רזיאל פריגן || גלו מה אומרות אותיות השם שלכם

laptop

מאז ומעולם נחשב השם, בקרב מקובלים, כצופן שבאמצעותו מתגלה מהות האדם, מתגלים ייעודו, דרך תיקונו והצלחתו האפשרית. על פי הקבלה, קיים קשר הדוק בין תאריך הלידה של האדם ושמו. האותיות שמרכיבות את שם האדם וההשפעות הרוחניות של זמן לידתו, קובעות את אופיו, אישיותו ואת יכולותיו ואופן הביטוי האישי שלו.

יש מי שמאמין שבאותיות קיים רטט אנרגטי, וכל אחת מהן מניעה משהו בנפש האדם, מכילה מודעות שונה ומשדרת לאדם ולסביבה צליל ותחושה שונה.

על פי התפיסה היהודית, האותיות הן כלים, צינורות של שפע. כל אות מגלה דברים שונים במהותם.

22 האותיות הן סך התכונות האנושיות, סך השפע הקיים ביקום.

אין אותיות שהן רעות או טובות, הן רק שונות במהותן זו מזו. האותיות מרכיבות את המחשבה ואת התודעה האנושית. הן יסודות, סמלים להבנות מסוימות.

כאשר הורה מחליט על שמו של ילדו, הוא יוצר את התבנית הייחודית והמגדירה אותו ואת דרכו. לכן, המאמינים בכך, מתלבטים בבחירת השם. האותיות היוצרות את השם משפיעות על האדם ברמת המודע, הגלויה, וברמה שאינה מודעת, נסתרת. השם משפיע על האדם לקיים דרך חיים מהכוח אל הפועל ולהגשים את היכולות הגלומות בו, בשמו.

ישנן משפחות הבוחרות את שמות ילדיהם על פי הסגנון והאווירה הקיימים בבית. שמות הלקוחים מעולם הטבע, האמנות וכדומה. משפחות אחרות שעבורם הייצוג החברתי משמעותי, יבחרו שמות עוצמתיים. הורים שמעוניינים בהגשמת חלומותיהם הנסתרים (שלא התגשמו), יכולים לבחור שמות המציינים חלומות אלו וכדומה.

בקבלה קיימת משמעות רבה לאות הראשונה והאחרונה של השם.

באות הראשונה מתרכזת מיירב העוצמה האישיותית והתכונות הדומיננטיות, היא מעין אבן בסיס עליה מושתת המבנה האישיותי, ומסמלת את תפיסת ה’אני’ של האדם.

האות האחרונה מייצגת את העשייה בפועל, את המימוש של תכונות אלו, מחברת בין הפוטנציאל למעשה, ומסמלת את האינטראקציה של האדם עם סביבתו. האותיות הפנימיות של השם, מלמדות דברים נוספים על האדם, הנסתרים יותר כגון תחומי עניין, הכיוון / הייעוד שלו בעיניו. מאותיות אלו ניתן ללמוד על פעולות הגומלין בין תכונותיו האישיות וכיצד הן משפיעות עליו.

המקובלים מאמינים כי בין האות הראשונה לאחרונה, נמצא כל תוכן חייו של האדם. הן מגלות את הנעלם, את האפשרויות הגלומות בו. האות היא צורת ביטוי דרכה מועבר מידע. על פי הקבלה,

האותיות נחלקות לשלושה חלקים:

אותיות א מ “ש מהוות את היסודות: אוויר, מים, אש (עפר נכלל באות ש’ היות ואש אינה יכולה לדלוק ללא בסיס העפר תחתיה).

אותיות ב ג ד כ פ ר ת, הינן אותיות בעלות משמעות כפולה: כשהן מופיעות בראש השם, משמעותן חיובית, מבורכת ומשפיעה, קל לאדם לקיימה. כאשר הן מופיעות בסוף השם, על האדם למצוא את הדרך לעדן ולנתב את התכונות שלהן כדי שיתקיימו במובן החיובי.

ב’: מעניקה חוכמה בראשית ואיוולת בסוף השם.

ג’: עושר בראשית ועוני בהיפוכה (סוף השם).

ד’: פריון והיפוכה שממה ועקרות.

כ’: חיים והיפוכה חידלון וקיפאון.

פ’: שלטון והנהגה והיפוכה קורבנות והשתעבדות.

ר’: שלום והיפוכה חרחורי ריב ומלחמה.

ת’: חן והיפוכה כיעור.

שאר האותיות מסמלות את חומר הגלם האישיותי.

מכיוון שקיים קשר בין שם האדם לזמן בו הוא נולד, משייכת הקבלה לכל חודש אות שנחשבת בעלת תכונות דומיננטיות ומייצגת את תוכן המזל של אותו החודש.

אות ה’: מזל טלה חודש ניסן

אות ו’: מזל שור חודש אייר

אות ז’: מזל תאומים חודש סיוון

אות ח’: מזל סרטן חודש תמוז

אות ט’: מזל אריה חודש מנחם אב

אות י’: מזל בתולה חודש אלול

אות ל’: מזל מאזניים חודש תשרי

אות נ’: מזל עקרב חודש חשוון

אות ס’: מזל קשת חודש כסלו

אות ע’: מזל גדי חודש טבת

אות צ’: מזל דלי חודש שבט

אות ק’: מזל דגים חודש אדר

לכל חודש יש את יתרונו וחסרונו הייחודיים רק לו והאות המייצגת אותו, אות החודש מכילה את היתרונות והחסרונות של המזל. בחירתו של אדם לממש את יתרונותיו. באפשרותו להתגבר על חסרונותיו ולהיפך. הבנת מהות האות, מאפשרת הבנה מעמיקה יותר והתקדמות למיצוי מלא של המזל.

ה’: מסמלת ומכילה, מייצגת ומקיימת יכולת מילולית. אי מימושה עלול להפוך לאילמות.

ו’: חשיבה עצמית והיפוכה תלות מחשבתית.

ז’: התקדמות והתפתחות והיפוכה העצרות ודריכה במקום.

ח’: תפיסה ראלית של המציאות והיפוכה תפיסה פנטסטית.

ט’: יכולת התבוננות והבנה עמוקה והיפוכה שטחיות.

י’: מעשיות והיפוכה בטלנות.

ל’: דבקות במטרה והיפוכה חוסר עניין.

נ’: נטייה לרוחניות והיפוכה התמכרות לתאווה.

ס’: בטחון ושלווה והיפוכה אוזלת יד.

ע’: יכולת ביצועית והיפוכה אוזלת יד.

צ’: עזרה לזולת והיפוכה התעסקות בסיפוק ה’אני’.

ק’: שמחת חיים והיפוכה יגון ודאגנות.

מה קורה לנו במצב של חוסר של אותיות – א ה ו י בשם האדם

אותיות א, ה, ו, י מרכיבות את שם האל ומסמלות תנועה, חיות ונשמה. הן מסמלות את צרכיו הרוחניים של האדם, את כישוריו הרוחניים. הן מסמלות את היכולת שלו להיות שלם ולמצוא משמעות בחיים, להיות מאושר. אדם בעל שם בו אין מאותיות אהוי, עלול להיות אדם מאד מעשי שיחסר לו מאלמנטים אלו.

רצוי לבנות שם המכיל אותן וניתן להתגבר על חוסר, על ידי שם שנגזר משם מלא יותר כגון :

רז מ – רזיאל, טל מ – טליה, בן מבנימין בן-ציון וכדומה.

כשקוראים את השם בפעם הראשונה, מומלץ לומר את השם המלא ממנו נגזר השם הקצר.

הקבלה מתייחסת אל שמות חסרי אהוי כשמות שנכתבו בכתיב חסר כגון תם=תום, נח=נוח, או שהם לקוחים משורש רחב יותר כגון גד=מזל במשמעותה, 7 בגימטריא, כלומר המילה נפש בגימטריא קטנה: רמז לנפש בשם זה. דן=קיצור שם האל : דן אני וכדומה.

לאותיות מסוימות מיוחסות משמעותיות רוחניות גבוהות, בהן משתמשים עבור הגנה ושמירה.

ה’: כשהיא חקוקה בכסף, היא מהווה סמל לסגולה ולהגנה.

הא’: כשהן חקוקות בכסף, הן מהוות סגולה להריון וללידה קלה.

נ’: קריאת פסוקים המתחילים באות ומסתיימים בה, מסייעים לפיתוח תודעה של יציאה ממשבר. היא יכולה להפוך כישלון ליתרון, נפילה ולתקומה.

האותיות ה’ ו- נ’ מסמלות את יכולותיו של אדם להתמודד עם קשייו.

ט’: הרואה אותה בחלומו, על פי המקובלים – ‘סימן יפה לו’.

קיימת חשיבות לערך המספרי של האותיות. על פי הגימטריא:

א’- ט’ מסמלות את המישור הפיזי של האדם,

אותיות י’- צ’, מסמלות את המישור הרגשי של האדם

ואתיות ק’- ת’ (כולל הסופיות), מסמלות את המישור השכלי / רוחני שלו.

על מנת לעזור לאדם לקיים את עצמו בכל מישורי חייו, משתדלים למצוא ייצוג של כל אחת מהקבוצות הללו.

תיקון האותיות

בספר ‘שם עם מזל’ מאת רזיאל פריגן, קיימת תפילה עבור מי שמעוניין לבצע תיקון אותיות. רזיאל מציין כי מכיוון שכל האותיות מכילות את אפיוני האדם השלם, אמירת התיקון מאפשרת לו להרחיב את תודעתו ואת יכולותיו.

לתיקון זה דרושה חצי שעה שקטה ורגועה כשתהיה מוכן לחץ על:  התחל >> 

טיפ חשוב: כיצד לבחור שם לילד\ה לעסק, לסדנה?

בספר אני מציע את האפשרות למצוא את השם מתאים עבור הרך הנולד על ידי כמה שלבים:
ראשית, על בוחר השם להיות במצב של שמחה, זו פותחת את כל המעברים הרוחניים. בשלב זה, יש לגשת לילד, להביט בו ולנסות לדמיין אותו כאדם בוגר,

לנסות ולחשוב אלו תכונות הייתם רוצים שיהיו בו.

יש לומר בלחש את כל האותיות מאלף ועד תיו (ואם אתם יכלים חזרו על האותיות והפעם מאות תיו לאלף) ולרשום את האות שמצאה חן בעיניכם.

לחזור על תהליך זה בשנית כדי לוודא שאתם בטוחים בכך, אך מהסוף להתחלה ולעצור באותה האות שבחרתם על מנת לחוש בה. ניתן להרחיב את התהליך על יד כתיבת האות ולידה מילה העולה אסוציאטיבית (מילים מבורכות). תהיינה אותיות שתתחברו אליהן ולא תהיה לכם בעיה למצוא עבורן מילים מבורכות ותהיינה כאלה שתתקשו למצוא להן מילים. אלה יכולות לשקף את מקור הבעיות שלכם, הן יכולות לחשוף אתכם לנקודות מבט נוספות על חייכם.

משמעות נוספת ומעמיקה על כל אות ואות – ניתן למצוא בספר שם עם מזל.

את האותיות שעלו בבחירה הסופית יש לומר ליד הילד ולבדוק האם, מבחינת התחושה שלכם, הן מתאימות לו ומשקפות את האיחולים שלכם עבורו. בדקו אם אותיות אלה נמצאות באותיות של החודש בו הוא נולד.

לאחר בחירת השם, קראו לילד בשמו, שימו לב לתחושה שעולה בכם, היו סובלניים, בחרו בשם שאכן מעורר בכם תחושה של חיבור לילד, תחושה שנכונה מבחינתכם, אל תסתפקו בפחות.

למאמינים: השם הוא כמו נבואה קטנה שנזרקת בהורים לשון חכמינו זכרונם לברכה, הוא יכול לשמש כלי להורים לדעת מעט יותר על הילד ולהשפיע על חייו. אך יחד עם זאת,

דעו, כי עד כמה שקיים הנגלה, קיים כל כך עוד ידע נסתר, ולכל תהליך המתבצע ברמה האנושית, יש תהליכים רוחניים נלווים, שהם לגמרי נשגבים מבינתנו בינת אדם.

 

אם היית מקבל ידע, היכול לעזור לך לממש את הפוטנציאל הטמון בך ולעזור לך לחיות אותו נכון יותר, האם היית פועל בהתאם? החלטתי לתת לך את הכלים את הספר החדש שלי במהדורת אינטרנט שינחה אותך בהתלבטויות המלוות אותך יום יום מחייך, או כאשר תהיה מעוניין בשינוי בחייך, הספר ומה שתלמד ממנו יעניק לך מבט שונה על חייך ועל משמעותם לגביך !

רוצה לקבל את הספר במתנה ולהבין למה אתה פועל איך שאתה פועל?

לחץ על הקישור: כן, אני מעוניין לקבל את הספר

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות רזיאל פריגן

רזיאל פריגן
יזם אינטרנט ממייסדי והעורך הראשי של אתר מסובין - מגזין האביב החרדי, אתר נישה לחרדים מודרניים ודתיים סטייליסטים, האתר הינו פרי יוזמה חברתית אינטרנטית הפועלת כרשת חברתית היוצרת תוכן איכותי משותף ומשמשת 'אוטוריטה' לחיים דתיים מודרנים. במקביל מציע האתר מודל עסקי חדשני בו חלק מהכותבים הופכים להיות שותפים ברווחי האתר. בהשכלתו הוא רב, מורה וסופר, מחבר רב המכר "שם עם מזל". יועץ אישי, מרצה למוטיבציה ופיתוח עסקי. 

מעניין מאוד

שווה לראות || כולם מתים אבל לא כולם חיים

“הדמעות המרות ביותר שניגרות עלי קברים, הן על מילים שלא נאמרו ומעשים שלא נעשו”. – הרייט… המשך לקרוא שווה לראות || כולם מתים אבל לא כולם חיים

כתיבת תגובה