תדהר הירשפלד || החלטת האו”ם מחזירה אותנו לעצמנו

uno

נפרד מהשבת, מכניס את חנוכה בהרגשה מרוממת נוכח החדשות. היפרדות האומות מעלינו, הסרת הצורך להזדקק לאישורן, תמיד תמיד תמיד מיישר לנו את הגב ומחזיר אותנו הביתה, אל עצמנו ואל מקומנו.

לא נוח לעם ישראל בסלון הרחב שבו כולם יושבים ומפטפטים, עם ישראל האוונגארד, אחד נגד כולם, חולם ומעז, יצרני ומגשים, תמיד אהב יותר לבד.

הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב.

לאט לנו הקצב של העולם, לא בזכותו אלא בזכות ההתייחדות ממנו וההיפרדות מעליו זכינו בתנ”ך הנצחי, זכינו באבות ובמלכים, וזכינו בארץ הזו ובהיסטוריה שלנו שאין כמוה.

לא בברכת האומות הצמחנו את טובי המדענים, את גדולי החולמים. לא בברכת האומות המצאנו יש מאין חקלאות עשירה ומודרנית, לא בגללן נעצנו ציפורנינו באדמת הארץ כשכולן עשו כל צעד אפשרי להרחיקנו מכאן.

המעפילים בלילות, הנשים והילדים ששחו לחופים חשופים ליריות ומעצרים, ניצולי השואה שיצאו בבקבוקי מולוטוב מול הטנקים של המצרים, הם שנתנו לנו את כל הברכה שיש לנו היום, לא ארצות הברית ולא האו”ם ולא שום דבר אחר.

תמיד תמיד זה היה רק אנחנו ומסירותנו מול הסכנה, אנחנו ונחישותנו, אנחנו שתמיד היינו ככה: אריה רובץ, רדום, הניעור ברגע משהוא נשאר לבד.

תודה לך האו”ם ותודה ממשל אובמה, אתם מחזירים אותנו לעצמנו.

מעכשיו – בלי אישור, בלי ברכה, לבנות לבנות לבנות, להחזיר לעצמנו בכוחות עצמנו את הנחלה שלנו.

הלילה ידלוק בבתינו נר ראשון של חנוכה, נצנוץ ראשון לרוח גבורת המכבים. אלה שעמדו יחידים נגד העולם כולו והצהירו, שאת האור שלנו לא ניתן לכבות.

כמה יפה הלהבה הזו הלילה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *