ספר חדש || “תעלומת העיניים השחורות-כחולות” ילדי תימן שנעלמו!

ילדי תימן שנעלמו

אלכס פז גולדמן | לפני כמה ימים, לכבוד שבוע הספר, נשאלו אנשי ספר ורוח, מהו הספר הכי “כל ישראלי” בעיניהם. ספר שמגלם את ההוויה הישראלית במלואה. בחברה אחת עם “מיכאל שלי” של עמוס עז, “ספר הקטרוג והאמונה” של א.צ. גרינברג ו”התנ”ך” (לא פחות ולא יותר) נבחר גם הספר “תעלומת העיניים השחורות כחולות”.

וכך כתבה העורכת, מתרגמת ומרצה בענייני עברית וספרות ילדים – עטרה אופק: “לא מזמן יצא “תעלומת העיניים השחורות-כחולות” של אלכס פז-גולדמן – ספר מרתק, אמיץ ועכשווי, שמעז לגעת בפרשת ילדי תימן המושתקת והמוכחשת, ובדרך נוגע גם בהמון מאפיינים ישראליים אחרים – משנות ה-60 אמנם, אבל בעידן הכפר הגלובלי, כמה מאפיינים ישראליים עוד נותרו לנו? והכל בלי טיפת אנכרוניזם”

אז מה לאשכנזי טהור, שני הורים פולניים ניצולי שואה ולילדי תימן שנעלמו?

מי שם את המחבר במקום שבו הוא מעז לחלוק על ועדות חקירה ממלכתיות שקבעו כי רוב הילדים מתו ממחלות כפי שנמסר להורים הבוכיים?

ולמה לעורר שוב את השד העדתי? למה פתאום עכשיו להעיר שדים מרבצם ולהעלות באוב את טענתו של הרב שמואל אבידור הכהן שילדים תימנים נמכרו לאמריקה ב-,5,000$ לילד ?

וגם אם זה נכון שילדים נמסרו לאימוץ בכזב, כפי שאישרו ועדות החקירה לגבי מספר ילדים,
טוענים כנגדי הרי ש”זה היה רק לטובת הילדים שקיבלו בית חם ועשיר ועתיד במקום לגדול בצפיפות עם עוד עשרה אחים בדלות ובחוסר”.

כל השאלות האלו חוזרות ומופנות אלי שוב ושב בעקבות ספרי האחרון “תעלומת העיניים השחורות-כחולות” ולחלק מהן יש תשובות בספר ועל חלק אחר אשיב בפוסטים הבאים אך בראש וראשונה אספר על התהליך שהביא אותי לכתוב על הספר, על התחקיר העיתונאי ספרותי וכיצד עובדות מציאותיות נשזרו לעלילת הספר הדימיונית.

את הספר ניתן למצוא בחינם בכל הספריות העירוניות וכן בחנויות ספרים פרטיות, ב”צומת” ו”סטימצקי” וגם בגירסא דיגטלית באתר “מנדלי”.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

שרים מתוך הנשמה || רמיאל עמירה, משורר ואיש רוח חרדי.

שירים מתוך הנשמה \ רמיאל עמירה Share on: WhatsAppנשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם תגובות

כתיבת תגובה