עזרה ראשונה לנישואין || כללי הזהב לזוגיות טובה

dancing

עשרת כללי הזהב לזוגיות טובה

שתפו, פרגנו, התרגשו, שבו יחד, עשו דברים יחד, תנו מרחב אישי אחד לשני, חלקו תפקידים, פנו זמן לחיים אישיים מחוץ לעבודה, סיימו את היום בנעימות, טפחו את הקשר הזוגי.

עזרה ראשונה לנשואין פרק ב’

שיתופיות  שתפו זה את זו בקורות היומיום. צלצלו מדי פעם, הותירו הודעה קצרה וחביבה בתא הקולי, תנו לבן הזוג את ההרגשה שהוא יקר לכם ואהוב עליכם. כתב החזון איש: “להודיע ביציאה לאן הולך ובשובו מה עשה וכיוצא בו דברים קטנים ובדברי חיזוק לשמח לב”. אל תניחו לאחרים (משפחה, חברים, שכנים) לחדור לפרטיות שלכם. הכניסה לזרים אסורה!

פרגנו – פרגון, מחמאות, מילים טובות, תשומת לב – הערכה כנה היא ה”דלק” שמניע את הגלגלים. אל תחסכו במילים טובות: על מראה חיצוני, על תפקוד הבית, על חינוך הילדים, על ארוחה טעימה, על מתנה קטנה, על עמידה במצבי לחץ.

התרגשו – ריגושים ספונטאניים – חיוך, קריצת עין, מבט נעים, גילויי חיבה פיזיים מתונים. מחוות קטנות כמו: הכנת כוס קפה, הגשת פרוסת עוגה, פרח קטן, ממתק אהוב, פתקה חביבה.

שעת איכות – ישיבה משותפת ואיכותית בבית מדי יום, ללא הפרעות חיצוניות של טלפון, מחשב, איפון, רדיו וכל אמצעי תקשורת אחר. צמצמו ככל האפשר את שעות הצפייה והגלישה לאמצעי המדיה השונים.

זמן איכות – יציאה נעימה מחוץ לבית ללא הילדים, לפחות פעם בשבוע: סיבוב משותף באוויר הצח, ישיבה בגינה, אכילה קלה, כגון: קפה ומאפה, פיצה, פלאפל, גלידה.

מרחב אישי – לכל אחד מבני הזוג הזכות להקדיש זמן לעצמו, לתחביביו ולהנאותיו. בזוגיות בריאה שלושה מרכיבים: אתה, אני ואנחנו. היזהרו מזוגיות כובלת וחונקת!

חלוקת תפקידים – נשיאה משותפת בעול הבית, חלוקה הוגנת של עבודות הבית השונות. בזמנים מיוחדים (מחלה, לידה, חגים) יש לגלות נכונות יתר ולהושיט עזרה כנדרש.

גבולות מוגדרים לעבודה – היזהרו מעבודה ללא גבול! אל תתנו ללחץ העבודה לגזול את הזוגיות ואת ההורות שלכם. לשם מה אתם עובדים קשה היום? כדי להיות מאושרים מחר. ומה קורה עכשיו? אל תיכנסו למעגל עגום של עבודה “נון סטופ”. (ללא הפסקה) אל תגזלו מהמשפחה את האושר של היום!

סיומו את היום נעים – אל תלכו לישון כשאתם בכעס, במריבה, בהתמרמרות, באי הבנה. בקריאת שמע שעל המיטה אנו אומרים: “הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחטא כנגדי…” אמצו את המנהג.

שימרו וטפחו את הקשר הזוגי – זוגיות איכותית דורשת השקעה וטיפוח תמידיים: פיזית, רגשית ורוחנית.

 

הערת העורך: הנאמר בסדרת הדרכה זו מנוסח לעיתים בלשון זכר ולעיתים בלשון נקבה, מטעמי נוחות בלבד, אך מתייחס לגברים ולנשים, לפי העניין והצורך.

 

מחבר הסדרה – ישועה עטייה מחבר רב המכר “עזרה ראשונה לנישואין מוצלחים” הינו יועץ זוגי ומגשר מוסמך. מומחה ליצירת ‘תכניות ישועה רחמיםהבראה’ ומציאת רעיונות יצירתיים לפתרון משברים בזוגיות. בן ארבעים וארבע, נשוי ואב לשמונה. עטיה מקיים אורח חיים חרדי, אביו “אב בית דין רבני” כ 25 שנה, ישועה מתגורר בירושלים עם משפחתו.

על כרטיס הביקור שלו כתוב “גשר פלוס” – דמעה אחת פחות  

התחברתם? הגיבו, שתפו, תייגו חברים. תנו למסר להדהד ולהגיע למי שזקוק לו

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

השבת נקרא את פרשת ‘זכור’ מבחינתי זוהי ה’אנטומיה של שנאה’ בצורה שמבהירה מה בדיוק קורה… המשך לקרוא חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

כתיבת תגובה