אריה דרעי "פגוש את העיתונות". צילום דף הפייסבוק שלי יחימוביץ

שלי יחימוביץ מול אריה דרעי || אריה…. זה שקוף !!!

אריה דרעי | שיפרתי את מתווה הגז, בזכותי כל ההליך התנהל בשקיפות

משרד הכלכלה הוא אחד המשרדים החזקים והמשפיעים בממשלה. משרד גדול שנוגע כמעט בכל תחומי חיינו, בתעשיה, מסחר, תעסוקה, מעונות יום, מאבק ביוקר המחיה, מחירי מוצרים ועוד.מתווה הגז

במהלך החודשים האחרונים התאהבתי במשרד ועשיתי ימים כלילות כדי לסייע לכלכלת ישראל ולאזרחי המדינה. אני שוקד כבר חודשים על כמה רפורמות גדולות שאמורות לחולל שינוי גדול בכל בית בישראל.

אני פועל כדי שעסקים יקבלו תשלום בזמן, כדי שהמחירים יירדו, כדי שכל האזרחים יקבלו פטור ממע”מ על תחבורה ציבורית, והשכבות החלשות לא ישלמו מע”מ על מים וחשמל ועוד שינויים ושיפורים רבים שיסייעו לכל אזרחי מדינת ישראל.

בשונה מכל מיני פולטיקאים צעקנים ופופוליסטים שהדבר היחיד שמעניין אותם זו הכותרת בעיתון וחצי ידיעה במהדורת הטלוויזיה, אני היחיד שעיכבתי את אישור מתווה הגז, משום שחשבתי שהמתווה רע. לולא התעקשותי המתווה היה נחתם כבר לפני מספר חודשים, במחשכים, ללא דיון ציבורי.

רק בזכות התעקשותי שלא לחתום על סעיף 52, כל הדיון על המתווה הפך שקוף. רק בזכות מאבקי הדיון על המתווה הגיע באופן שקוף לכנסת. רק בזכות דרישתי הוכנסו שבעה סעיפים למתווה והוא שופר משמעותית.

למרות שהכנסתי שינויים רבים במתווה, הוא עדיין הרע במיעוטו, אך הוא האופציה היחידה להוציא את המתווה לפועל ולהכניס מליארדי שקלים לקופת המדינה בתקופה כלכלית לא פשוטה, כדי שיסייעו לכל אותם דברים שאנחנו מאמינים בהם. ולמרות כל זאת, אני לא אחתום על עקיפת הממונה על ההגבלים ולא אפעיל את סעיף 52.

מכיוון שיש לי אחריות לכלכלת ישראל אשאיר לראש הממשלה את ההחלטה כיצד לפתור את החתימה על סעיף 52″. מתוך דף הפייסבוק של אריה דרעי שר הכלכלה.

אריה דרעי "פגוש את העיתונות". צילום: דף הפייסבוק שלי יחימוביץ
אריה דרעי “פגוש את העיתונות”. צילום דף הפייסבוק שלי יחימוביץ

היי זאת שלי יחימוביץ ( נכתב בדף הפייסבוק), בצאת השבת, ברגעים אלה, אצל רינה מצליח בערוץ 2, אריה דרעי מודיע כעת על הקומבינה חסרת הבושה שנרקמה בינו, מי שהתיימר לייצג את השקופים והחלשים, ובין נתניהו:

דרעי יתפטר מהמשרד שלו, יעביר את הסמכויות לנתניהו, ונתניהו, במקומו, יכריז שהוא מחריג מחוק ההגבלים העסקיים (שאוסר מונופולים פרטיים) את חברות הגז, ומעניק להן מונופול ענקי על משאבי הגז, בלי פיקוח על המחירים – במתנה.

מתנה שתעלה מאה מיליארד שקלים לציבור.

“אני לא מבין בזה”, הוא מתרץ, ומייד אחר כך הוא כן מבין לפתע, מגונן על המתווה, משתמש בכל הקלישאות של חברות הגז.

על נתניהו אפשר לומר שהוא לפחות, בניגוד לדרעי, לא טרח להסתיר לרגע אחד את הזלזול הבוטה שלו כלפי בני אדם רגילים, וגם לא את קשריו החמים ומחוייבותו המוחלטת לעשירי הארץ והעולם.

צניחת מחירי הגז הטבעי בעולם ותגליות הענק במצרים, הפכו את מתווה הגז לא רק לחמור ונפשע, אלא לפשוט בלתי רלוונטי.

הסיבה השיקרית להפעלת הסעיף החריג שביבי יפעיל, לראשונה בתולדות המדינה, היא הצורך הנואש, לכאורה, של מצריים בגז שיופק אצלנו מלווייתן, ושמירת האינטרסים האיסטרטגיים שלנו במצרים.

המתווה, וסליחה שאני מסבכת אתכם, דווקא מעכב את ההפקה מלווייתן לעוד חמש שנים, וההערכה היא שהמצרים כבר יפיקו קודם. הם, אגב, קצת יותר חכמים מאתנו, וכבר הודיעו מייד שלא ייצאו את הגז שלהם ושכולו יופנה לצרכי המשק המצרי.

בכל מקרה עכשיו כבר ברור שהגז שלנו לא מעניין אותם.

את נתניהו העובדות לא מטרידות. גם בעיצומו של גל טרור קשה הוא עסוק ברקיחת תכסיסים בשירות יצחק תשובה ונובל אנרג’י.

עצוב ומאכזב שגם דרעי וגם כחלון, שנישאו על כנפי המאבק למען החלשים, נמלטים מהטיפול בסוגיה שיש בה התקווה הגדולה ביותר לשגשוג ולהורדת יוקר המחיה.

השניים האלה מסתפקים במחוות קטנות וחסרות תועלת. בדברים הגדולים באמת הם רוקדים לצלילי החליל של נתניהו.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

בדוק גם את זה

השר אריה דרעי || יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים.

שר הנגב והגליל אריה דרעי יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים. לדברי דרעי, “ההשקעה… המשך לקרוא השר אריה דרעי || יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים.

כתיבת תגובה