נשיא המדינה ל”מנהיגים צעירים” | נועדנו לחיות זה עם זה.

מנהיגים צעירים
צוריאל שרון תפס את הרגע שבו לקחתי חלק בדיון תודה על ‘הצילום החשאי’

בניהו יום טוב | “אתם מנהיגים צעירים” פנה אלינו הנשיא “מותר לכם להיות חלוקים על דרך ועל מהות, מותר לכם לנהל ויכוחים אידיאולוגים על השקפת עולמכם, אבל לעולם אל תהפכו את המחלוקות שביניכם למחלוקת אישית, לעולם אל תפגעו בבעלי הפלוגתא שלכם ואל תרדו לרמה האישית כי אז מחלוקתכם לא תהיה לשם שמיים ובסופו של דבר היא לא תצליח להתקיים. זה טוב שיש חילוקי דעות, זה בריא לנהל דיון ציבורי על נושאים שונים, אבל תשמרו תמיד על הכבוד של הצד שכנגד, תזכרו תמיד שלא נגזר עלינו לחיות זה לצד זה אלא נועדנו לחיות זה עם זה”

“כל מחלוקת שהיא לשם שמיים סופה להתקיים, וכל שאינה לשם שמיים אין סופה להתקיים”
כך סיכם נשיא המדינה את המפגש אתמול, הוא צוטט את המשנה ב’אבות’:”איזו היא מחלוקת שהיא לשם שמיים? זו מחלוקת הלל ושמאי, ושאינה לשם שמיים זו מחלוקת קורח ועדתו”

“אתם יודעים מה ההבדל בין שתיהן?”

שאל אותנו הנשיא ומייד הסביר: “במחלוקת הלל ושמאי, המחלוקת הייתה על הלכה, על אידיאולוגיה, על מהות. אבל במחלוקת קורח ועדתו הכל היה אישי, קורח ועדתו נלחמו על ההנהגה, אז הם הכפישו את משה רבנו, זלזלו בהנהגתו ופגעו בבני משפחתו, זו לא הייתה מחלוקת לשם שמיים, לא היו לה מניעים אידיאולוגים, זו היתה רדיפה אחר השררה והכבוד, ולכן מחלוקת כזו, אין סופה להתקיים”

“אתם מנהיגים צעירים” פנה אלינו הנשיא “מותר לכם להיות חלוקים על דרך ועל מהות, מותר לכם לנהל ויכוחים אידיאולוגים על השקפת עולמכם, אבל לעולם אל תהפכו את המחלוקות שביניכם למחלוקת אישית, לעולם אל תפגעו בבעלי הפלוגתא שלכם ואל תרדו לרמה האישית כי אז מחלוקתכם לא תהיה לשם שמיים ובסופו של דבר היא לא תצליח להתקיים.
זה טוב שיש חילוקי דעות, זה בריא לנהל דיון ציבורי על נושאים שונים, אבל תשמרו תמיד על הכבוד של הצד שכנגד, תזכרו תמיד שלא נגזר עלינו לחיות זה לצד זה אלא נועדנו לחיות זה עם זה”

זה היה מפגש מרתק…
ישבנו שם בלשכתו צעירים מכל גווני הקשת של החברה הישראלית, ימנים ושמאלנים, חרדים וחילונים, דתיים וערבים, כולם צעירים אקטיביים ומובילים בקהילתם ובמפלגתם

שוחחנו על הנושאים שחשובים לכולנו, כל אחד דיבר על השקפת עולמו, על הדרך שבה הוא רואה וחווה את האירועים החמורים שקרו כאן בשבועות האחרונים,

דיברנו על הבורות ועל הדמוניזציה, על השנאה ועל האלימות, ובעיקר על המחיצות שמפרידות ביננו, מחיצות של חוסר הכלה וקבלת השונה, מחיצות שפוגעות במרקם העדין של העם שלנו שמורכב מפסיפס אנושי מיוחד.
במהלך כל המפגש הנשיא היה קשוב, הוא הקשיב גם למילים הטובות וגם לדברי הביקורת, הוא העיר את הערותיו, הבהיר את דבריו ובעיקר נתן לכולנו עצות מיוחדות ומחכימות להמשך הדרך.

מנהיגים צעירים עם הנשיאנהנתי לשבת עם הנשיא, נהנתי להקשיב לו וללמוד ממנו ויותר מכל נהנתי מחוש ההומור המשובח שלו
הוא הוכיח לי שלהיות צעיר, זה לא רק עניין של גיל, זה עניין של רוח.

צוריאל שרון תפס את הרגע שבו לקחתי חלק בדיון תודה על ‘הצילום החשאי’

תודה מיוחדת למארגני המפגש נריה כנפו Rotem Kakon , מפגש ראשון מרתק ומיוחד שנתן לכולנו רוח גבית להמשך עשייה משותפת.

עוד השתתפו: Yorai Hertzanu  Amir Shnide  Tomer Reznik  Kim Lavi  Yonatan Dobov  David Shayan

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות בניהו יום טוב

בניהו יום טוב

יו”ר תנועת התחברות ויועץ לענייני חרדים ברשות הלאומית.
פובלציסט, איש תקשורת ויועץ אסטרטגי.

בדוק גם

גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

בריטניה החליטה במשאל עם להתנתק מן האיחוד האירופי. בהמשך לתוצאה הודיע הבוקר ראש ממשלתה –… המשך לקרוא גל הירש || קמרון מתפטר עקב תוצאות המשאל

כתיבת תגובה