עליה במספר המתגייסים || קמפיין “הציידים” הצליח בגדול מרגע הפצת מס’ הט’ל של המגייסים.

נצחון
חיילים חרדים ב”נצח יהודה” בתפילה. צילום דף פייסבוק נצח יהודה.

“אל מול אלימות כלפי מתגייסים חרדים ומי שפועלים לגייסם לצה”ל חובתה של מדינת ישראל לנהוג באפס סובלנות. אני קורא לראשי ומנהיגי החברה החרדית להוקיע תופעות פסולות שכאלו ולהקיא מקרבם את הגורמים האלימים”. כך אמר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בהתייחסותו לאלימות כלפי חיילים חרדים ומי שפועלים לגייסם לצה”ל

יום חמישי, 27.08.15:

קמפיין החרדקים בו הופצו חוברות שפרסמו שמות המגייסים והרבה פירטי זהוי אישים ומספרי טלפון ומספרי תעודות הזהות, קמפיין “הציידים” ללא ספק פעל את הפעולה ההפוכה. מספרי הטלפון האישיים שמותם מקום מגורם והזרם אליו הם שייכים גרם לכך שצעירים רבים שהתענינו באפשרויות להתגייס לצה”ל המגייסים אומרים לנו “מעז יצא מתוק” הקמפיין הצליח בגדול,

אולם מאידך גיסא מרגע הפצת מס’ הט’ל של המגייסים, הקמפיין עולה מדרגה נוספת במאבק וחיילים ומגייסים לצה”ל מקבלים טלפונים של איומים וכו’ מכל מיני הזויים ומטורפים חרדים למינהם ובצדק הם חוששים שיקום עוד “שלסל” מטורף שיקום חלילה ויעשה מעשה. התופעה מדאיגה ביותר, והחיילים החרדים אומרים אי אפשר לטמון את הראש בחול ולחכות שמישהו חלילה יפגע, אנחנו כאן בכדי להזכיר שהכתובת הייתה על הקיר.

חיילים חרדים סיפרו ישנם עלינו איומים על החיים ישנן קללות, יש חרמות, יש מכתבים שדורשים מאתנו לא להיכנס לשכונות עם מדים,חיילים עם מדים מושפלים בבתי הכנסת, העניין פה הוא לא הכמות אלא בכלל המציאות שקיימת, מבחינתנו חייל אחד שיפגע זה יותר מידי לא ניתן יותר לדעת שהתופעות הללו קיימות ולהבליג, אין לזלזל באיומים כאלו.

סיפר אחד מ”תומכי הלחימה” – “היום התקשר אליי ממשיך דרכו של ישי שליסל ואמר לי שאם יכל היו הוא וחבריו יוצאים לקראתי עם סכינים בעוון זה ששירתתי בצה”ל ובגלל תשמעו טוב… שאני עובד”! תומך לחימה אחר סיפר התקשרו וקראו לי ”רוצח” ו”מסית ומדיח”

אבל הפעם “המגייס החליט לקחת את זה צעד אחד קדימה והחליט “להטריד את המטרידים” מה עשה? כתב את ההודעה הבאה והפיץ אותה בעשרות קבוצות ווטס אפ של חרדים וכך הוא פונה לחביריו “חברים אני בדרך כלל לאשואה בפתח מבקש פה טובות
אבל הפעם כן
בתקופה האחרונה אני מקבל הרבה הטרדות טלפוניות. אבל הפעם משום מה נמאס לי.
הערב שני המספרים הבאים:
****052718
****058325
התקשרו וקראו לי ”רוצח” ו”מסית ומדיח”
אבקש מכם להתקשר אליהם ולומר להם שזו התנהגות לא יהודית ולא ראויה.
כמובן שאני מבקש לשמור על החוק ולא לקלל או להטריד. פשוט למחות בפניהם על ההתנהגות הזו שהיא בגדר אונאת דברים.
אם הם לא מרימים אפשר להתקשר שוב ושוב עד שירימו. אם הם מרימים להסתפק בטלפון אחד.

מלשכת יועץ שר הביטחון לתקשורת נמסר בתגובה:

“משרד הביטחון פתח בשנים האחרונות את שערי צה”ל בפני צעירים חרדים, ותרומתם לביטחון ישראל במערכים הלוחמים ותומכי הלחימה הולכת וגדלה. השתלבותם בצה”ל מובילה גם להשתלבותם בשוק העבודה ובחברה הישראלית, מבלי שהדבר פוגע באורח חייהם.

“אנו במערכת הביטחון ובצה”ל מקפידים לעשות זאת ברגישות, מתינות וסובלנות. לא בהשנאה והסתה אלא בהידברות ובשיח עם ראשי ומנהיגי החברה החרדית וצעיריה, והדבר מוכיח עצמו שנה אחר שנה.

“האלימות המילולית והפיזית המופנית כלפי מתגייסים חרדים, חיילים חרדים ומי שפועלים לגייס אותם לשרות צבאי – הן מהאגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון והן מצה”ל – היא תופעה בלתי נסבלת המחייבת טיפול נחרץ ונחוש של משטרת ישראל ושאר גורמי אכיפת החוק.

“אסור לנו להשלים עם תופעות שכאלו, וחובה לעצור ולאסור את העבריינים אשר מבצעים אותן ואת שולחיהם, הגם שמדובר בקבוצות שוליות וקיצוניות בחברה החרדית, שאינן מאפיינות את הכלל בהן. דברי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה