פרדס כץ || עצרת לזכרו של המרא דאתרא הרב זליכה זצ”ל

הרב זליכה פרדס כץ
במלאת שלוש שנים לפטירתו של המרא דאתרא של פרדס כץ, הרב הנערץ עזרא זליכה זצ”ל, נערכה אזכרה בבית הכנסת “תפארת ישראל” מימנו הפיץ המנוח ע”ה את תורתו לשומעי לקחו קהל קודש פרדס כץ בהוראה הלכה למעשה  במסירת שיעורים, בהוצאת ספרים ובכולל האברכים.
מאת: יוסף נשיא, יום שלישי ראש חודש סיוון
בנו וממשיך דרכו הרב מנשה זליכה רב השכונה ספד לאביו ובדבריו סיפר על גאונותו המופלאה ועל התמדתו בתורת הקבלה מעבר לידיעות הנרחבות של אביו בתורת הנגלה. עוד הזכיר בדבריו את העובדה כי אביו הרב ע”ה לימד את תורת הקבלה למתי מעט “בעת רצון” בשעות הבוקר המוקדמות, עוד לפני תפילת שחרית, באומרו כי לימוד תורת הקבלה מצריך מסירות נפש בכדי ללומדה.
הרב אמנון סבג שליט”א ראש ישיבת תפארת משה בבני ברק ידיד נעורים של המנוח ע”ה, הדגיש בדבריו את מועד פטירתו של הרב זליכה שהיה בערב חג השבועות מכיוון שהמנוח ע”ה היה קשור בכל נימי נפשו לתורה וסיכם את דבריו על המרא דאתרא נאמר הפסוק “כאייל תערוג על אפיקי מים כן נפשי תערוג אליך אלוקים”
הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט”א הדגיש את ידידות הנפש ששררה בין אביו מרן שר התורה הרב עובדיה יוסף זצוק”ל למנוח הרב עזרה זליכה זצ”ל והדגיש כי למרות שהרב היה בקי אמיתי בתורת הקבלה, הורה לבני ביתו ושומעי לקחו לעשות בכל כפסקי מרן השולחן ערוך בכל דבר ועניין מה שלא ברור כל כך בזמנינו. ואף הביא דוגמא לכך היא “ברכת להדליק נר של שבת” הורה המנוח ע”ה שאותה צריך לברך לפני הדלקת הנרות ולא לאחריה.
יהי זכרו ברוך, וזכות תורתו מגן בעדינו.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

ילד של אבא | סיפורו של רב סמל שרון דראי מפרדס כץ

יצחק דראי 11 שנים אחרי נפילתו של בנו רב סמל שרון דראי חי עם האבל והשכול, “החיים… המשך לקרוא ילד של אבא | סיפורו של רב סמל שרון דראי מפרדס כץ

כתיבת תגובה