שר הכלכלה אריה דרעי || האתגר, שילוב הפריפריה בבועת ההייטק הישראלית.

אריה דרעי שר הכלכלה ויזהר שי.
יזהר שי מארח את שר הכלכלה אריה דרעי. צילום: שיר שי. עיבוד תמונה: צור יהב

השבוע ביום שלישי שר הכלכלה אריה דרעי יו״ר תנועת ש״ס. התארח בפורום של “אצטדיון הסטארט-אפ”. מול קהל הייטק הצהיר השר אריה דרעי על חשיבות הענף ועל מחוייבותו להצלחת הרשות הלאומית החדשה לחדשנות (שתחליף את משרד המדען הראשי). הוא דיבר על שילוב הפריפריה החברתית בבועת ההייטק הישראלית והתחייב להקצות תקציבים לנושא.

בתשובה לשאלתו של כתב ערוץ 10 אביב פרנקל ענה בפתיחות רבה, ובדבריו עמד על המגבלות השונות מבית העומדות בפני חרדים הרוצים להצטרף למעגל העבודה בהייטק.

הזדמנות או החמצה?

יזהר שי | שארח את שר הכלכלה  באצטדיון הסטרט אפ כתב למשתתפי פורום ההייטק בפייסבוק “לא מעט מכם, דרעחברים יקרים שלי, הגבתם בתמיהה ובמחאה על המפגש המוזר הזה בין יו״ר תנועת ש״ס לבין איש הייטק חילוני. חלקכם שלחתם לי תזכורות על עברו של השר, על השימוש הציני של מפלגתו בדגל העוני והמצוקה בכדי להשיג מטרות מפלגתיות צרות. לא אחד ולא שתיים מכם טענו שאת השר דרעי צריך בכלל להחרים, מסיבות כאלו ואחרות.

אבל, הנה מה שאני רואה במפגש זה: הזדמנות. הזדמנות לפתוח בשיחה, להבין טוב יותר, לשלב אינטרסים ומטרות. וכמובן, לפעול לטובת הרחבת הגבולות המגזריים והגאוגרפיים של “הסטארטאפ ניישן” ולקדם את ההייטק הישראלי.

לשתות זה את זה.

מתישהו במהלך הראיון הגשנו לשר אריה דרעי כוס קפה הפוך עם הדפסה של תמונתו על הקצף, באדיבות חברתתמונת אריה דרעי הסטארט-אפ הישראלית Ripples. השר היה המום לרגע, התפעל וכמובן החמיא ליזמים של החברה.

אחר כך הציע להגיש כוסות קפה כאלו בישיבת הממשלה ולתת לשרים ״לשתות זה את זה״. הלוא הם ממילא עושים את זה בחיים האמיתיים.

 

אז מה אתם רואים כאן?

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

יזהר שי || תרבות של שלוש מילים: “No Better Time”

בשנים האחרונות ראיינתי מאות אנשים בנושאים שונים. אבל היום, בכנס Israel Dealmakers בעמק הסיליקון זכיתי… המשך לקרוא יזהר שי || תרבות של שלוש מילים: “No Better Time”

כתיבת תגובה