‘נשים מאירות’ || מי אמר שאין נסים בימינו, נס פך השמן שלי.

חני ויינרוט

“חודשיים אחרי שנעמי שלי נולדה אובחנתי כחולת סרטן, הרופאים נתנו לי מקסימום שנתיים לחיות, ומה שהכי העציב אותי זה המחשבה שהיא לא תזכור אותי, הילדה שלי לא תזכור את מי שהייתי, ידעתי שילדים לא זוכרים הרבה ממה שקורה איתם לפני גיל 5 וחשבתי לעצמי שעד אז, אני לא אהיה שם.

בשבוע שעבר ביט’ כסליו חגגנו לה יום הולדת 8

ואז הבנתי שלא לחינם היא נולדה סמוך לחנוכה, בחנוכה אנו מציינים את נס פך השמן, (אחרי שנחרב בית המקדש נכנסו הכהנים להיכל וגילו שהיוונים טימאו את כל השמנים, עד שמצאו פך אחד קטן של שמן שהיה אמור להספיק רק ליום אחד, שמח הכהן והדליק את השמן ונעשה נס וזה הספיק לו לשמונה ימים)

שאלתי את עצמי, איך הכהן הרשה לעצמו להשתמש בשמן הזה? הרי אין עוד שמנים במקדש, באיזו זכות הוא ‘בזבז’ את השמן הטהור האחרון? למה הוא לא שימר אותו? הוא לא חשב על היום שאחרי?

אלא הכהן הגדול רצה להראות לנו שצריך לנצל את מה שיש, צריך להסתפק במה שיש, אם הקב”ה נותן לנו מתנה קטנה, צריך להנות ממנה, צריך לנצל אותה, לא לבכות על זה שקיבלנו ‘רק’ מתנה קטנה, כי כשהקב”ה רואה שאתה מעריך את המתנה שקיבלת ומנצל אותה כראוי אז הוא יחולל נס ויעצים לך אותה.

בחנוכה השמן היה צריך להספיק ליום אחד ובזכות השמחה והאמונה הקב”ה האריך את הנס שיספיק לשמונה ימים, כך גם בכל פעם שמקבלים מתנה מה’ לא צריך לבחון ולחשבן את גודלה או את הזמן שנותר, אלא לנצל כל רגע ורגע.

זה מה שהבנתי ביום הולדת של נעמי, לפני שמונה שנים התבשרתי שנותרו לי ‘רק’ שנתיים לחיות, רציתי ‘לחיות’ את השנתיים הללו ולא להעסיק את עצמי בשאלה ‘למה לא יותר?’

ההסתפקות הזו והניצול האמיתי של המתנה שקיבלתי גרמו לי לחגוג איתה את יום הולדתה השמיני.

אין דבר כזה שלמות, תהנו ממה שיש לכן, תנצלו את מה שהבורא העניק לכן, רק כך תצליחו בחיים, רק כך תהנו מהעולם הזה…”

חני וינרוט
ערב חג האורות
פתיחת יום עיון לתלמידות תיכון ‘מאורות’
בנושא ‘נשים מאירות’

חני תודה, הרבה בריאות!

נכתב על ידי בניהו יום טוב ואושר על ידי חני וינרוט.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות בניהו יום טוב

בניהו יום טוב

יו”ר תנועת התחברות ויועץ לענייני חרדים ברשות הלאומית.
פובלציסט, איש תקשורת ויועץ אסטרטגי.

בדוק גם

באשר תלכי || חנוכה או חנוקה?

ביום חמישי השבוע… זה קורה! גשם של סדנאות , ידע עצום ומותאם במיוחד עבור הנשים… המשך לקרוא באשר תלכי || חנוכה או חנוקה?

כתיבת תגובה