שלמה ארצי || בת קול אמרה לי להיכנס לכאן. נכנסתי לדקה, אבל לא הייתי מסוגל לצאת

שלמה ארציהנקודה המרכזית | הזמר שלמה ארצי פוקד לאחרונה את בית הכנסת “תפארת ישראל” השוכן בשיכון וותיקים בעיר רמת גן, ומפתיע את המתפללים בנוכחותו בליל שבת.
“אני מתפלל קבוע בבית הכנסת ומעולם לא נתקלתי בשלמה ארצי, ולכן הופתעתי לראות אותו צועד בליל שבת אל עבר בית הכנסת”, סיפר אחד המתפללים.
הוא סיפר כי ברגע ששלמה ארצי נכנס אל המקום, ניכרת על פניו שקיקתו לדת. “בדרך כלל לאדם לא דתי קשה להסתגל לדת ולהתפלל בבית הכנסת, אך אצל שלמה ארצי ניתן לראות כי הוא ממש עושה את זה בקלות. הוא נראה אחד שמתפלל בכל ההתלהבות וכי נושא הדת לא חדש לו”, סיפר.יצוין כי זו לא הפעם הראשונה שבה ניכרת זיקתו של שלמה ארצי ליהדות. בעבר פורסם כי בראש חודש אדר הסתובב ארצי בביקורו בעיר צפת ונכנס לישיבת הסדר במקום, כאשר שמע את התפילה של תלמידי הישיבה.

“בשעה שש וחצי בבוקר, בשעה שאנו אומרים את ההלל, נפתחה דלת בית המדרש, ויהודי התיישב מאחור”, סיפר ראש הישיבה בכתבה שפורסמה ב-Ynet. “בתחילה איש לא שם לב. אך לקראת סוף התפילה שאל אותי אחד הבחורים, האם יכול להיות שזה שלמה ארצי. זה נשמע לי קצת מוזר, אך אמרתי לו שייגש וישאל אותו.

“שלמה הוזמן אחר כבוד להישאר עם המתפללים לשיחת חברים ולשיעור, ונענה ברצון. הוא סיפר לנו שהיה במלון בצפת, קם בבוקר מוקדם, הסתובב בעיר – ורגליו נשאו אותו למקום הזה, כאילו בת קול אמרה לו להיכנס לכאן. לדבריו הוא נכנס לדקה, אבל לא היה מסוגל לצאת, ונשאר אתנו עד תשע וחצי – משך שלוש שעות”.

 

מילות השיר – אלוהיי
שלמה ארצי
מילים ולחן: שלמה ארצי

מסע כזה של שנים רבות
הוא מתחיל ביום שבו אבי חיבק אותי
והיה שם אור והרגשתי טוב
מי זה אלוהי
שאלתי אז את אחותי
אז לא פלא שכלום לא פשוט
וכלום לא מושלם
כמו בריאת העולם
וכשאימי קראה לי לשוב
כי היה לה חשוב
לא שמעתי אותה

ושוב כבר סתיו
תחנה בזמן ותראה אותי
קורא לך אלוהי
ועניין אחד לא סגור עליו
אם אתה ישנו
למה לא בא אלי

מסע כזה איך לומר מוזר
ולכל דבר מצאתי לי תרוץ
פעם בגדתי בך
וליבך נסגר
סלחי לי כן עשיתי שטות
אז לא פלא שאנשים שהיו
הלכו לדרכם
כי כלום לא מושלם
נהייתי קצת בודד בעולם
תלוי על סולם
חולם וחרמן

ושוב כבר סתיו
תחנה בזמן ותראה אותי
קורא לך אלוהי
ועניין אחד לא סגור עליו
אם אתה ישנו
למה לא בא אלי

מסע כזה של שנים רבות
ובצומת לוד עוד מתפללים
תן כוחות לעבור עוד יום
מול כל שונאינו הגדולים
אז לא פלא שבפיקאפ – בר מלא
ושופכים את הלב
צוחקים עם בדרן
פתחנו לך מוסך בקרני
קניון באיילון
ולא באת לכאן

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”.

עדיף שהחרדים לא יתגייסו פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”. צפו בסרטון… המשך לקרוא פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”.

כתיבת תגובה