מנחם נאבת || הכותרת מרעישה ‘התפרקות החברה החרדית’. אבל מה כבר ראינו שם?

ההתפרקות
צילום מסך התכנית יוטיוב

אבישי בן חיים הביא אמש כתבה תחת הכותרת המרעישה ‘התפרקות החברה החרדית’. מה ראינו שם? כמה יוצאים בשאלה שמדברים על חוויות רוחניות מחוץ לחרדיות, ועל כך ש’אלוהים הקשוח’ של החרדים כבר לא מחזיק מעמד. מה מצחיק אותי? ברגע שהוא התחיל לדבר על יוצאים בשאלה, ידעתי בדיוק מי הדמויות שהולכות להופיע על המסך ומה הן הולכות לומר. כך גם בכתבה של איציק הלפרין לפני כמה חודשים על אותו נושא, יכולתי לדעת מראש את מי אראה בכתבה, (אגב, אותם אלה שבכתבה של בן חיים). בקיצור, כמה יוצאים בשאלה שעשו לעצמם חברה משלהם והלכו ל’חיפוש עצמי’ מדברים על ‘קריסה’ ועל ‘התפרקות’ של החברה החרדית.

מגוחך לדבר על קריסת החברה החרדית. החברה החרדית חיה, נושמת ובועטת, גם אם משַנָה, באיטיות גדולה, כל מיני קריטריונים וסגנונות. אז נכון, יש כמה שיצאו בשאלה כי הם בחיפוש אחר עצמם ונמאס להם מאלוהים הקשוח של החרדים. אבל מכאן ועד דיבורים על קריסת החברה החרדית, זה פשוט חובבני.

אבל מה שבאמת מטריד אותי זה דבר אחר. למה אני יודע מראש מי יהיה בכתבה?

שילוח אבישלום
צילום מסך התכנית יוטיוב

כי אלה תמיד אותם חבר’ה ‘אליטות’ שעושים רושם לתמונה, הווי משכר, מדברים על חיפוש עצמי, על אלוהים הטוב, על הווי של שבת חילונית, לבושים בסגנון מקורי ואידיאלי לתמונות. כולם יודעים, זה מה שעושה את הכתבה. זה מדבר לאנשים, יש כאן אנשים פורצי גדר באמת, שלא יצאו סתם מ’תאייווס’, אלא מעומק נפשי ורוחני. כל החבר’ה האלה מתקבצים להם כחבורה אחת.

אולם, המספרים הגרנדיוזיים על אלה שיוצאים את הדת, אלה לא החבר’ה האלה, שהם קבוצה קטנה וחוזרת על עצמה. הם לא כאלה שמדברים על ‘חיפוש עצמי’, וגם לא כאלה שמחפשים משהו. כי הם סתם ‘שבאבניקים’ לא מעניינים, בחורים שלא מוצאים את עצמם ממשיכים בקו הנוקשה של החרדיות כיום ומוצאים את עצמם מוזנחים, ברחוב, ללא עוגן, ללא מענה. החבר’ה האלה לא עושים רושם על מצלמות, לא מככבים עם אמירות בומבסטיות על ‘זהות’ ועל ‘חיפוש עצמי’, אף אחד לא מתעניין בהם, הם לא שווים כתבה, הם סתם ‘עוברי בטל’ לא מעניינים. הם לא קיימים. סתם עדר חסרי כיוון ותכלית.

והם, לא מעניינים אף אחד. בוודאי לא את ערוץ 10…

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *