מעלית המשקיעים של קמאטק || גל חדש של יזמים חרדים עם תשוקה ולהט בעייניים – נולד.

השופטים

בין קודש לחול. אתמול חווינו ערב ייחודי במחיצת יזמי ההייטק מבני-ברק. מייד לאחר ההבדלה, כשברקע זמירות יהודיות, נתכנסו 35 יזמי הייטק חרדיים, אשר נבחרו מבין כ -120 שנרשמו, במגדל הגבוה בישראל, להתמודד ב״מעלית ההייטק״.

כל אחד מהם הציג את המיזם שלו לחבורת שופטים, משקיעי הייטק, שנתכנסו במעלית, בדרכם מעלה לקומה ה-54 או מטה ללובי במעלית (40 שניות לנסיעה). ההשראה נלקחה ממושג ״פיץ׳ המעלית״, שמעודד יזם להיערך לאפשרות שיפגוש את משקיע חלומותיו באקראי ותהיה לו שהות קצרה, בהשאלה זמן הנסיעה המשותפת במעלית, ליצור עניין במיזם שלו שיספיק לקביעת פגישה מסודרת.

והאמינו, זהו אתגר מורכב: לזקק את המסר לגבי המיזם שלך, כך שיבלטו החדשנות, הצורך במוצר, הייחודיות, יכולת הביצוע והפוטנציאל בזמן כה מועט, זו מיומנות מיוחדת. יחד עם זאת, זהו לא כשרון תיאורטי: בחייך כיזם אתה נדרש, לא אחת, לחדד את מסרייך כדי לעורר עניין בזמן קצר וקצוב. לעיתים זה משקיע שנתקלת בו; ולעיתים זהו לקוח פוטנציאלי או שותף בשיחת אקראי בכנס.

האירוע, כמיטב המסורת של קמא-טק, אקסלרטור ההייטק החרדי, היה מאורגן נפלא, והמעליות ירדו ועלו ברצף, והשופטים בתוכם, כאשר היזמים מתחלפים להם ומציגים. ואיזה מעיין שופע של חדשנות ויצירתיות הוצג שם: מיזמים בתחומי הפרסום הדיגיטלי, ביג – דאטה, מידע רפואי, האינטרנט-של-החפצים, כלכלה שיתופית, אבטחת מידע, ערים חכמות ועוד ועוד.

שופטים בתחרות, נתבקשנו להעריך את הפיץ׳ ואת המיזם שהוצגו ולדרגם. בסופו של ערב מהנה, עם חברה נפלאה,

נבחרו ארבעה זוכים:

במקום הראשון, מיזם ללימוד נגינה בקלות על ידי שפה ויזואלית חדשה המאפשר מיידית להתחיל לנגן. מיזם זה, המובל במשותף על ידי סגן ראש האקדמיה למוזיקה, כבר מוטמע במאות מוסדות חינוך וזכה ב 10 אלפים ש״ח.

kama tek

הזוכה הגדול בצ׳ק של 10000 שקלים בתחרות מעלית המשקיעים של קמא-טק, אודי דאובה, ממיזם מג׳יקל-נוטס

במקום השני, נסים חזן עם מיזם מתחום העיר-החכמה, המשלב סנסורים בפחי אשפה לבדוק את תכולתם, כדי לייעל את נתיב מכוניות האשפה באיסוף העירוני. פרויקט זה כבר מוטמע בערי ישראל.

במקום השלישי במשותף זכו שני מיזמים מרתקים:

מיזם מתחום הנדל״ן, המאפשר ניהול כולל של נכסי נדל״ן, החל מגביית מסי ועד הבית ובקרה על נותני שירותים וליקויים בבניין וכלה בנדל״ן מסחרי וצרכיו, מיזם המוטמע כבר באלפי בתים

kama tek

אלישע כהן – 40 שניות לספר מה החברה שלך עושה עם לחץ באוזניים של המעלית זה אתגר לא פשוט בכלל גם אם עשית מאה פעם פיצ׳ … זכינו מקום שלישי, מה שאומר שיש לנו עוד לאן לשאוף…

ומיזם שאפתני של אבי סיבוניה המבקש להחליף את מקל הנחייה לעיוורים במחשוב – לביש שיסתייע במגוון סנסורים ויכולות ראייה ממוחשבת לסייע לעיוור בתנועתו במרחב.

המנצחים קיבלו פרסים מתנת אלקטרה מעליות, משרד עורכי פטנטים מרק פרידמן, וקמא-טק

ואני חשבתי: ההייטק החרדי התבגר והתפתח. היותם של היזמים חרדיים לא היה במוקד הערב, אלא היזמות, החדשנות והפרוייקטים שהוצגו. המיזם שהחל כמיזם חברתי, לשילוב חרדים בהייטק, הפך למעיין נובע של חדשנות, יצירתיות ויזמות וגל חדש של יזמים עם תשוקה ולהט בעייניים – נולד.

כמי שזכה להיות מעורב בפעילות המבורכת והמדהימה של מויש ואברימי, זיקה, יוסי ורדי ויזהר שי – מייסדי קמא-טק, זה היה ערב מרגש במיוחד. זכיתי להכריז על את הזוכים בתחרות ולמהר לזלול קוגל חם ומתקתק. ערב נפלא!

ד”ר נמרוד קוזלוסקי

הכותב – ד״ר נמרוד קוזלובסקי (שופט בתחרות אמש), שותף בקרן ההון סיכון JVP, חממת JVP Cyber Labs

בתמונה: עם סיום תחרות “מעלית המשקיעים של קמא-טק”, המשקיעים (השופטים) יושבים בקומה ה54 בבניין “מגדלי אביב” מתייעצים מאחורי דלתות סגורות, מי המנצח? למטה בלובי 32 היזמים החרדים במתח – מי יחזור הערב הבייתה עם ציק של 10,000 שקל.

 

חוצץ

מקום ראשון אודי דאובה, ממיזם מג׳יקל-נוטס

שיטת מג’יקל, שיטה מהפכנית ללימוד נגינה המאפשרת לראשונה לכל אחד לנגן בקלות במגוון כלי נגינה בצורה מקצועית. וזאת, בתוך זמן קצר, באמצעות לימוד עצמי ללא עזרת מורה ובעלוּת נמוכה.

איך זה עובד?

המוזיקאי הקנדי מאיר שייפר הגדיר זאת כך: “התיווי (כתב התווים) המסורתי הוא צופן מסובך ביותר המצריך שנים של אימון… האידיאל הרצוי הוא כתב מוזיקלי שניתן ללמוד בעשר דקות.”

וזה בדיוק מה ששיטת מג’יקל מציעה: שפת תווים חדשה המציגה את התווים באופן ויזואלי.

 

‎Posted by ‎שיטת מג’יקל‎ on‎ יום שני 2 ספטמבר 2013

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

יחסים || כיצד למנף ‘משבר נשואים’ להתחלה חדשה

שבת פרשת ‘כי תשא’, הנושא שלנו היום הינו ‘השברים שבארון’, חכמים מספרים כי ‘לוחות ושברי… המשך לקרוא יחסים || כיצד למנף ‘משבר נשואים’ להתחלה חדשה

כתיבת תגובה