מיכל לשם || כשאומרים לך “להרפות” למה הכוונה

glasses

אני מניחה שאת כמוני נתקלת בביטוי “להרפות, להניח, לשחרר” מאנשים שונים. כמה פעמים אמרו לך: “תרפי, תניחי לזה ואז דברים יסתדרו” או “תרפי מהרצון שלך לזוגיות ואז תתחילי להכיר יותר”? האמת, אני לא ממש הבנתי איך עושים את זה.

איך אני יכולה לוותר על משהו כאשר אני מאוד רוצה בו? איך לדוגמא, אישה הרוצה זוגיות, יכולה ל”שחרר” את הרצון הזה ולהרפות. האם היא צריכה לעשות איזו מניפולציה ולשקר את עצמה?

או, איש עסקים שעומד בפני עסקה חשובה ומתרגש וחושש, כיצד הוא יכול “להניח” לרצון שלו להצליח, האם הוא צריך לשקר ולומר לעצמו: העסקה הזו אינה חשובה לי?

דבר אחד בטוח, שקר אינו הדרך הנכונה. עם זה אני בטוחה שיש לנו הסכמה.

הרי היא מאד מאד רוצה להקים את ביתה. איש העסקים הזה רוצה מאוד לסגור את העסקה. נכון?

אז איך  “מרפים ומשחררים”?

חשבת פעם מדוע בעצם חשוב כל כך “להרפות”? תחשבי לרגע, איזה כלה היית רוצה לבנך ? אחת שלחוצה להתחתן או אחת שמתנהגת בשלווה ? או, מי הוא איש העסקים שהסיכויים שלו להצליח גדולים יותר, זה הנמצא בהתרגשות וחשש או זה הפועל בשיקול דעת ומקרין ביטחון?

את בוודאי חווית את זה במצבים שונים בחיים – האנשים המצליחים והמושכים ביותר הם אלו המשדרים רגיעה וביטחון, הם אלו שכאילו אומרים: “אין לי בעיה אם זה לא יקרה”. בוודאי תוכלי להיזכר מתי זה קרה אף לך.

אבל אם אני רוצה משהו, איך אני יכול ל”הרפות” ממנו ?

חשבת פעם על ההבחנה בין “רוצה” לבין “זקוקה”?

אלו למעשה 2 מצבים שונים שרבות מאיתנו מחברות ביניהם.

המצב הראשון הוא כאשר האשה “זקוקה” לדבר מה. משמעות הדבר שאיכות החיים שלה תלויה בקיומו של הדבר הזה. אם לא תשיג אותו מצבה יפגע בדרך כלשהיא. הדבר החשוב ביותר לאשה זה “אויר לנשימה”, ואפשר לשמוע נשים אומרות על דברים מסוימים “אני צריכה את זה כמו אויר לנשימה…”

אלו רק 2 דוגמאות לנזקקות גדולה הקיימת אצל האדם.

המצב השני הוא כאשר האשה “רוצה” דבר מה, אבל אינו זקוקה לו.

בואי ניקח לדוגמא אשת עסקים, שמצבה הכלכלי מצוין, מגיעה לפגישה, היא תשמח מאוד אם העסקה תיסגר, אבל, לא יקרה לה דבר אם העסקה לא תצא לפועל. היא משדרת רגיעה וביטחון. ובצורה שאולי כבר לא מפתיעה אותך היא גם גומרת את העסקה, ומצבה הכלכלי משתפר עוד יותר, כך שבעתיד ההצלחה שלה תהיה עוד יותר גדולה.

כמאמר המשפט: “כסף נמשך לכסף” – עכשיו אולי ברור יותר מדוע זה קורה.

או אותה בת  שמגיעה לפגישה, כאשר היא נינוחה, נכון, היא רוצה לבנות בית, אבל, אם זה לא יתרחש הפעם, לא יקרה לה דבר, יש לה חיים מלאים משל עצמה. הבחור  שקולט את המסר הזה רוצה אותה הרבה יותר. ואין פלא שלבת כזו יש מספר גדול של הצעות והיא פשוט צריכה לברור ביניהם.

להרפות משמעו לא להיות זקוקה!

להמשיך לרצות זה נפלא ואפילו חשוב מאוד בהגשמת כל מטרה שלנו – לרצות מבלי להזדקק. ולכן להרפות אינו לשקר לעצמך אלא להיות בהוויה שונה.

איש העסקים שמרפה יוכל לומר לעצמו: “אני רוצה שהעסקה הזו תצא לפועל, יחד עם זאת, זה יהיה בסדר אם לא”.

הבת שמרפה יכולה לדוגמא לומר לעצמה: “אני רוצה לבנות בית , ואני פועלת לצורך כך, יחד עם זאת, אם זה לא יקרה הפעם זה בסדר גמור”

להרפות זה לא להפסיק לרצות, להרפות זה להפסיק להזדקק!

נשים רבות לא מקימות את ביתן מאחר והן זקוקות לבעל. אנשי עסקים רבים לא מצליחים מאחר והם זקוקים לכסף. יש מין חוק טבע כזה “כאשר את זקוקה למשהו הוא דווקא מתרחק ממך”, וככול שאת פחות זקוקה ויחד עם זה נלהבת ומלאת חיים את הופכת להיות מגנט ומושכת אלייך את הדבר שאת חושקת בו.

נשמע הגיוני? לא?

awareness

איך מפסיקים ל”הזדקק” ?

מקור תחושת ההזדקקות הוא בסט האמונות והערכים של האדם, במה שנקרא “מפת העולם” של האדם. ככול שהאדם חש יותר ביטחון ומלאות פנימית, ומאמין שיש בו את היכולת לחיות חיים מאושרים בכל מצב – הוא חש פחות נזקק ויחד עם זה נלהב לקראת הדברים הנפלאים שעומדים להתרחש.

האמונות, הערכים ומפת העולם של האדם נשלטים ע”י תת המודע.

אם כן, איך עושים שינוי ב”מפת העולם”?

ישנן דרכים שונות. הדרך הטובה ביותר שאני מכירה היא טכנולוגיית NLP, זו מתודולוגיה המאפשרת לכל אדם לעשות שינוי באמונות הבסיס שלו. אמונות כמו: מי אני? למה אני ראוי? מה היכולות והכישורים שיש לי? אילו אפשרויות פתוחות עבורי? ועוד ועוד מבחן האוברדרפט לעולם אינו משקר

באחד הימים הגיעה אלי לפגישה חני, אישה כבת 40, החיוך הרחב עם השיניים הבוהקות הסתיר כאב פנימי עמוק, לשאלתי מה מטרת הפגישה שלנו, החלה חני לספר לי על מערכת השלום בית שלה, על התקפי זעם וכעס שיש לה מבלי שהיא יכול לשלוט בהם, ולפתע עצרה את שטף דיבורה,

שתקה למשך מספר שניות, ואמרה :

“האמת, נמאס לי כבר מהמצב הכלכלי שלי,

נמאס לי מהאוברדרפט שמציק לי בחשבון הבנק, זה כמו שק של 100 טון שאני מרגישה אותו כל הזמן על הכתפיים”. מה היית רוצה שיקרה ? שאלתי. “אני רוצה להרגיש חופשיה, פעם ראשונה בחיים שלי לנשום באמת עמוק”.

“את יודעת, לכל אחת מאיתנו יש מחשבות ואמונות שונות, חלקן מחזקות וחלקן מגבילות ומחלישות, והייתי רוצה שנבדוק אילו אמונות יש לך לגבי כסף”

ועוד בטרם סיימתי לדבר היא מיד אמרה:

“אני מכירה את כל הנושא הזה, לי אין אמונות מגבילות לגבי כסף, אני אוהבת כסף ואני מאמינה שכסף זה דבר טוב”.

“זה מצוין שזה מה שאת חושבת ” אמרתי, והוספתי “תחשבי שבעצם מי שאומר את זה זה המודע שלך, החלק החושב, ההגיון שלך, כאשר המנהל האמיתי זה תת המודע שלך”

“אז איך אני יכולה לדעת מה קיים בתת המודע שלי ?” היא שאלה

“לעולם אינך יכולה לדעת, מאחר וברגע שאת יודעת זה כבר המודע שלך” אמרתי

“אז איך אוכל לדעת האם יש משהו בתת המודע שבולם אותי?”

“בשביל זה יש את מבחן האוברדרפט שלעולם אינו טועה” אמרתי

“מה זה?” שאלה בסקרנות

“לכמה אנשים שאת מכירה יש אוברדרפט בבנק ?”

“אין לי כמעט חברה אחת שאין לה אוברדרפט” השיבה חני,

“תחשבי לרגע, שאוברדרפט בבנק הוא למעשה סימפטום לדברים עמוקים שנמצאים בתת המודע של האדם, זה כאילו זו דרכו של תת המודע לבטא במציאות את מה שקיים בו”.

“מה שאת אומרת” הגיבה חני “זה שאני גורמת לאוברדרפט שיש לי בבנק “

“מה שאני אומרת, שמאחר ואת זה שיצרת את זה לך יש את הכוח לשנות את זה,

תחשבי איזו עוצמה זו” אמרתי

“אז אני רוצה להבין, את אומרת שאמונות שקיימות בי בתת המודע, הן אלו שגורמות לאוברדרפט שיש לי, וכאשר אני אעשה שינוי באמונות האלו יעלם גם האוברדרפט?”

“בדיוק, ותחשבי שהאוברדרפט הוא רק משוב עבורך האם ישנן עדיין בתת המודע שלך אמונות מגבילות”

“נו, אז בואי ונמצא את האמונות האלו ונשנה אותן” אמרה בנחרצות כשהיא מביטה לי ישירות בעיניים.

הנחתי את חני בתהליך של חקירה למציאת האמונות המגבילות הקיימות,

תהליך אותו אני מלמדת בקורס NLP , זהו תהליך שמגיע לרבדים העמוקים.

וכאשר הגענו לכמה אמונות בסיסיות שקיימות אצל חני , היא לא האמינה,

“אני עושה עבודה עם עצמי כבר שנים, ומעולם לא הייתי מודעת שאמונות כאלו קיימות בי”

“זה בדיוק העניין” אמרתי “להיות מודעת זה – המודע, אנחנו מדברות על הרמה העמוקה יותר – על תת המודע, תחשבי שלמעשה הדרך היחידה באמצעותה את יכולה ללמוד על קיומן של אמונות שונות בתת המודע היא באמצעות התוצאות שלך בעולם החיצון.

זהו בדיוק מבחן האוברדרפט

עצם קיומו של אוברדרפט הוא ביטוי חיצוני במציאות של דברים שקיימים בתת המודע שלך.

על זה מבוסס כוחו של מחשבה יוצרת מציאות  

כלומר כל התרחשות במציאות שלך היא סימפטום להתרחשות עמוקה בתת המודע.

מבחן האוברדרפט מתאים לכל נושא בחיים, מערכות יחסים, קריירה וכל תחום חשוב שקיים במציאות שלך.

זה הסיבה שבקורסים שלי אני מקפידה לומר שהמבחן האמיתי להצלחה של תהליכים זה מבחן המציאות, כיצד הדברים משתנים בחיים האמיתיים שלך.

  • במידה ואת עושה תהליך להעמקת תחושת הביטחון שלך ותחושת הערך העצמי שלך, המבחן האמיתי להצלחה הוא הפעולות שאת עושה בהקשרים שונים שמבטאות את הביטחון הפנימי שלך.
  • במידה ואת עובדת על הכעס שלך, המבחן האמיתי הוא עד כמה אתה חשה תחושות טובות במערכות היחסים שלך.
  • במידה ואת עובדת על האהבה העצמית שלך, המבחן הוא עד כמה את אוהבת את האנשים שסביבך.

מבחן האוברדרפט הוא למעשה דרך חיים שאת מאמצת לעצמך בה ארועים בחיים שלך הם משוב ולמידה לדברים שקיימים בתת המודע שלך,

כל קושי או בעיה בחיים זו הזדמנות ללמידה ועליית מדרגה, זו למעשה מקפצה עבורך לרמה הבאה. ותמיד אחרי הרמה הבאה תבוא עוד רמה, אלו החיים -מסלול של למידה וצמיחה אינסופית.

לאחר שזיהיתי את האמונות המגבילות בחני ביצעתי איתה תהליך לשינוי והחלפת האמונה הישנה באמונה חדשה.

כחודש לאחר פגישתנו התקשרה אלי חני וסיפרה  “אומנם האוברדרפט עדיין לא נסגר, אבל, אני מרגישה הרבה יותר אופטימית, אני יכולה לנשום באמת עמוק”.

אז באיזה מקום בחיים יש לך אוברדרפט? זוגיות, משפחה, בריאות, קריירה או אולי בתחום אחר חשוב ? רק לחשוב אילו אפשרויות נפתחות בפנייך כאשר ברור שיש לך את הכוח לעשות שינוי ,

וואהוו !!!

 

תזכורת: ניתן לקנות את הדיסקים לנשים הן להרפיות והן דיסקים טיפוליים למעוניינות

במשרדי מיכל לשם העוצמותהדמית דיסקים שבך.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מיכל לשם

מיכל לשם

מנטורית להעצמה נשית, השגת מטרות ויעדים,

מאסטר ב NLP,

בוגרת המרכז הישראלי בNLP,

וחברה בפדרציה העולמית NFNLP,

מיכל מומחית בעלת שם ארצי בטיפולי פחדים וחרדות.

בשיטתה הבלעדית הובילה מאות נשים שחיפשו דרך לממש את עצמן ולפרוץ את הגבולות המוכרים והבטוחים שהציבו אם מתוך פחד להיכשל ואם מתוך ערך ובטחון נמוך.
האושר שלי: לראות נשים שאוהבות מעריכות ומגשימות את עצמן.

בדוק גם

אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

חורף הגיע ובגדול ושוב עולה השאלה לגבי מהו הלבוש הנכון לשמירת חום הגוף של התינוקות… המשך לקרוא אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

כתיבת תגובה