רזיאל פריגן || פרנסה מנין? הייתי עונה לכם, תתפללו!

רבי חיים קנייבסקי

אל תגעו במשיחי ובנביאי אל תרעו

היות שכנראה אני שמשתי בקודש פנימה אצל גדולי ישראל מעט יותר מחלק מהאנשים כאן למדתי להכיר מקרוב ומהנסיון שאפילו שיחת חולין של תלמיד חכם דורשת ביאור קל וחומר כשהוא מדבר תורה שזה ממש “דבר ה’.

אנסה לבאר לפי דעתי הקטנה את רבי חיים כשהוא אומר שפרנסה תלויה בתפילה הוא מתכוון חוסר פרנסה זה שיח בין האדם לקונו ולא עניין אקדמאי או השכלתי זהו שיח בין האדם לקונו בין היוצר ליצירתו בין הנברא לבוראו

שהרי למדנו “מפתח של פרנסה ביד השם” “ואין הגשמים יורדים אלא בשביל בעלי אמנה”.

רבי חיים שליט”א אחרי כמעט מאה שנים של חינוך דור של עובדי ה’ מוצא את עצמו נאבק את מאבק חייו בקבוצה אינטרסנטית של קבלני השכלה ומקימי אוניברסיטאות עתירי ממון ושדולות. מאבק אחרון מאבק חייו של זקן שבע מאבקים ובשארית כוחותיו הוא מבטא באופן ברור שלא ישתמע לשני פנים רוצים פרנסה (גימטריה = נשמה) דברו עם הרבונו של עולם.

עמנו עם הנצח הלך אחרי משה רבנו למדבר שממה צחיח וללא כל הכשרה ובכל אופן הקב”ה המציא פרנסה לעם הקודש את המן ואת השלווים מאז שום דבר לא השתנה זה אותו העם וזה אותו הקב”ה וזו אותה המציאות ואותו “המדבר” ומי שחושב לעצמו ולמשפחתו שהוא גילה מחדש את מצרים עתירת הנכסים את ערי המסכנות את פיתום ואת רעמסס שילך לאקדמיה.

כל מי שרואה את משה רבנו כמורו ורבו ואדמור”ו שילך אחריו ל”מדבר הצחיח” במציאות כזו אפילו סלעים נותנים מים.

מילה לסיום אני בקושי סיימתי י”ב כיתות שלא לדבר על תואר אקדמאי (בכל אופן יש לי M.A אקויוולנטי) אנגלית … למדתי לבד באמצעות שמיעת מאות שעורי תורה באנגלית ואפילו … כתבתי רב מכר שעדיין משמש כמדריך וכל זאת ללא השכלה וללא לימוד בשום מוסד להשכלה גבוהה. ולגיל חמישים פנקתי את עצמי ב”מתנה” ולמדתי לפתח אתרי פרמיום (אינטרנט) ברמה הגבוהה ביותר (לדוגמא mesubin.net מוזמנים להציץ) ותאמינו או לא אני לא חושב שאני משהו מיוחד

אני מאמין שהשעות הרבות שלי בבית המדרש ובחצרות קודשינו במחיצת תלמידי תלמידי משה רבנו עצבו את היכולות הללו כך שאם הייתם שואלים אותי על פרנסה מנין? הייתי עונה לכם, תתפללו!

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *