רומנטיקה חרדית || אמנון לוי, תכנית שמשקפת חוסר הבנה למטרות רייטינג.

אמנון לוי פנים אמתיות

דוד רוזנטל | אינני אוהב לבקר, כי לעשות זה קשה ולבקר ולקטול זה קל, אבל הפעם זה מתבקש. למה התעוררתי? ככה. ואולי בגלל שהנושא סקסי. חד משמע. ואני מתכוון לתכנית של אמנון לוי על הסקס והרומנטיקה החרדית.

ובהגינות, לא אעשה זאת מאחורי הגב ובלחש אלא בגלוי ובתיוג, ירצה ישיב על דברי ירצה יתעלם. אני את שלי אומר בלי להסתיר. אני מאמין שעיתונאי רב וותק שבוקר על ידי גדולים ממני ידע לקבל את הדברים ברוח טובה.

אז ככה: התכנית עושה בלאגן אחד גדול של מושגים, ומשקפת חוסר הבנה למטרות רייטינג. המיינסטרים החרדי לא בא לידי ביטוי, ורק קצוות מוזרים הפכו למייצגים. למה? כי אפשר, וזה קל. הצגה של עירוב של הנהגות, שיטות וזרמים, תוך אדישות למציאות האובייקטיבית. הרושם המתקבל הוא של מיינסטרים של מנהגים מוזרים (רוב המרואיינים ה”ילידיים” הם מהקיצוניים), ו”דוקטורים” מתמחים מסבירים אותם ואת כוונותיהם. הליכות נעדרי רומנטיקה אך עם סקס פרוע. נו באמת.

אמר פעם איש חכם, כי “מומחה” זה אדם שיודע יותר ממך משהו בכמה גרמים. שהרי מרגע שהבנת וגם הוא הבין שהוא יודע יותר ממך, אין לך דרך לבדוק עד כמה הוא באמת מומחה. כמו מוסכניק שלאחר בחינה קצרה אומר לך שצריך להחליף רצף של מילים לועזיות ומיד מצמיד לזה “אני נותן לך מחיר”. הרי לא נותר לך אלא להנהן בכביכול הבנה, שהרי אין לה שום דרך להפריך או לאשש את הצעתו.

זה בדיוק מה שקרה בתכנית הזו של אמנון לוי, הציבור הרחב לא באמת יודע משהו על חרדים, ותיאורטית כל שטות שרק נגיד תתקבל כאמת אפשרית בהחלט, והרוב אף יאמין שזו אמת טוטאלית. אז למה להתאמץ בשביל הרייטינג אם אפשר לקבל אותו בקלות? הרי ידוע שסקס מוכר.

לא, לא היו כאן כוונות זדון, אלא עשייה חובבנית אשר יש בה מספיק כדי למשוך קהל ורייטינג, אך אין בה כדי לשקף מציאות. כי כדי לשקף מציאות אמתית צריך לעבוד קשה.

זה בא לידי ביטוי במרואיינים טריוויאלייים וחוזרים על עצמם שכנראה שמורים בנייד עוד מכתבה קודמת, אשר לא באמת מבינים עניין אבל מדברים יפה למצלמה (ואגב, זה רשלני במיוחד כאשר יש בערוץ את אחד מגדולי המומחים שאני מכיר ומעריך אבישי בן חיים, וכמה מילים ממנו בהחלט יכלו לתת כיוון). זה בא לידי ביטוי במתן במה רחבה ליותר קיצוניים, היותר בוטים (למשל לא היה ליטאי אחד, והלברטל הפרובוקטור לא נחשב. גם לא בודק מזוזות שמנבא דברים על פי האותיות), ולמרות שטכנית אכן נאמר שיש גישות שונות וגור איננה מייצגת החרדים כולם, דה פקטו רוב הזמן המרואיינים היו הביזאריים שבקצוות, ולא משנה כמה נסייג את הקיצון, בתכלס הוא שקיבל הנראות ואת הבמה.

ואם לסכם במשפט אחד, זה סרט שבא להראות איך הילידים מתנהגים, ואורגן כולו בכמה טלפונים. ואם הציבור יקבל רושם שלחלוטין אינו מדוייק, מה זה משנה? הסקס כבר נמכר.

והאמת? אם שאלתם, ואם ממש מסקרן אתכם, אז היא לא שונה בהרבה מהממוצע הכללי. רק היא לא מקבלת החצנה וביטוי בריש גלי. וכן, אני יודע, לפיכך היא כנראה גם לא מעניינת.

קישור לתכנית – הפנים האמיתיות של הרומנטיקה החרדית

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

צפו בהצצה לתחקיר פנים אמיתיות עם אמנון לוי בנושא הסכמי ממון שישודר ביום ראשון אחרי… המשך לקרוא פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

כתיבת תגובה