מוישה זוגדיר || קונספירציה, קונייקטורה, ומה שביניהן

totim

בעקבות מאמרו של בצלאל כהן על הצורך במפלגה חרדית חדשה לכל ה”לא מיוצגים” ע”י המפלגות החרדיות הקיימות. בבחירות הארציות האחרונות הצביעו לשתי המפלגות החרדיות,

“יהדות התורה” ו”ש”ס”, 456,000 קולות (פלוס עוד כמה מאות).

כל מי שיעשה בדיקה קלה, יגיע למסקנה שמאות אלפי חרדים כבר לא מצביעים למפלגות החרדיות.

למרות הוראות הרבנים, למרות ה”קול קורא”, למרות “קריאות הקודש”, למרות ה”ועשית ככל אשר יורוך” ולמרות ה”אפילו יאמר לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין”, מסתבר שזה פשוט לא עובד. אנשים רבים הפסיקו להצביע למפלגות החרדיות.

מספר החרדים שעברו את גיל 18 הוא כ-700,000 ואם למפלגות החרדיות הצביעו רק 456,000 זה אומר שלפחות 244,000 חרדים הצביעו למפלגות אחרות, חילוניות או דת”ליות. דהיינו, הפסד של 7 מנדטים. (יש הטוענים שמספר החרדים גדול יותר וממילא מספר הלא מצביעים למפלגות החרדיות גדול עוד יותר והפסד המנדטים גדול יותר).

שלוש שאלות צריכות להעסיק אותנו בהקשר זה:

  1. למה הם לא מצביעים למפלגות החרדיות?
  2. למי הם כן מצביעים?
  3. איך גורמים להם כן להצביע לחרדים?

אז כל מי שהיה כאן והיה מעודכן בחדשות בשנים האחרונות מבין מצויין מדוע רבים לא מצביעים למפלגות החרדיות.

“אגודת ישראל” עסוקה במריבות עם “דגל התורה” על “כן 60% – 40% או לא 60%-40%?”. בהשגת ג’ובים ותקציבים למקושרים חסידיים. בהשוואת כל דבר שקורה למעשי הנאצים ולשואה. בנושא “רכבת למירון” וב”מזגנים למירון” וב”תחבורה למירון” וב”צפוף מדי במירון”, ובעוד כמה דברים איזוטריים שלא מעניינים אף אחד פרט להם עצמם. (והעובדה שליצמן נחשב שר בריאות מוצלח, לא רלוונטית לעשיה לטובת בעיות הקשורות לציבור החרדי. כגון תעסוקה. דיור. עוני. וכד’)

“דגל התורה” עסוקה במריבות פנימיות עם הפלג הליטאי השני ובמריבות חיצוניות עם “אגודת ישראל” (50%-50% ולא 60%-40%) ובמקום לנסות למלא את מקומו של הפלג המחרים והנעדר בקולות אחרים, היא עושה הכל, אבל ממש הכל, ע”מ להרחיק אותם.

למשל:

ח”כיה מצהירים כל הזמן שהם מייצגים רק את לומדי התורה.

גפני אומר בקול גדול שהוא נגד הליכת חרדים לאקדמיה.

השבוע התפרסם שהוא סירב לסייע לארגון “לא תשתוק”, המטפל בנושא תקיפות במגזר החרדי.

הוא גם סירב בתוקף רב לגנות את ההתנכלויות לחיילים החרדיים (שברוב המקרים הם בוחריו).

אברהם רובינשטיין, סגר”ע ב”ב מטעם “דגל התורה” הכריז ברדיו שכל מי שלמד באקדמיה אינו חרדי.

כל ההכרזות על סיוע לתעסוקה התבררו כקצף על הגלים.

נושא מצוקת הדיור לא מטופל.

העוני מחריף.

מצוקת מבנים למוסדות החינוך לא נפתרת.

ועוד ועוד.

אבל מה שחשוב זה ש”כולנו מיכי אלפר”, וכאמור לעיל, “מגיע לנו 50% ולא 40% ועל זה נשרוף ת’מועדון”.

ש”ס.

ש”ס עסוקה בהכרזות על מה שהם אוטוטו יעשו, ובהצהרות נגד הרפורמים. בפועל…….נאדה. לא נעשה דבר, פרט לחלוקת ג’ובים למקורבים כמובן, וב…חקירות משטרה שאותן עוד לא הזכרנו.

בקיצור כל המפלגות החרדיות עושות “גורנישט מיט גורנישט”. אז ברור למה לא מצביעים להם.

למי כן מצביעים?

האמת היא שזה לא כ”כ משנה, אבל למען הידיעה הכללית: מצביעים לליכוד, לבית היהודי, ליחד, לעבודה, לכחלון, ולעוד רשימה ארוכה של מפלגות שאין להם שום עניין לדאוג לצרכי הציבור החרדי. כן, גם למר”ץ.

מה עושים ע”מ שהחרדים יחזרו להצביע למפלגות חרדיות?

אז בתקופה האחרונה החלו הירהורי קונספירציה לעלות במוחי. התחלתי לחשוב שאולי ההתנהגות ה”מפוארת” של הח”כים החרדים אותה כתבתי לעיל, נועדה לדבר אחד חשוב, והוא, לדחוף את אותם חרדים, שהפסיקו להצביע למפלגות החרדיות, להקים מפלגה חרדית חדשה שבהכרח תשתף פעולה עם הוותיקות וכך יחזרו כולם “הביתה” בשלום.

אז ישאלו השואלים וכי לא יותר פשוט להפסיק את ההתנהגות “המפוארת” ואז יחזרו להצביע למפלגות הותיקות עצמן?

התשובה היא, שהם לא מסוגלים. זה טבוע עמוק ב- D.N.A. שלהם. אבל החכמים שבהם (ואין שם הרבה כאלה), לקחו את ההתנהלות המחפירה הזו כמה צעדים קדימה, הקצינו אותה מעבר לכל הגיון סביר וכך הם מקווים “לדחוף” את הפורשים ליצור התפתחויות בשדה הפוליטי-חרדי המופקר כרגע לגורלו בידי אנשים בלתי אחראיים שאינם מוכשרים לכך.

ימים יגידו.

דבר אחד ברור כבר עתה. יותר ויותר אנשים שלמרות הכל כן הצביעו בעבר למפלגות החרדיות, בבחירות הבאות כבר לא יעשו כך. אנשים מכריזים על כך בקול וסביר להניח שיעמדו במילתם.

 

קרדיט תמונה “גרוזלם ירמולקא”: Heimishe Freimi

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה