תופעה בבני ברק || תושבים מגדלים תרנגולות במקום כלבים.

השיטור העירוני בני ברק,
בני ברק 2015, איכות חיים של מדינת עולם שלישי.

השיטור העירוני של בני ברק, בשיתוף השירותים הווטרינריים של עיריות בני ברק וגבעתיים, ביצעו באחרונה פעולות להחרמת תרנגולים שהסתובבו בין חצרות ובין בתים וגרמו לרעשים ולחשש להעברת זיהומים בקרב תושבים.

בהתאם למדיניות העיריה ננקטו בחודשים האחרונים פעולות נגד פגיעות באיכות החיים, ובמסגרת זו בוצעו צעדים שונים ע”י המחלקה לשיטור עירוני, שבהנהלת מר שלמה מלכא, כנגד מפגעי רעש ותברואה באזורי מגורים.

לא מכבר גם נלכדו ע”י השיטור העירוני 22,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית לתחומי העיר בני ברק , הוחרמו והושמדו ע”י השיטור העירוני, ובנוסף לכך נפתח מבצע הסברה משותף לעירייה ולשירותים הווטרינריים כנגד רכישת ביצים לא מפוקחות שעלולות לגרום למחלות קשות כשפעת העופות ותחלואה קשה מחיידק הסלמונלה.

הפעילות האינטנסיבית והמקיפה בתחום זה החלה, ביזמתם של ראש העיר חנוך זייברט, ישראל משה פרידמן, חבר הנהלת העירייה וסגן יו”ר השירותים הווטרינריים של איגוד ערים גוש דן והרופא הווטרינר הראשי ומנכ”ל האיגוד ד”ר משה רפאלוביץ, קראו לתושבי העיר, שאמנם לצד היתרונות הרבים באכילת ביצים, ישנן סכנות בריאותיות הנובעות מביצים מזוייפות ומוברחות, שיש בהן, לא אחת רעלים מסוכנים כחומרי הדברה, תרופות וחיידקים העלולים לגרום למקרים קשים עד סכנת חיים. בפנייתם לציבור הם הדגישו שביצים המגיעות ממשקים מוזנחים ומזוהמים אין כל בקרה אחר מצבן הבריאותי של התרנגולות, האוכל, התרופות והרעלים אותם מקבלות התרנגולות, וביצים אלו אינן עוברות את תהליך השיקוף במכוני המיון לאיתור פגמים בביצים.

בכדי שנוכל להתמודד עם התופעות הללו, הציבור נקרא  להישמר ולרכוש ביצים רק בחנויות בעלות רישיון עסק כחוק, ורק ביצים מוחתמות, עובדה המבטיחה שעברו בדיקה , מיון ואריזה בתחנות מיון המבוקרות ע”י רופא ווטרינר. הביצים חייבות להיות שלמות, בגודל אחיד, נקיות, בעלות קליפה חלקה ואחידה ומוחזקות בעסק שהטמפרטורה בו לא עולה על 20 מעלות.

דוברות עיריית בני ברק.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אלי רייף || איך מלמדים ילדים לשמור על גופם מפני זרים

את הספר הזה קניתי לספריית הילדים בבית הכנסת אצלינו. אל תטעו בשם. הספר עוסק בהדרכת… המשך לקרוא אלי רייף || איך מלמדים ילדים לשמור על גופם מפני זרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *