על פרשת דרכים || בחירות ליו”ר לשכת הטוענים הרבניים.

קלמן יעקב

הבחירות ליו”ר לשכת הטוענים הרבניים. הפעם בסימן “פרשת דרכים” מעמד הטוענים הרבנים ובתי הדין הרבניים לבחירות הללו אמורות להיות השלכות כבדות משקל בעיצוב הלשכה בכלל ובשדרוג המקצועי המאוד נצרך והמכובד של “טוען רבני” בבתי דין רבניים בישראל.

לאור נסיונות המחוקק והרשות השופטת לקצץ בכל מה שקשור לדת – והניסיונות לקיצוצים נרחבים בסמכויות הטוענים הרבניים ובסמכות בתי הדין, הרי הפעם יותר מתמיד אמורה לקנן תחושת חובה על כל אחד ואחת מהטו”ר לבוא לבחור ולהשפיע.

היום רביעי 16.12.2015 ד’ טבת תשע”ו בשעות אחה”צ ערב, יתקיימו הבחירות ליו”ר לשכת הטוענים הרבניים ולהנהלת הלשכה. הבחירות יתקיימו באולם הכנסים שע”י משרד הדתות, רחוב כנפי נשרים 7 ירושלים.

פגשנו את הטוען הרבני הרב יעקב קלמן אחד המועמדים המובילים להיבחרות לכהונת יו”ר לשכת הטו”ר, מי שסיקל את התכנית להצרת סמכויות בית הדין הרבני ע”י ביטול מרוץ הסמכיות. שאלנו אותו את השאלה שרבים שואלים היום

מה בעצם חשיבות הלשכה? ולמה כל טוען רבני צריך להגיע ולבחור את היו”ר הנאמן ביותר לנושא התורני הלכתי?

בין השאר הינם לעמוד בפרץ מול ניסיון קיצוץ בסמיכותיהם לדוגמא: בתקופתו של השר נאמן בסוף שנת 2011 הייתה סכנה של ממש בקיצוץ בסמכויותיהם של בתי הדין הרבניים וכפועל יוצא גם בטוענים הרבניים עצמם אך לא רק לדעת רבים מעורכי הדין מדובר היה במהלך שגוי בו ביקש השר נאמן לבטל את מירוץ הסמכויות ולהחליט שהכל חוץ מהגירושין יידון בבית המשפט ובבית הדין יתאפשר – על פי ההמלצות, אך ורק באם שני הצדדים יסכימו כי רצונם לדון דווקא בבית דין.

“במילים אחרות ריקון כל סמכויות בתי הדין מתוכנם. וכי איזה זוג בהליכי גירושין מגיע להסכמה משותפת?!

ברור שהפירוש היחיד כאן הוא עקירת כל סמכויות בתי הדין הרבניים והעברתם לבתי המשפט ניתן לומר כמעט בוודאות שהטוענים הרבניים ובראשם מי שהיה אז יו”ר ועדת ארגון לשכת הטוענים הרבניים המועמד לבחירות ליו”ר העמותה עתה (מחר) היו הקש שבבר את גב הגמל בפירוק אותה וועדה שהייתה מסכנת אותם,

אגב חבריו בלשכה סיפרו לכתבנו כי הרב קלמן בעצמו לא השאיר אבן על אבן בכדי למנוע נזק זה ואף הופיע בפני הוועדה לשם כך. ”

הרב יעקב קלמן מה המסר שהיית רוצה להעביר לציבור הבוחרים של הלשכה?

המסר שלי הינו אחד וברור אני קורא ומזמין את ציבור הטוענים הרבניים בישראל כולם להגיע מחר ולממש את זכותם המוקנית להם לבחור את מועמדם לראשות הלשכה ואת מועמדיהם לוועד להנהלה.

אני חוזר ואומר הפעם יותר מתמיד אמורה לקנן תחושת חובה על כל אחד ואחת מהטוענים הרבניים לבוא לבחור ובכך להשפיע על עתידנו ועתיד בתי הדין הרבניים.

הצצה למשרדי הצצה קטנה למשרדי Kelman Jacob ‎

*קלמן יעקב טוען רבני ומגשר מוסמך. יו”ר וועדת ארגון הלשכה לשעבר. חבר וועדת משמעת הטו”ר​. חבר לשכת הטוענים הרבניים. מומחה   י.נ.ר  –  גישור  וטו”ר. מומחה בתחום ההלכתי המשפטי, נושא כתב סמיכה לרבנות ובוגר במדרשה לדיינות, בעל ניסיון בעשיה למען ציבור הטו”ר, 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

אבל כבד עם היוודע על פטירתה של הרבנית הגדולה, אשת חבר כחבר, הרבנית הדגולה מרת… המשך לקרוא ברוך דיין האמת || הרבנית יעל כהן אשת נשיא מועצת חכמי התורה של ש”ס הלכה הבוקר לעולמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *