מועצת גדולי התורה נכנעו לבג”ץ || יעקב ליצמן ימונה לשר.

יעקב ליצמן ימונה לשר
רגע היסטורי. ציבור גדול וחשוב נכנס מתחת לאלונקה הישראלית.

מועצת גדולי התורה החליטה היום, יעקב ליצמן ימונה לשר וישמש כשר הבריאות. ניצחון גדול ללפיד מספסלי האופוזיציה. ההחלטה באה בעקבות החלטת בג”ץ בעתירת יש עתיד. לפיד בנצחונו אלץ את הרבנים להורות ב”לית ברירה” ליעקב ליצמן לשאת את עולו הכבד של התואר ׳שר׳ ובעצם נאלצה מועצת גדולי התורה שלא בטובתה להתכופף להחלטת בג״ץ, ויש שמגדירים זאת כהחלטה קשה הגובה מאיתנו החרדים, מחיר גבוה ואת הצורך להסביר מה נשתנה ש”הם” הבג”ץ מכתיבים לנו את אורחות חיינו ושעקרונות אינם קודמים לאישיות.

לפיד בתגובתו להחלטת מועצת גדולי התורה כתב: “מדובר ברגע היסטורי. ציבור גדול וחשוב נכנס מתחת לאלונקה הישראלית. הם יהיו ליד שולחן הממשלה בעסקת השבויים הבאה, במלחמה הבאה, בהסכם השלום הבא.
הם יצטרכו להרים יד ולהצביע כשהממשלה תכריע הכרעות קשות על תקציב הבטחון, על מתווה הגז, על רווחה ועל בריאות.

הציניקנים יגחכו כמו תמיד, אבל מדובר ברגע היסטורי. ציבור גדול וחשוב נכנס מתחת לאלונקה הישראלית.
הם יהיו ליד שולחן הממשלה בעסקת השבויים הבאה, במלחמה הבאה, בהסכם השלום הבא.
הם יצטרכו להרים יד ולהצביע כשהממשלה תכריע הכרעות קשות על תקציב הבטחון, על מתווה הגז, על רווחה ועל בריאות.

ייתכן שלא תמיד נאהב את ההחלטות שלהם, אבל ככה זה בדמוקרטיה. אני מאמין שבנושאים חברתיים הם יכולים להביא לשולחן הממשלה – שסביבו יושבים לא מעט פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם – קול חשוב של חמלה יהודית.
ומעל לכל – זוהי לקיחת אחריות.
חיים משותפים מתחילים באחריות משותפת.

אני מברך את מועצת גדולי התורה על החלטתה ההיסטורית ומאחל ליעקב ליצמן הצלחה בתפקידו”.

 

עוד משלחן הדיונים, מועצת גדולי התורה דנה גם בנושא “חילולי השבת” בירושלים ובאשדוד אין קריאה לפרוש מהקואליציה לא באשדוד ולא בירושלים. והנציגים החרדים והרבנים המקומיים יפעלו בדרכים אחרות. אולם בהחלטתה הורתה לח”כים לדרוש מראש הממשלה לעגן את ביצוע חוקי העזר העירוניים בחקיקה וללא פשרות.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

יחסים || כיצד למנף ‘משבר נשואים’ להתחלה חדשה

שבת פרשת ‘כי תשא’, הנושא שלנו היום הינו ‘השברים שבארון’, חכמים מספרים כי ‘לוחות ושברי… המשך לקרוא יחסים || כיצד למנף ‘משבר נשואים’ להתחלה חדשה

כתיבת תגובה