ספר חדש || ‘קונטרסי לימוד’ פותח אופקים של יהדות שורשית ועמוקה.

קונטרסי

מנחם נאבת | ברצוני להמליץ על ספר חדש בשם ‘קונטרסי לימוד’, פרי עטו של ידידנו הרב אייל רזניקוביץ. הספר עוסק בסוגיות יסוד בתלמוד ובהלכה, סוגיות המהוות את ליבת הגעש התלמודי, ענייני ספקות והכרעות, רוב וחזקות וכיוצא באלה.

הספר מארגן ומסדר מחדש את הסוגיות לפי נושאים ועניינים, ופותח צוהר, בשפה ברורה וקולחת, לדיונים בגמרא, בראשונים ובאחרונים, ולָעִנְיָין שבהם, לשקלא וטריא, לסברות, למסקנות, לצדדים, וכו’ וכו’. הסדר והארגון השולט בספר נותן חשק, הקריאה בספר היא תענוג, הדברים קולחים, מנוסחים בתמצית ובצורה ברורה ורהוטה, ופשוט פותחים פתח כפתחו של אולם אל העומק והרוחב של סוגיות יסוד אלה. סגנון הכתיבה של הספר בנוי גם כאופן של לימוד צמי, הופך את הקורא ללומד בכוחות עצמו.

הספר מתאים לשכבות רבות של לומדים. הוא מתאים לתלמידי חכמים שיתרעננו בו מן הסדר המופתי ומן הסברות הרבות והחדשות שמעלה הרב המחבר, הוא מתאים לאנשים שמעוניינים לגשת אל הסוגיות הללו ולנסות לקבל עליהם מושג רחב והיקף,

הוא מתאים לאנשים המעוניינים לקבוע עתים לתורה מעבר ל’דף היומי’ וללמוד קצת תורה באיכות, והוא מתאים גם לאנשים שהתלמוד אינו מִשלח ידם הטבעי, בשל הבהירות הקולחת של הספר, פותח להם אפיקים לימודיים חדשים, פותח להם אופקים של יהדות שורשית ועמוקה, של עולם ההלכה במיטבו ושל איכותו הפנימית של בית המדרש.

בקיצור, המלצה שלי, לכו לקנות ותיהנו.

ניתן לקנות את הספר בחנות הספרים ‘דַבְּרִי שיר’, בתחנה המרכזית בירושלים, (בקומה השלישית). להגדיל תורה ולהאדיר.

ויישר כוח גדול לרב המחבר, ובברכה מקרב לב שיפוצו מעיינותיו חוצה ויתבדרון מיליה בבי מדרשא!

(עיצוב העטיפה: נעמה הנקין הי”ד)

הערת המחבר: נקודה שקשורה למה שכתבת על הקביעת עתים לתורה והלימוד הקבוע – כפי שכתוב על הכריכה ‘דפי לימוד’, זה לא ממש ‘ספר’ רגיל, ודאי לא ספר חידושים, וכן לא ספר סיכומי (בתקווה), אלא דפי לימוד עצמי מסודרים על נושאים, כאשר המקורות במוקד והכתיבה מלווה (בקישור, בשאלות על המקורות וב’תשובות’ על חלקן ולעתים הצעות וכו’).

השאיפה והתקווה שהלומד ירגיש כמה שיותר כאילו הוא לומד בעצמו את הנושא, כלימוד תורה בעיון רגיל, כשהדפים הם רק פלטפורמה ומצע. ושוב, תודה רבה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

שרים מתוך הנשמה || רמיאל עמירה, משורר ואיש רוח חרדי.

שירים מתוך הנשמה \ רמיאל עמירה Share on: WhatsAppנשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם תגובות

כתיבת תגובה