קורס חובה || “חשבונות שמים למתקדמים”

scarecrow

שלום וברוכים הבאים לקורס החובה “חשבונות שמים למתקדמים” במסגרת לימודי ‘עסקנות יח”צ ותקשורת חרדית’ בדרכם של נאמני ועסקני היהדות הנאמנה.

לא לחינם הקורס הזה נקבע כקורס חובה. לצערנו מעת לעת מתרחשים על אנ”ש (אנשי שלומינו) אסונות נוראיים שמטבע הדברים גורמים לכך שההמון התמים מחפש תשובות שטחיות לשאלות עמוקות. ומי לדעתכם אמור לתת מענה? מי אם לא אנחנו כמובן. זה הלא בדיוק התחום שלנו.

כעת אשאל שאלה רטורית: האם לדעתכם לנו כבני אדם קטנים ישנה יכולת לחשב “חשבונות שמים”?

אני רואה שכולכם מהנהנים במרץ. צודקים. לא לחינם התקבלתם למסלול הזה. רואים שאתם חניכי ההשקפה הטהורה והנכונה. בוודאי שיש לנו את היכולת. אני רק רוצה להזכיר לכם אנחנו לא בני אדם קטנים אנחנו ממלאים תפקיד חשוב של מנהיגי הציבור. (הנהונים נמרצים). רק תחשבו איך היה נראה הציבור בלעדינו. (צקצוקים כועסים).

טוב, אז מה הולכים ללמוד בקורס לדעתכם? אה, ברור לחשב חשבונות שמים. כפשוטוי!!

אז ככה, כפי שציינתי העדר התמים מצפה ומייחל למוצא פיכם, על מה ולמה התרחשו ובאו אסונות כאלו על ציבור קדוש כמו שלנו המקפיד על כל החומרות והדקדוקים הנגזרים על ידינו מעת לעת שאותם בוודאי אתם זוכרים מהקורס הקודם “צחוק מהציבור”. בשקט בשקט הם תוהים לעצמם: “הרי אנחנו ציבור מושלם המקפיד לתרום יום יום לקופות הנכונות, לקיים את כל הסגולות ה’בדוקות והמנוסות בחוש ממש’, ולהתברך אצל כל הרבנים הנכונים שברכותיהם לעולם אינן שבות ריקם. איך כל זה לא עזר?” א’ברוך, צודקים. לא מגיע להם. מה עושים לדעתכם? מה אומרים להם? שאלה קשה, אה?

תקשיבו לרעיון הגאוני שעובד כבר שנים ותבינו איך האסונות האלו הן הזדמנות מצוינת להרוויח חיזוק עצום ונפלא. בטח אתם זוכרים את קורס “חרדקים ב'” בו למדנו על המאבק החשוב ביותר שלנו כנגד בעלי החשיבה העצמאית המצפצפים על החלטות העסקנים ומעיזים להמרות את פינו.. אז זהו הפטטנט הוא פשוט. הם אשמים. לא משנה מה קרה ואיך, ממש לא חשוב אם יש קשר או לא. קרה אסון, הם אשמים. נקודה. מומלץ לקשר את האסון בדרך כל שהיא לנושא שצריך חיזוק במיוחד ושמורגש בו ל”ע רפיון. מומלץ נושא שקמה בעניינו לאחרונה ועדת רבנים שמתקשה להתרומם. נשמע לכם שזה לא יעבוד?

הציבור לא יקנה את זה אתם אומרים? חחח כמה שאתם טועים. קונים ועוד איך קונים.

ושימו לב איך הרווחנו שלושה דברים במכה:
א. סיפקנו מענה שטחי לשאלה עמוקה. נפלא! זה בדיוק מה שהציבור שלנו מחפש. במיוחד חשוב להם לדעת שהם עצמם בוודאי לא אשמים. כל כך מרגיע. אפשר לנשום לרווחה.

ב. השמצנו באופן האיום ביותר את אלו שמאיימים עלינו. הפכנו אותם לאויבי הציבור. “רוידפים” ממש! רשועים ארורים!!

ג. גרמנו לציבור המבוהל והמפוחד להמשיך ולדבוק במסורת המסורה מ…איתנו, ולהרים מהקרשים כמה ועדות רבנים מנומנמות.

גאוני ומושלם, לא?

שאלות עד כאן? סיימנו להיום.

בהצלחה בבחינה ולהתראות בקורס הבא.

נכתב על ידי אחד מבני העליה שבחבורה החפץ בעילום שמו

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה