כי התוכנה דפוקה, היא עובדת מצוין, אלא כי אנחנו, בשר ודם אין לנו את היכולת לפרש במאת האחוזים את מה שנרשם שם. כל מה שאנחנו רואים שם נתון לפרשנות האישית של מי שמפענח את הדברים. ולא רק זה, אלא שחוסר היכולת שלנו, כבני אנוש, להבין עד הסוף מה הוא ‘טוב’ או מה הוא ‘רע’, לא באמת מאפשרת לנו להבין האם ה’טוב’ שאנחנו רואים הוא משהו שיצאו ממנו פירות טובים או שחלילה מדובר ב’טוב’ שהוא רק נראה כזה אבל טומן בחובו דברים לא כל כך נעימים, וכמובן, גם על הצד ההפוך..

אבל בנוסף לזה, יש גם את עניין הבחירה החופשית ו’תמים תהיה עם ה’ אלוקיך’. ה’קסם’ האמיתי בעיניי הוא לא לדעת בדיוק מה עומד לקרות, אלא ביכולת שלנו, כבני אנוש, לקוות, להאמין, לחלום, לרצות דברים, גם אם אין לנו מושג אם הם יתממשו בסוף, או באיזה אופן הם יתממשו. ועוד לא דיברנו על הבחירה שלנו להילחם, לבקש עבור עצמנו, לקיחת האחריות ועוד כהנא וכהנא דברים טובים שנלקחים מאתנו ברגע שאנחנו יודעים, עוד לפני שהתחלנו, מה יהיה בסוף..

מה שכן, במקרים מיוחדים של קושי, של תקיעות, של צורך ב”לעשות סדר” יש מקום לפתוח את המפה ולבדוק מה קורה כרגע מבחינת מסלול הכוכבים. ההבנה של האירועים שמתרחשים ברגע זה, ואני חוזרת ומדגישה, ברגע זה, יכולה להבהיר את התמונה כולה, לתת כלים נוספים להתמודדות ולאפשר, למי שצריך כרגע להתמודד עם משהו מסוים, לעשות את זה בהצלחה רבה יותר.

אז אם לא הורוסקופים ותחזיות, בשביל מה הטרחתי אתכם עד עכשיו?

כי אסטרולוגיה זה כלי אבחוני מדהים ומדויק. מפת הלידה מספרת בפרוטרוט על הדברים הטובים שהבאתם אתכם פה לעולם, תכונות האופי החיצוניות שלכם, כמו גם המקומות העמוקים והאפלים שיש בכל אחד מאתנו. היא תספר על היחסים עם אבא ואימא, על מסלול חיינו, על החוזקים שלנו ועל המקומות בהם צריך קצת יותר להתאמץ כדי להפיק דברים טובים. איך אנחנו חושבים, איך אנחנו מוציאים אל הפועל, העולם החברתי שלנו ומה אנחנו רוצים מזוגיות ועוד המון המון דברים שכל אחד מהם קשור לתחום אחר בחיינו.

נכון, מפת הלידה לא תספר על הבחירות שאנחנו לוקחים (אפשר רק לשער מסך כל התכונות שרואים במפה, אבל עדיין.. יש לנו את זכות הבחירה..) מה שאומר שלא תמיד אפשר לדעת לאן החיים יובילו אותנו.. אפשר לדעת עם איזה ‘כלים’ בצענו את ההחלטה שלנו, אבל הנשמה איתה הגענו, החינוך שקיבלנו מהורינו, משפיעים לא פחות על ההחלטות שלנו מהכלים שיש לנו..

בניגוד להרבה דברים שאני שומעת, תרשו לי לספר לכם שאין “טוב” ו”רע” באסטרולוגיה. יש רק תכונות שכל אחד מאתנו בוחר לאיזה כיוון לקחת אותן. כל תכונה יכולה לקבל ביטוי חיובי וביטוי שלילי. הטוב והרע נגזרים מהבחירות שלנו ולא מהתכונות. אז אם שאלתם, אין מזל טוב ואין מזל רע. יש 12 מזלות שמכל אחד מהם אפשר לעשות ‘מטעמים’ מסוגים שונים.. כולכם בטח מכירים את מה שמופיע בגמרא במסכת שבת דף קנ”ו וגם בזוהר בשינוי לשון

“מי שנולד במזל מאדים יהיה שופך דמים כל אדום מושך כוחו מכוכב זה. אמר רב אשי: או שיהיה מקיז דם או ליסטים או שוחט או מוהל”. אז זהו. בדיוק זה.

במפת הלידה של כל אחד 11 כוכבים שמחולקים בין 12 מזלות. מיקומם של הכוכבים במפת הלידה שלנו תואם את מיקומם המדויק בשמים ברגע בו נולדנו. בנוסף, יש לנו גם נקודת אופק, הנגזרת משעת הלידה שלנו וגם היא משמעותית מאד כשבאים לבצע ניתוח אופי.

מה שנגזר מכל זה הוא שבעצם לכולנו אותם הכוכבים ואותם המזלות, ההבדל הוא במיקומים ובשילובים בין כל הגורמים האלה. בדיוק כמו שנראה בפרצופים שלנו. לכולנו אותם האיברים – עיניים, אף, אוזניים, סנטר וכו’. אבל המיקומים והשילובים ביניהם הם מה שיוצרים את הפנים המיוחדות לכל אחד מאיתנו.

 

הכותבת: בת שבע דרגן לפקיבקר – אבחון אסטרולוגי יהודי, מוח אחד ואימון בשיטת תעצומות                           לשיטתה היא משלבת את האסטרולוגיה עם כלים נוספים (טיפול ואימון) בכדי לקדם אנשים לעבר מטרות אישיות כגון צמיחה, סיפוק ומימוש. ובמילה אחת – ‘חיים’ ואם כבר שיהיו מאושרים יותר

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

חורף הגיע ובגדול ושוב עולה השאלה לגבי מהו הלבוש הנכון לשמירת חום הגוף של התינוקות… המשך לקרוא אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

כתיבת תגובה