ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה הבוקר || הרחבה נוספת בסיכול הטרור.

נתניהו בסיור בירושלים
יצאתי עם השר לביטחון פנים לבקר את השוטרים, התרשמתי מנחישות הפעולה שלהם,

“אבנים ובקבוקי תבערה הם נשק קטלני, הם הורגים והרגו, ולכן בימים האחרונים אנחנו שינינו את הוראות פתיחה באש לשוטרים בירושלים. כבר בסוף השבוע הם השתמשו באמצעים חדשים תחת ההוראות החדשות, ופגעו במיידי האבנים ובמיידי בקבוקי תבערה. דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבוקר.

הרחבה נוספת של יכולת הפעולה של שוטרים בסיכול יידוי אבנים ובקבוקי תבערה,

עוד אמר “היום אנחנו נאפשר הרחבה נוספת של יכולת הפעולה של שוטרים בסיכול יידוי אבנים ובקבוקי תבערה, ואנחנו גם נוסיף כוחות כדי לפגוע בפורעים, תחת עיקרון פשוט שאנחנו מחילים אותו סביב גבולותינו וגם בתוך שטחנו: מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו.

הטלת קנסות על הורי קטינים המיידים אבנים ובקבוקי תבערה

כמו כן התחלנו בקידום חקיקה מהירה להטלת קנסות על הורי קטינים המיידים אבנים ובקבוקי תבערה. מה שלא פחות חשוב בעיניי, קידום חקיקה לקביעת עונשי מינימום למיידי אבנים, בקבוקי תבערה וגם זיקוקים. אנחנו לא יכולים לקבל את העיקרון שבירושלים בירתנו, או בכל חלק של מדינת ישראל, בגליל או בנגב, אנשים יארגנו טרור עממי ויתחילו לזרוק בקבוקים על מכוניות עוברות ושבות,

או אבנים שרוצחות אנשים. הנורמה הזאת לא תתקבע כאן,

תתקבע נורמה הפוכה – אנחנו נסכל אתכם תוך כדי פעולה, אנחנו נעניש אתכם במלוא חומרת הדין אחר הפעולה. את הנורמה הזאת אנחנו מבקשים להנחיל לכל אזרחי ישראל, לכל תושבי ישראל ולכל שופטי ישראל.

עם כל ההערכה לבית המשפט, זו זכותנו וחובתנו לקבוע את הנורמה הזאת,

כפי שעשינו ביחס לעבירות מין, אנחנו נקבע עונשי מינימום למיידי אבנים וזורקי בקבוקים.

הערכה עמוקה למשטרה

אני מבקש בהזדמנות הזאת להביע הערכה עמוקה למשטרה – היא נאבקת בתופעות האלה בתנאים לא פשוטים. יצאתי עם השר לביטחון פנים לבקר את השוטרים, התרשמתי מנחישות הפעולה שלהם, מהרצון שלהם לפעול וגם מהיכולת שלהם לפעול, וחשבתי שנכון הדבר הוא שהממשלה תאפשר להם לפעול כדי להגן על אזרחי ישראל.

הר הבית: ההסתה הזאת באה מכיוון ‘האחים המוסלמים’

אני מבקש לומר דבר מה לגבי הר הבית: ישראל מחויבת לשמירת הסטטוס-קוו. לא אנחנו משנים את הסטטוס קוו. גורמים שמסיתים הסתות פרועות שאין להן שום בסיס – כאילו ישראל מנסה למנוע תפילה מוסלמית בהר הבית או רוצה להחריב את המסגדים, או דברים פרועים אחרים שנאמרים – הם אלה שגורמים להסתה. ההסתה הזאת באה מכיוון ‘האחים המוסלמים’, התנועה האיסלאמית בישראל, החמאס, ולצערי, גם השתתפות אקטיבית של הרשות הפלסטינית.

להפנות את הביקורת שלו לא לירושלים אלא לרמאללה,

ולכן, אם מישהו בא בטענות להתפתחות המצב הזה, יואיל להפנות את הביקורת שלו לא לירושלים אלא לרמאללה, גם לעזה וגם למקורות ההתססה בגליל, ולצערי, גם בטורקיה, שם יושב ערורי ומתסיס מדי יום, מדי שעה, את הפעולה הזאת, לא רק לזריקת בקבוקים אלא גם לדבר חדש – להכניס חומר נפץ ומטעני צינור בהר הבית.

חומר נפץ במסגד אלאקצא זה חומר נפץ. חומר נפץ במסגד אלאקצא זה שינוי סטטוס-קוו.

ישראל תשמור על הסטטוס קוו, תפעל באחריות אבל בנחישות כדי להבטיח שהסידורים הקיימים יישמרו. אין לנו כוונה לשנות אותם, אבל אין לנו כוונה לתת למישהו לדרדר את הסידורים על הר הבית לאלימות נפיצה ונפוצה”.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה