ראשוני | הבת לא התקבלה, האב התאבד. הסיבה השתחרר מקבע לא מזמן.

הילדה לא התקבלה לבית יעקב ברכסים האב התאבד
עכשיו שהיא “יתומה” אולי ירחמו עליה ויקבלו אותה לבית יעקב שם תקבל את ה”חינוך הטהור”

“פרשת הטרגדיה ברכסים” היום שואלים בעיירה האם יש קשר בין שירותו בצה”ל של האב לבין אי קבלת בתו? מאיר דהן ז”ל מרכסים סיים לאחרונה את שירותו הצבאי בקבע. לאחר שנודע לו שסופית ביתו לא התקבלה לכיתה א’ ב”בית יעקב” שם קץ לחייו לחייו ביריה מנשקו האישי שהיה בידיו ברשיון, מנהלת בית הספר מסרה בתגובה “התשובות לסיבת אי קבלת הבת ינתנו למשפחה בלבד”.

אבל כבד ותדהמה ירדה על עיירת התורה ברכסים בהשמע הבשורה הקשה, נעשו נסיונות רבים ונבדקו תרחישים מצד מקורביו להעריך מה הייתה השתלשלות האירועים שהביאה את מאיר דהן ז”ל בן ה50 למעשה הנורא הזה לשלוח יד בנפשו.

מקורביו סיפרו – להערכתם לאחר שפנה המנוח ז”ל למנהלת גב’ ברנשטיין ולרב סתיו מנהלי בית יעקב, לברר מדוע לא קבלו את ביתו ללמודים בכיתה א? אנחנו משערים שתשובת המנהלים הייתה שהסיבה שביתו לא התקבלה, ומה שמאוד מתאים לקו של בית יעקב הסיבה האמיתית לא מחוסר התאמה של הילדה אלא בגלל שהוא לא מזמן השתחרר משירות קבע בצה”ל. וב”בית יעקב” לא מקבלים בנות להורים ששרתו בצה”ל.

וכנראה משנסיונותיו לשכנע את הגב’ ברנשטיין והרב סתיו בטענותיו עלו בתוהו, ולמרות שהבת בהתערבות המועצה שובצה בבית ספר של ‘קירוב’ ופחות חרדי. הוא הרגיש אשם ולא הצליח להבין מה אשמה הילדה ב”חטא אביה”. ותוסיף לזה חומה של אטימות בלי  שום פתח של חמלה כנראה עשו את שלהם. רק אלוקים יודע מה עבר לבנאדם בראש, אבל להשערתם הוא האשים את עצמו שהוא הסיבה לכך שביתו לא תלמד חלילה בחנוך חרדי, מתאים לו “לזוז” מדרכה של ילדתו. ובכך ישים סוף לסאגה הנוראה הזו, מתוך תקווה שעכשיו שהילדה “יתומה” אולי ירחמו עליה ויקבלו אותה לבית יעקב שם תקבל את ה”חינוך הטהור” ותהיה מליצת יושר על המעשה הנורא שעשה. מתאים למאיר דהן ז”ל.

פנינו בשיחה טלפונית למנהלת ברנשטיין בכדי לוודא שאין אילו גחמות של קרובים כועסים או מדומינים, ולשאלת כתבנו, האם הסיבה לכך שהבת לא התקבלה לבית יעקב היא בגלל שאבי הילדה יוצא צבא? ענתה: אני לא רוצה להגיב על כך! לשאלה השניה, האם אתם מקבלים בנות של יוצאי צבא או חרדים עובדים?

ענתה: אתה יודע מה זה בית יעקב? לא!

יש לנו הרבה משפחות של “בעלי תשובה” שהבנות שלהן לומדות אצלנו. ומשניסיתי לקבל תשובה ברורה וחד משמעית ניתקה. התקשרתי פעם נוספת למנהלת שהעבירה את השיחה למישהי שביקשה שאבוא למקום לשיחה ושאלתי פעם נוספת, האם אתם מקבלים בנות של חרדים עובדים או יוצאי צבא? השיחה נותקה!

בהלווייתו  קורעת הלב סיפר מחותנו הרב יוסף גיגי על אישיות מדהימה חמימה ואוהבת וקרא לאנשי ומנהיגי הקהילה ברכסים לעשות חשבון נפש נוקב. “אל תגידו שידיכם לא שפכו את הדם הזה”, אמר.

 

 

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה