ראש הממשלה בנימין נתניהו || אנחנו משנים מדיניות. המצב שקיים איננו מקובל עלינו.

סיור ראש הממשלהראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בירושלים ובכביש 443 בעקבות האירועים האחרונים באיזור.
ראש הממשלה סייר ברחוב וינר בארמון הנציב, שם נהרג בערב החג אלכסנדר לבלוביץ’. משם המשיך לנקודת תצפית במצודת אדומים בה שמע סקירות ממ”מ מפכ”ל המשטרה ניצב בנצי סאו, ממפקד מחוז ירושלים ניצב צ’יקו אדרי וממפקד מג”ב ירושלים יזהר פלד.

בהמשך הגיע ראש הממשלה למוצב צה”ל על ציר 443, שם שמע סקירות ממ’ פקמ”ז אל”מ רוני נומה, מאו”ג איו”ש תא”ל ליאור כרמלי וממח”ט בנימין ישראל שומר.

ליבלוביץ
אלכסנדר לבלוביץ ז”ל ההרוג בפיגוע האבנים בי-ם. צילום משפחתי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: 

“אנחנו משנים מדיניות. המצב שקיים איננו מקובל עלינו ואנחנו מתכוונים לתת את הכלים גם לחיילים וגם לשוטרים כדי לפעול בתקיפות רבה מאוד גם נגד מיידי האבנים וגם נגד זורקי בקבוקי התבערה.

האבן לא מבחינה בין רכב שנפגע כאן ונהרג בו אזרח ישראלי, לבין אותה אבן שנזרקת בתחום הקו הירוק. אנחנו הולכים לאמץ שינויים גם בהוראות פתיחה באש וגם בעונשי מינימום, החלת עונשי מינימום על מיידי בקבוקי תבערה ואבנים.

כמו כן, נגדיל בצורה מסיבית את הקנסות לגבי קטינים ומשפחותיהם

כדי לגרום להרתעה גם שם. במדינת ישראל לא מקובל עלינו שיהיו אותן תופעות, ואני לא מדבר רק על הצירים המובילים לירושלים או על ירושלים עצמה, אני מדבר גם על הגליל והנגב. אנחנו משנים את המדיניות למלחמה בזורקי אבנים ובזורקי בקת”בים.”

ראש הממשלה נתניהו אמר על הר הבית:

“אנחנו בעד שמירה קפדנית על הסטטוס קוו בהר הבית, הסטטוס קוו מופר כל הזמן על ידי מסיתים, פורעים שמתבצרים בהר הבית, שמתנכלים למתפללים, או יותר נכון למבקרים יהודים. גם זה לא מקובל עלינו, גם בזה אנחנו מטפלים תוך כדי שיתוף והתדיינות עם ירדן, ולא רק איתה”.

ראש הממשלה נתניהו אמר במקום בו נהרג לבלוביץ’: “כאן, בלבה של ירושלים, באי תנועה, בדרך מרכזית, פורע ופושע עומד כאן, על אי תנועה, לוקח אבן, וזורק פעם אחר פעם לתוך השמשה הקדמית של מכוניות של תושבי ירושלים, עד שהוא מצליח לגרום להרג – זה לא הרג, זה רצח. האבן הזאת היא אבן אחת יותר מדי, אנחנו מכריזים מלחמה על זורקי האבנים, מיידי הבקבוקים והפורעים למיניהם”.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן אמר בתגובתו “אעשה כל מה שניתן כדי שמחבל שזורק אבנים ובקבוקי תבערה יישב שנים ארוכות בכלא. אבנים הורגות ואנו נילחם בתופעה הזו בכל הכוח”.

בסיור השתתפו גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה