סערת סעיף “סתימת הפיות” בתיקונים לחוק השידור הישראלי. על מה המהומה?

אופיר אקוניס

אופיר אקוניס שר התקשורת | כל מה שעשינו הוא לתמוך בסעיף שקובע שבדיווח עיתונאי ינהגו לפי מסמך כללי האתיקה המחייבים, בלאו הכי, את עיתונאי “רשות השידור”.

שבדיווח החדשותי לא תהיה חד צדדיות, הבעת דעה, מתן ציונים או העלמת עובדות. פשוט דיווח. כללים בסיסיים ויסודיים ביותר שנלמדים בשיעור הראשון, בכל חוג תקשורת.

אובייקטיביות ואיזון בשידור חדשות. זה הכול. על כך מעוררים סערה אדירה, כאלה שרוצים לקבע את תפיסותיהם שלהם בשידור ולהשאיר מיליוני ישראלים מודרים מהשיח שיש להם דעות, עמדות ותרבויות אחרות, מחוץ לשיח הציבורי.

יכול להיות שהסעיף לא נוסח בצורה חדה וברורה דיה. יכול להיות שיש לחדד. אז הנה החידוד: אף אחד לא מנסה ל”סתום פיות”, נהפוך הוא. מטרת חוק החוק החדש הוא לפתוח פיות!

את החדשות יש להביא עם העובדות. תכניות אישיות, שעמדת המגיש ידועה ונאמרת בהן מראש, משודרות ותמשכנה להיות משודרות.

מתוך דף הפייס בוק של אופיר אקוניס

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה