עוז קבלה || הגיע העת של הציבור החרדי לצאת לרחובות ולומר את דברו

עוז קבלה

הרב יהושע אייכנשטיין, ראש ישיבת יד אהרון בירושלים בה למדתי, אמר בתקשורת החרדית כי לימוד בכולל כל החיים זו הוראת שעה של החזון איש בגלל מצב לימוד התורה שהיה בישראל אחרי מלחמת העולם השנייה וכיום היא פחות רלוונטית – מה ששמענו ממנו לא פעם בשיחות סגורות. אחרי יום הוא חזר בו מדבריו והבהיר שלא התכוון לזה.

אז אם מישהו חשב שהציבור החרדי משתיק רק את הקולות השוליים שמביעים דעה שונה מדעת “גדולי ישראל” – אז שיהיה ברור: גדולי ישראל הם מפוחדים ומבוהלים ממנגנוני השלטון הפוליטי בדיוק כמונו.

הרב אייכנשטיין שייך לקבוצה האליטיסטית והחזקה ביותר בקהילה הליטאית, כל חטאו הוא שהוא מהבודדים שבאמת מאמינים בדרך שהם מייצגים ומנסים לייצג משהו שהם אכן מאמינים בו, ולא רק שימור הכוח.

אז מה האינטרס של הפוליטיקאים? ברור, ציבור בור בעל נכות בעולם המערבי מתפתח, כזה שהישרדותו תהיה תלויה בהם והם לא יוכלו לבחור את חייהם כרצונם.

הנה, רק בימים האחרונים הצליחו הפוליטיקאים החרדים לטרפד את דרישת לימודי הליבה (מתמטיקה, אנגלית ועברית) לטובת קומבינה סימבולית של מצג שווא ללימודים שנותנים יכולת לחיים מפותחים. כאשר החרפה היא אצל בנט ונתניהו שמתגלים כחסרי כל חשיבה ממלכתית אמתית.

הנה רק בימים האחרונים מתנהל קמפיין מביש ומחפיר כנגד אדם משכמו ומעלה שפועל בצורה מעוררת כבוד – הרב בצלאל כהן. כל חטאו הוא באפשרו לנערים חרדים ללמוד בישיבה עם לימודי בגרות, כזו שתיתן לו ידע בסיסי בתחומי החול ותאפשר לו להחליט על המשך חייו, אני מלמד במקום כזה ויכול לומר כי זו בחירה של ההורים והנערים גם יחד שמצליחה יפה מאוד.

ואם תרצו אגלה לכם כי חטאו האמתי הוא בכך שאינו מתבייש בישיבה אותה הוא מייצג, ואינו מסתיר את פועלו מאור הזרקורים כפי שעושים שאר המקומות, שלא רוצים להישרף על ידי ההגמוניה השלטת. מטרתו איננה “להציל” את הנערים שעומדים לרדת לרחוב אלא לגדל חרדים שיודעים ויכולים יותר.

אני רואה עיתונאים ואנשי תקשורת חרדים שכל הענף התקשורתי עליו הם יושבים מושתת על חופש הביטוי וחירות המחשבה, מתגייסים כאחרוני הקיצונים, מטעם המנגנון השלטוני, למען “מלחמת הקודש” הקוראת לו פוליטיקאי התופס את הנערים כבני ערובה, לא פחות. ומנסים למנוע את החופש של הנערים וההורים לקבוע את חייהם כרצונם בשם גדולי ישראל.

הגיע העת של הציבור החרדי לצאת לרחובות ולומר את דברו, נמאס ממנגנוני שלטון רודניים שכל תפקידם לשמור על העדה הנבדלת של הספרדים או החולשה שבחסרים לימודיים בסיסיים,

כי גם אדם שנולד חרדי זכאי לבחור את דרכו כרצונו החופשי בלי משברים נפשיים, ולחיות בכבוד בכל דרך בה יבחר!!!

עוז קבלה הינו: ‏מורה להבעה וספרות‏ ב‏משכנותיך ישראל,‏ למד ‏ספרות ותקשורת‏ באוניברסיטה הפתוחה‏ בוגר ישיבת יד אהרון‏

***

לקריאה נוספת:

הם יושבים בכורסה בבית, בלי בוס על הראש, מוכרים בכל העולם ומייצרים הכנסה של אלפי דולרים בחודש “המליונרים החרדים” אל תאמינו לנו, מוזנים לבדוק איך הם הצליחו: לחצו על הרשמה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *