מיהו רב || הוא מביא איתו את הפשטות והאמונה.

בימים בהם אתם שואלים את עצמכם מיהו רב? הרשו לי לעשות לכם מעט סדר בדברים.

הרב שלום כנפו
כן מפתיע, זהו רב.

אין לו חצר. אין לו ישיבה. אין לו מוסדות חינוך. אין לו עמותה. אין לו הוראות קבע. אין לו משרד. אין לו רכב מפואר. אין לו טלפון נייד. לא שולחים לו שאלות לטלפון. הוא לא מנבא תאריכים לרעידות אדמה ומלחמות עולם.

הוא לא מחפש לשבת כסנדק בכל ברית אפשרית. אין לו עוזר ולעוזר אין יועץ וליועץ אין פקידה. הוא לא לבוש שחורים. אין לו מגבעת. הוא לא שולח מכתבי תמיכה במפלגות ובמועמדים לראשות עיר או ממשלה. הוא לא כופה על איש כיצד לנהוג. הוא לא שואל על בדצ”ים. הוא לא עובר עם ספר תהילים במעבר חצייה. הוא לא יוצא בשבת מבית הכנסת עטוף בטלית ליד מכולות אשפה ובעלי חיים, אלא מקפל אותה בבית הכנסת ומכניסה לכיסוי. הוא פוגש אותך ברחוב ומברך ארוכות. הוא יוצא בכל יום לערוך קניות לביתו. הוא הולך לבית העלמין ומתפלל בקברי צדיקים על חיילי צה”ל שישובו לביתם שלמים ובריאים. הוא הביא איתו ממרוקו את הפשטות ואמונת הצדיקים גדולי העולם.

אם תכתבו את שמו בגוגל, ר’ שלום כנפו, לא תהיה אפילו תוצאה אחת.

אבל האיש הזה עושה ציווי אלוקי אחד שרבים מהמתהדרים בתואר רב זנחו מזמן – “תמים תהיה עם ה’ אלוהיך”.

האהדה שקבלתי לפוסט הזה רק מחזקת את הגעגוע לדמויות האלה שלמזלנו הרב, זכינו להכיר. העת החדשה לא הוכיחה את עצמה. – עוזי דהן.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”.

עדיף שהחרדים לא יתגייסו פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”. צפו בסרטון… המשך לקרוא פרופ’ עומר מואב: “עדיף שהחרדים לא יתגייסו. שילכו לעבוד”.

כתיבת תגובה