משה קלמן | הקדישו שתי דקות לאיחוי השסע החרדי חילוני

beliba homa

בראשית היו שני סטודנטים עם רצון טוב, חלום ואין סוף של מוטיבציה. הם זיהו את המצוקה של הסטודנטים החרדים ואת הסקרנות של הסטודנטים החילונים. הם מאסו בשסע, בקונפליקט, במאבקים ובאנטגוניזם שבין הצדדים והחליטו לעשות שינוי – להתחיל במסע לאיחוי השסע החרדי – חילוני. הם רצו חברה ישראלית, חברה בה יש דעות שונות אך כולם מחזיקים ידיים – לא מנופפים זה מול זה באגרופים קמוצים. הם קראו לפרויקט “בליבה חומה“.

היינו בהתחלה בקושי עשרה זוגות, רובנו סטודנטים מהאוניברסיטה עברית. כהיום, לפרויקט יש למעלה מ-700 בוגרים מכל המכללות והאוניברסיטאות בארץ. ראיתי בעיניי כיצד חלום, המון רצון טוב, עבודה קשה ועקבית שלוותה בהרבה דם, יזע ודמעות הפילו אט אט את אותה חומה שנמצאת בליבה של החברה הישראלית. הייתי שם כשלא היה בין המגזרים אלא תסכול, ביקורת ואנטגוניזם, הייתי שם כשהשסע אט אט התאחה. הייתי ועודני צועד איתם יחד באותו מסע – מסע שהיה צעד קטן בשבילנו, צעד גדול לחברה הישראלית.

לפני מספר ימים הגשתי את “בליבה חומה” למועמדות עבור “פרס ירושלים לאחדות ישראל”. הגשתי אותם משום שלדעתי אין ראוי מהם (אני אומנם שותף ופעיל בפרוייקט, אבל חשוב לי לציין שלא אני מנהל אותה). השסע החרדי-חילוני לא יתאחה על ידי חקיקה, הפגנות או הצהרות קולניות של פוליטיקאים, הוא יתאחה כשהחרדי והחילוני ישבו לשיחה חרישית ואינטימית בניסיון למצוא יחד את המכנה המשותף.

בבקשה שתפו את הפוסט. חשוב שאנשים ידעו שאפשר אחרת, חשוב שאנשים ידעו שהאחדות כבר כאן.

אני עומד ומצדיע לכם.

 

חוצץ

 

תכנית ‘בליבה חומה‘ מקדמת שילוב של סטודנטים חרדים במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל, באמצעות לימוד משותף בין סטודנטים חילונים, דתיים וחרדים. הזוגות נפגשים לשלוש שעות שבועיות שכוללות תגבור אקדמי ובנוסף לימודי חברותא מעולם התוכן היהודי.

 

‘בליבה חומה’ – מסייעים בהשתלבות ושוברים חומות בחברה הישראלית!תכנית ‘בליבה חומה’ מקדמת שילוב של סטודנטים חרדים במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל, באמצעות לימוד משותף בין סטודנטים חילונים, דתיים וחרדים.הלימוד כולל תגבור אקדמי ובנוסף לימודי חברותא מעולם התוכן היהודי.לדף הפייסבוק – www.facebook.com/belibachomaBeliba Homa program promotes integration of Haredi students in Israel’s high education system, through a mutual studies program of secular, modern-orthodox and Haredi students. The program includes both academic support and Jewish Hevruta studies.For Facebook – www.facebook.com/belibachoma

‎Posted by ‎בליבה חומה‎ on‎ ראשון 20 דצמבר 2015

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

בתיה וקסברגר-רוזנפלד || כיצד בוחרים סלוגן

כתבה 5 – איך בוחרים סלוגן לפני בחירת הסלוגן חשוב להבין מה תפקידו אז זהו שיש… המשך לקרוא בתיה וקסברגר-רוזנפלד || כיצד בוחרים סלוגן

כתיבת תגובה