מנפלאות הווטסאפ || כמנהלים את הזוגיות בשיתוף קבוצתי, מתגרשים ב S.M.S.

וואטסאפ
החברות הכי טובות שלי (הווירטואליות) הן אלה הנמצאות בקבוצות הווטסאפ שלי…

מאיר סבח טו”ר ויועץ זוגי | אחד השלבים שאני מעביר בייעוץ עם נועץ יחיד או עם זוג הוא ״תיאום צרכים וציפיות״ – בשלב זה חושף הנועץ מה הם ציפיותיו מהצד שכנגד… ואז אני שומע הרבה סוגים של ציפיות שלפעמים אלו ציפיות מוצדקות, אך לעיתים אני שומע ציפיות לא מוצדקות וכאלה שאין להם שום הצדקה לצפות מהצד שכנגד ליישמם ואו לתמוך בהם!

תמר (שם בדוי) מונה בפני את ציפיותיה מבן זוגה, מבלי לפרטם אומר שהדרישות שלה לא היו הכי נשמעים לי הגיוניים… ואז שאלתי אותה: מה המקורות לציפיות אלו? ומהיכן מגיעות הרעיונות שבציפיות שכאלו? – היא עונה לי: ״ככה זה אצל כל החברות שלי״ ואני ממשיך לשאול מי אלו החברות? אולי את יותר ערכית מהם? אולי הערכיות או הסיגנון של בעלך יותר מחייב אותך? אולי הם סתם מספרות סיפורים?…

ואז קבלתי תשובה הורסת: אלו החברות הטובות (הווירטואליות) שבקבוצות הווטסאפ שלי..

בשלב זה אני מביא בחשבון שזאת לא הבעיה העיקרית שבזוגיות של תמר אלא זהו רק עוד סימפטום של הבעיה – ואפילו אולי ההתנהלות הזו מאזנת את הלחץ ואם היא לא הייתה קיימת המצב בבית היה יותר גרוע…..

אבל עדיין אינני יכול בשלב זה להתעלם מהתופעה הזו ולכן אני מגיב ושואל בקול – ומנסה להסב תשומת לב לכך שאיך זה יתכן שקבוצות ווצאפ המכילות לרוב משתתפים ומשתתפות עם אישיות ירודה וריקנית יכתיבו אחד לשני ציפיות מבן\ בת הזוג? איך שייך לאפשר לקבוצת ווטסאפ לנהל לנו את הזוגיות או את הבית??!! זוהי אטימות לב, ותמימות דעים, ובעיקר חוסר אחריות!!!

מידיעה אישית אני אומר לתמר ולמשתתפים בקבוצות הווטסאפ מספר עובדות:

א. טעות מהיסוד לצפות להסכמה או הנהגה מבין הזוג על סמך שככה זה אצל השני.. וכל שכן כשלא מכירים את השני! ולכן כל זמן שאין הכרות אישית דימוי וקירבה עם השני אין להתחיל להביא בחשבון בכלל שום אמירה!!

ב. מעלה הרעיון – לרוב הוא בעצמו לא מיישם אותו ובדרך כלל גם לא דורש אותו מהצד שכנגדו, (מאשתו \ מבעלה).

ג. זה לא מציאותי ואחראי לקחת מכל אחד איזו הנהגה ולחברם ולהגיע למסקנה שכל זה חסר לך!!!

ד. עלינו להכיר בזה שמדת המוסריות ורמת האינטליגנציה אינה שווה בין כל המשתתפים ולכן אסור להתחשב באמירות ככל שיהיו!! {בשלב זה אני מתייחס רק לווטסאפ מפני שבדרך כלל יש מכנה משותף בן המשתתפים והם מאותו הסקטור וכך ההשפעה יותר באה לידי ביטוי} ההשתתפות בקבוצות הווטסאפ למינהם מלבד שהם הרסניות לבית, לזוגיות, לחינוך הילדים, לערכיות, ולתדמית – שמתי לב עוד – והסכימו איתי המומחים שבתחום – שהמכנה המשותף בין תמר והנועצות האחרות שמשתתפות בקבוצות הווטסאפ הוא – שמרוב שמרבות להתכתב אזי בשיחות פנים מול פנים ואו בכלל הם מאבדות ריכוז, ופוגעות בכישרון התקשורת בין אישית שלהם, ולעיתים אף לא עונות לעניין, ומתקשות לבטא את דעותהן, ואף בעלות הערכה עצמית מופרזת או נמוכה, (אשר מההשתתפות בקבוצות שואבות את בטחון העצמי שלהם) וזאת בנוסף להסיח הדעת ממטלות ואחריות.

לכן חברים יקרים מבלי קשר לטיפול או הייעוץ הנצרך למצב שכזה – המלצתי לתמר ולאחרים – שבראש ובראשונה על חברי קבוצות הווטסאפ לעזוב לאלתר פעילות שכזאת וכל שכן שלא להסיק משם מסקנות , ועל הצד שכנגד למנוע השתתפות שכזו, ורק לאחר הצעד הזה נוכל לבחון מחדש את מוקדי הרעש שבזוגיות ולהתייחס לבעיה העיקרית. וטובה שעה אחת קודם!..

נ.ב. מנוסח מטעמי נוחות אך מתייחס לנשים וגברים כאחד. המסר ניתן לא מההיבט התורני.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

השבת נקרא את פרשת ‘זכור’ מבחינתי זוהי ה’אנטומיה של שנאה’ בצורה שמבהירה מה בדיוק קורה… המשך לקרוא חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

כתיבת תגובה