ראש הממשלה || ישראל איננה אדישה לטרגדיה האנושית של הפליטים מסוריה.

פליטים סורים
יש מציאות ויש אידאות. הן לא תמיד נפגשות.

“אין דבר רחוק יותר מהאמת מאשר לומר שישראל יושבת מנגד ואינה עושה דבר בסוגיית המשבר בסוריה. ישראל הייתה המדינה הראשונה לטפל בפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה והיא טיפלה כבר בלמעלה מ-1,000 פצועים בהם ילדים ונשים מהקרבות בסוריה, וסייענו להם לשקם את חייהם,

לעומת אירופה שיש בה כ-360 מיליון אזרחים וכלכלה ענקית,

ישראל היא מדינה קטנה, עם אוכלוסייה קטנה, שאין לה עומק גיאוגרפי ולא דמוגרפי”. דברי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו

בכל הדיון על הפליטים בשבועות האחרונים, נשכח פרט אחד זניח ולא כל כך חשוב. למה כל אותם מיליונים הם פליטים? האם זה צו הגורל? האם זו תוצאה של אסון טבע? הם פליטים בשל טבח המוני במזרח התיכון, טבח הדדי במלחמת בני חושך בבני חושך. אלה ואלה הם אויבי ישראל, שחלומם הגדול הוא השמדתה. אלה ואלה הם האויב הנלחם במדינת ישראל מיום הקמתה, וחצי מאה קודם לכן כדי למנוע את הקמתה.

מדינת ישראל מחויבת להרחבת הסיוע בדרכים שונות, אולם לא באמצעות קליטת פליטים. הן בסיוע רפואי הומאניטרי, והן בהדרכה וסיוע לאירופה בקליטת הפליטים, על סמך הניסיון הישראלי. אולם חשוב להזכיר את הקונטקסט, מה גרם לאסון הזה, כי זו המציאות שבה אנו חיים, זה האזור שבו אנו חיים זו התרבות שלו ואנו היעד הראשי לרצחנותו, אינו יכולים לגלות סימני חולשה.

לכן טיפולו של ראש הממשלה “במשבר הפליטים והמדיניות המשלבת בין גישה הומנית לבין האינטרסים הביטחוניים והלאומיים של מדינת ישראל היא ערובה להצלחת הצדדים השונים. וחשוב שהעולם יבין זאת.

למי שניסה לדמיין את היום למחרת!

מלחמות המזרח התיכון על אדמת אירופה – ככה זה נראה השבוע ביוון וכך זה עלול להיראות בכל אירופה.

האם זה אמנם קדימון לבאות? או מנפלאות הרב תרבותיות ואסירות התודה!

– מסביר אחד מהפליטים – סורי כנראה (כי הוא מצדד בסורים): בכל יום האפגנים מכים את הסורים ואת העירקים ואלה משיבים להם בחזרה. ככה זה בכל יום. כל יום.
– אומר האיש שאל שטחו פלשו הניצים המתקוטטים: אנא לכו מכאן. זהו שטח פרטי. אתם פולשים לשטח פרטי. כבדו את יוון. זאת יוון. כאן לא המזרח התיכון.

בחורה יווניה אומרת בדמעות: אנחנו לא במלחמה. אנחנו כאן הקורבנות. אנחנו, לא הם. אנחנו רוצים את החיים שלנו בחזרה. אני רוצה ללכת לעבודה ואני לא יכולה. הילדים שלי צריכים ללכת לבית הספר והם לא יכולים. אנחנו צריכים לחיות את חיינו וזה בלתי נסבל עבורנו. אנחנו לא במלחמה. הם במלחמה. הם חייבים לקחת אותם מכאן. (נשמע מוכר?)

וזה רק ילך ויחמיר.

יש תרבויות שאינן מתמזגות ולא משנה כמה תנסה האחת לסייע ולעזור, כי כך מורים ערכיה. יש מציאות ויש אידאות. הן לא תמיד נפגשות.

הסרטון “כאן יוון לא המזרח התיכון” לחץ על הקישור לצפיה!

‎Posted by Pitu Pitu on‎ שבת 5 ספטמבר 2015

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה