צמיחה אישית || היופי שבהשתנות והכוח האין סופי שבהתחדשות

מסובין צמיחה אישית

רבים הם בני האדם המצפים כי כל מציאות חייהם תקיף אותם בעטיפה ממוגנת זעזועים חסינת כל מפגע אפשרי ואינם נוטים להפנים את עובדת היות העולם יציב . העולם אינו בר שינוי, בני האדם הינם ברי שינוי.

העולם מתקיים על פי תכנית רב שנתית שהתווה לו בורא העולם בששת ימי הבריאה ואינו בר בחירה, הכול מתנהל בו כביום בריאתו, דייריו האנושיים הם אלו שחוננו ביכולות הבחירה והשליטה על מעשיהם. הם מלאי ציפיות ולעומת זאת אף רוויי אכזבות. לעיתים מרוב ריצה אחר הטפל אין הם נותנים דעתם על העיקר עד שגבולות העולם חוסמים ומונעים מהם להשלים מהלכים הנראים לעיתים כהזויים. כה טרודים בני האדם לעיתים במרוץ חייהם עד שאין הם מקדישים תשומת לב ראויה לאפשרות העוצמתית שחנן אותם בורא העולם, האפשרות להשתנות, לחולל בפנימיותם שינויים אשר יביאו בהמשך חייהם לשינויים גדולים וברוכים. שינוי חשוב שיתחיל מתוך נקודת העומק המרכזית שבאדם וזאת כתוצאה ממהלך חשיבתי מעמיק שאינו מונע ישירות על ידי גורם חיצוני מכוון. מהלך המגיע מהתנעה עצמית הינו יעיל שבעתיים מזה המונע על ידי גורם חיצוני.

אדם שאינו מגלה פְּנִיוּת להכיל את מהלכי השינויים הטמונים בו ואינו מנסה להתאים את עצמו אל התמורות החברתיות הסובבות אותו יגלה מהר מאוד כי החברה אינה פנויה להכיל אותו. בני אדם לרוב פנויים להכיל את אלו אשר במהותם מכילים את הזולת. אלה שאינם אוחזים בהגה השינויים מנסים לרוב לשנות את הזולת, הם רואים את העולם רק על פי תנאי המראה האישית שלהם ועל פי כלליהם הם מנסים לשנות כל העת את העולם כולו כבסיפורם של אנשי חלם אשר ניסו לשנות את מיקומו של ההר הסמוך לעיירת מגוריהם. אדם הטרוד בשינויו של העולם אינו נותן את הדעת על האופן בו ‘העולם’ תופס אותו, הוא הרי עסוק בתיקונו של עולם וזכות הרבים תלויה בו . . . הוא מורגל לבוא בדרישות לשינויים מכולם, הוא רגיל לדרוש ולתבוע, הוא אף מרבה לנזוף בכולם וגם כשהוא מחייך הרי שחיוכו משדר תוקפנות בלתי נעימה וסביבתו נאנקת תחת עול הביקורת המונח עליה כל העת.

כל זאת מתוך נקודת הסתכלותו של האדם שאינו מגלה את היופי שבהשתנות והכוח האין סופי שבהתחדשות הטמון בה. אולם העוצמה המתווספת למאגר כוחותיו של האדם בעקבות השינויים אותם הוא מבצע בעצמו ובמהותו הופכת אותו לכלי המכיל עוצמה, הוא רענן כל העת וחש מסוגלות לעמוד מול כל משברי החיים. ככל שהאדם משנה ומתחדש הרי שחומריות העולם כביכול מזדככת עמו ואינה מונעת ממנו להפנים תובנות עדינות יותר. הוא מסוגל להבין יותר את זולתו וכתוצאה בלתי נפרדת גדל כוח הנתינה וההענקה שלו. הוא חש כי בעצם הנתינה הוא גם תורם לעצמו כך למעשה נוצר לו מעגל עשייה חיובי המזין את עצמו בהמשך, דבר שכשלעצמו משפיע על המשך תהליך שינוי חיובי המתחולל בטבעיות נרכשת באדם

המקור: התקשרות זוגית – לא שוברים בית בגלל פערים על השקפה על רקע דתי | חזרה בתשובה | חזרה בשאלה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

צפו בהצצה לתחקיר פנים אמיתיות עם אמנון לוי בנושא הסכמי ממון שישודר ביום ראשון אחרי… המשך לקרוא פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

כתיבת תגובה