מי לדעתכם רגיש יותר, גברים או נשים?

זוגיות מוצלחתמאיר סבח טו”ר | תמר נשואה כעשר שנים מספרת: לבעלי אין טיפת רגש, הוא מעולם לא הזיל דמעה כשראה אותי בוכה, הוא מסוגל להתייחס בתגובות יבשות יחסית אך איני מרגישה את ההזדהות שלו איתי, הוא לא רגיש כמוני…

אני חש את מצוקתה של תמר.. היא לא היחידה או הראשונה שחושבת שאם בן זוג לא בוכה או לא מבליט רגש אז הוא פחות רגיש,- האומנם? (מבלי להכנס לכל תורת ההזדהות אשר מורה לנו שהזדהות היא שלילית מפני שכשמזדהים עם השני אנחנו פחות נוכל לסייע מהשקפת עולמנו ואנו הופכים להיות כמותו.,).

מחקרים שנעשו על מנת לבדוק את הנושא הראו בברור שנשים לא רגישות יותר מגברים אלא הם שוות בכך לגברים! וישנם מחקרים שהראו שהגבר אפילו יותר רגיש מהאשה!!

מחקר חדש קורא תיגר על הדעה הרווחת ולפיה נשים הן רגישות ואמפתיות, ולעומתן הגברים הם טיפוסים מנותקים, אטומים למצבי הרוח ולצרכים הרגשיים של בנות זוגם.. זה לא מדוייק. ואסביר:

מלבד שעיבוד הרגשות ופעילות המוח אצל האשה עובד אחרת משל האיש… כמו כן יכולת הזכרון לזכור נקודות רגישות -יותר חזק מאצל הגבר…. ובנוסף לכך הנשים פשוט מגיבות בתזמון הנכון ובתחכום בעוד שהגבר מגיב בתזמון אחר או שהוא ישיר מדאי ולא מתוחכם…נשים לב לדוגמא שתמר מביאה:
תמר אומרת לבעלה: יואב תראה איך השמנתי ואני לא מרגישה טוב עם עצמי… ואז יואב לוקח זאת לתשומת ליבו ללא תחכום ומגיב ישירות ומביא בקניות הבאות מוצרים ללא קלוריות … ואז תמר נפגעת ומפרשת את תמיכתו הריגשית המידית אליה כהסכמה לכך שהיא שמנה… היא נפגעת ממנו בטענה שציפתה ממנו שיגיד לה שהיא לא שמנה ושגם ככה היא נראת טוב… קצת התחשבות היא מבקשת….
למעשה יואב הראה רגישות ייתר לתמר אך לא בתחכום והתנהל ישיר מדאי….ומצידה של תמר הוא בכלל לא הראה רגישות…

כמו כן בכי האשה – אמנם אל לנו להתעלם ממנו ועלינו להביאו בחשבון ולנהוג רגישות יתר על מנת להרגיע ולנחם- אך הוא לא תמיד יעיד על גודל הפגיעה או על רגישותה של האשה… לעיתים הבכי נובע בכלל כתוצאה מבעיה אחרת לגמרי אשר תקעה את האשה באחד מפלחי מעגל היגון אשר היא שוהה בו במצב כרוני…

“הסיבה שמייחסים לגברים אטימות או ריחוף מסוים מקורה בדרך כלל בין היתר בחוסר הניסיון בהבנת מורכבותה של העזר שכנגד, בעיקר כשמדובר בבעלים טריים”, “נשים מבטאות כעס, קנאה או עלבון באגרסיביות פסיבית. גברים צריכים לנחש את הסיבה, לפענח את מצוקתן האילמת. גבר לא מנוסה פשוט לא מבין בזה”. זאת ועוד בנוסף לטרדותיו ודאגותיו….

לכן לימדו זכות הבינו הכילו ושימחו בחלקכם..

בברכת שלום בית מוצלח ומהנה. מאיר

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

השבת נקרא את פרשת ‘זכור’ מבחינתי זוהי ה’אנטומיה של שנאה’ בצורה שמבהירה מה בדיוק קורה… המשך לקרוא חזי גרין || האנטומיה של יחסי אהבה-שנאה

כתיבת תגובה