צדיקים נסתרים || רבי אברהם יחיאל פיש זי”ע

רבי אברהם יחיאל פיש זי”ע הצדיק הנסתר מתל אביב…

רוב שנות חייו עד שנגלה בהוראת מרן ה”בבא סאלי”, היה רבי אברהם פיש צדיק נסתר, והסתיר עצמו כפועל בניין הרב פישפשוט, כך הצליח לפעול בפעולות נצורות לקירוב גאולת ישראל בלי שישגיח בו איש, אשתו הרבנית פראדל עבדה במשק בית ואת כל כספם שהיו מרוויחים היו מחלקים לצרכי צדקה לעניים, הכנסת כלה והכנסת אורחים. מלבד הקצבה החודשית הדלה ממנה היו חיים.

מאת: רזיאל נהרי

רבי אברהם נמנה על חבורת הצדיקים הנסתרים שהסתופפו בצילו של הסנדלר הקדוש רבי משה יעקב רביקוב, בניהם היה רבי לאון פתילון, רבי יוסף וולטוך, רבי מענדל מבני ברק.

במשך שנים רבות בכל לילה למד הרב פיש עם הסנדלר בסודות התורה. לעיתים היה הסנדלר שולח אנשים לרבי אברהם שיפעל עבורם ישועה, וכאשר היו מגיעים אל רבי אברהם הוא היה עושה עצמו כמשוגע ומסלקם ובזמן הסילוק היה מבליע להם ברכות לפי בעייתם וצרתם, ואלו ראו ישועות וכל צרותם נפתרו.

וכך היה תחילת גילויו לעולם: יום אחד נכנסו לבנינו שלושה אברכים ושואלים היכן גר כאן רבי אברהם פיש? השיבם שזה הוא, והכניסם לביתו, כאשר נכנסו אמרו לו שרבי ישראל אבוחצירא זצ”ל שלחם אליו, להודיעו שמשמים החליטו שהוא יהיה רבי ויברך. מאותו היום והלאה אנשים רבים הגיעו אליו כדי שיברכם.

ה”בבא סאלי” גילה לפני הסתלקותו למקורביו ואנשיו, שרבי אברהם פיש מתל אביב, הוא זה שימלא מקומו בהשפעת ברכות וישועות עבור כלל ישראל.

ברכותיו של רבי אברהם נתקיימו בשלמותם, והכל בדרך נס ופלא, כדוגמת הנסים והנפלאות שראו אצל רבי ישראל אבוחצירא בברכותיו הקדושות. ראה רבי אברהם ברוח קדשו למרחקים, וסיפורים רבים מתהלכים אודות הניסים והנפלאות שנעשו על ידו, ואין כאן המקום לאריך כי רבים הם (חלקם מופיעים בספר “צדיקים נסתרים בדור האחרון”).

והצדיק הנסתר רבי מענדל מבני ברק העיד: “רבי אברהם הוא ראש הל”ו צדיקים נסתרים”.

על הציון שלו כתובה צוואתו שכל מי שיבוא על קברו ויאמר שלוש פעמים את הפסוק:
רַחֵם בְּחַסְדֶּךָ עַל עַמְּךָ צוּרֵנוּ
עַל צִיּוֹן מִשְׁכַּן כְּבוֹדֶךָ זְבוּל בֵּית תִּפְאַרְתֵּנוּ
וּבֶן דָּוִד עַבְדֶּךָ יָבֹא וְיִגְאָלֵנוּ
רוּחַ אַפֵּינוּ מְשִׁיחַ א – דוני.

ואז יבקש על גאולת ישראל וכן בקשות פרטיות. והרב פיש זצ”ל ישתדל לעשות את בקשתו…

אשרינו שיש לנו צדיקים כאלה קרובים אלינו

נקבר בבית העלמין בצפת.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פרשת ויקהל || איך מוצאים את היעוד האישי

יצחק אלחנן פדידה | הסוד הגדול של כל המצליחנים הוא שהם יודעים שאין קיצורי דרך… המשך לקרוא פרשת ויקהל || איך מוצאים את היעוד האישי

כתיבת תגובה