סערת סעיף “סתימת הפיות” בתיקונים לחוק השידור הישראלי. על מה המהומה?

אופיר אקוניס

אופיר אקוניס שר התקשורת | כל מה שעשינו הוא לתמוך בסעיף שקובע שבדיווח עיתונאי ינהגו לפי מסמך כללי האתיקה המחייבים, בלאו הכי, את עיתונאי “רשות השידור”.

שבדיווח החדשותי לא תהיה חד צדדיות, הבעת דעה, מתן ציונים או העלמת עובדות. פשוט דיווח. כללים בסיסיים ויסודיים ביותר שנלמדים בשיעור הראשון, בכל חוג תקשורת.

אובייקטיביות ואיזון בשידור חדשות. זה הכול. על כך מעוררים סערה אדירה, כאלה שרוצים לקבע את תפיסותיהם שלהם בשידור ולהשאיר מיליוני ישראלים מודרים מהשיח שיש להם דעות, עמדות ותרבויות אחרות, מחוץ לשיח הציבורי.

יכול להיות שהסעיף לא נוסח בצורה חדה וברורה דיה. יכול להיות שיש לחדד. אז הנה החידוד: אף אחד לא מנסה ל”סתום פיות”, נהפוך הוא. מטרת חוק החוק החדש הוא לפתוח פיות!

את החדשות יש להביא עם העובדות. תכניות אישיות, שעמדת המגיש ידועה ונאמרת בהן מראש, משודרות ותמשכנה להיות משודרות.

מתוך דף הפייס בוק של אופיר אקוניס

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים
מסובין - חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

לא יודע כמה מכם עוקבים ומצויים בפרטים שכאלו, אבל דברים מאוד דרמטיים מתחוללים בזירת מלחמות… המשך לקרוא אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר לסרגל הכלים