תגידו, לא למדנו כלום מה”תחקיר” על סרן ר’?

דניאל גינת עו”ד | צפיתי בתחקיר של העיתונאי עמית סגל, וזו השקפת העולם שלי:

עמית סגל על אורן חזןכל משפטן/עו”ד/או אדם המבין בדיני ראיות, יודע טוב מאוד שתצהיר שהוגש לבית משפט, כשבעל התצהיר נדרש להיחקר עליו, יכול היה להיחקר עליו (לא נפטר או משהו), ולא עשה זאת – תצהירו לא משמש ראיה כלל.

זה לא שהתצהיר יכול, אולי , לחזק גרסה של עד אחר (לדוג’), התצהיר הזה איננו משמש כראיה, כלום, 0 עגול.

זהו ה”משקל הראייתי”, כרגע, של העדויות כנגד אורן חזן.

אילנה דיין לדוג’ פירסמה תחקיר מפורט מאוד, עם מספר עדויות, על סרן ר’, כשהאחרון הגיש נגדה תביעת דיבה, כשאמנם, ולבסוף, הוא לא זכה לאחר ערעור, אבל שופטי העליון נזפו באילנה דיין נזיפה שטרם נראתה בפסק דין כלשהו נגד עיתונאי.

תחקיר יכול להיות שגוי,
מצד שני – תחקיר יכול להיות צודק.

איך נדע אמיתות הדברים?

פשוט מאוד – לא נדע, כל עוד אין פסק דין חלוט, לעולם לא נוכל לדעת אמיתות הדברים. (אגב, גם כשיש פסק דין לא בטוח שהוא קלע לאמת, מנסיון).

כאן אני מגיע לעניין “השקפת העולם”.

ישנם אנשים שמחפשים “לחשוף שחיתויות” , “להביא את הצדק לאור”.

אותם אנשים, עלולים לרמוס בדרך אתיקות שונות, ערכי מוסר אוניברסליים וכן, גם את מצוות התורה והכל ע”מ “לחשוף את השחיתות הבאה”.

אז נכון, העניין מבורך, חייבים לחשוף שחיתות, אבל האם לא לשם כך יש לנו את משטרת ישראל שצריכה לחקור כל תלונה ותלונה? האם כבר אין לנו יחידות מקצועיות אשר מחוייבות לפעול ע”פ חוקים מסויימים וכפופות לסדרי דין כאלו ו/או אחרים ולמעלה מכך, יש להן “שיניים” וסמכויות אכיפה?

נכון, אצל אורן חזן אין מה לעשות, העבירות בוצעו בחו”ל ואין סמכות לבית המשפט כאן בישראל, לדון בעבירות אלו. (על אף שלא בדקתי את זה לעומק…)

אז מה אני אומר פה בעצם?

תנו לבן אדם להינות מחזקת החפות.

היה פה תחקיר, הבן אדם הכחיש, לא רוצה להיחקר בפוליגרף (החוק אומר שזה לא יכול לשמש ראיה; הימנעות של אדם להיחקר בפוליגרף) וזה מסכם בעצם את הפרשה, עד שיוגש נגדו כתב אישום או תחל חקירה כלשהי.

אם יתברר שהוא אכן עשה את הדברים, יש למצות עימו את הדין.

הבעיה היא שעמית סגל מנסה להיות על תקן החוקר, השופט והתליין גם יחד.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כמה הארות שלי בעניין “שלד רעיוני” למעוניינים. הרעיונות כתובים ממעוף הציפור; כל אחד מהם ראוי… המשך לקרוא גישושים ראשוניים לגבי שלד רעיוני לחרדיות המתחדשת

כתיבת תגובה