מהפכת הטוענים הרבניים בישראל יוצאת לדרך החל המרוץ להכרה חוקית

קלמן יעקב

יו”ר לשכת הטוענים הרבניים בישראל הרב יעקב קלמן – קורא לחיזוק מעמדם של הטוענים הרבניים באמצעות “הגדרת הטוענים הרבניים בישראל בחוק” אשר ממש בימים אלה החוק נערך להגשה ע”י משפטנים מטעם הלשכה. העוה”ד הנודע הרב צוריאל בובליל קורא בדבריו לתקן או לחוקק חוק שבבית הדין לא יוכלו לטעון אלא טוענות וטענים רבניים ו/או עורכי דין שלמדו גם להיות טוענים רבניים בלבד. מהפכת הטוענים הרבניים יוצאת לדרך 

במעמד אירוע הכנס הארצי השנתי המרכזי לטוענים הרבניים מטעם לשכת הטו”ר בראשותו של הרב יעקב קלמן שליט”א ובשיתוף מכון תורת המשפט בראשות הרב יגאל מוניסר שליט”א, שהתקיים שבוע שעבר באולם הדקל שבקיבוץ חפץ חיים במעמד מאות טוענים רבניים שהתאספו מכל רחבי הארץ ושבו השתתפו גם רבנים ודייני ביה”ד חשובים, ח”כ ואחמי”ם שברובם דברו בשבח התאגדות כל הטוענים הרבניים תחת לשכת הטוענים הרבניים בארץ, הפועלת נמרצות לגיבוש, חיזוק ושדרוג הטוענים הרבניים המייצגים את כלל הציבור בארץ בבתי הדין הרבניים לצד רשויות נוספות הקשורות במישרין ו/או בעקיפין לייצוג בביתי הדין והעלו על נס את עשייתם החשובה של הטוענים הרבניים לחיזוק משפטי התורה בארץ ישראל לשמירת יסודי היהדות המושתתות על אדני משפטי תורת ישראל וההלכה היהודית, למען טובת כלל תושבי מדינת ישראל היהודים.

maklev

בנאומו בכנס זה יצא ח”כ ויו”ר ועדת המדע, הרב אורי מקלב מחד, בהכרזה לתמיכה מלאה בטוענים הרבנים ובלשכת הטו”ר בפועלם לחיזוק משפטי התורה ומעמד ביתי הדין הרבניים, תוך הבטחה פומבית ליו”ר לשכת הטו”ר הרב יעקב קלמן לסייע לו ולכלל הטו”ר בכל עניין בקידום חקיקות נדרשות למען הטו”ר כדוגמת חקיקת חוק לשכת הטו”ר רבנים שבימים הללו שוקדים משפטנים מטעם הלשכה להשלימה כראוי להכנה סופית להגשה והן בכל דבר הנצרך למען קידומם ושדרוגם של הטו”ר בארץ.

מאידך תקף הרב מקלב את ניסיונותיהם הנואלים והבלתי פוסקים של גורמים רפורמיים בא”י לכרסם במשפט התורה וברכה ויצא בחריפות רבה בעיקר נגד המהלכים האחרונים שלהם לחבל בהלכה והפסיקה התורנית, כשהוא מבהיר שביהדות התורה לא יעברו לסדר היום על פעולות המסייעות הממשלה המסייעות למה שנגד תורת ישראל ומשפטיה שנתנו מסיני

“נחוקק חוקים לחיזוק ההלכה ומשפטי התורה נסייע לחוקק חוק לשכת הטוענים הרבניים למען הטו”ר ולמען כל המחזקים את משפטי התורה– כשם שמאידך נתנגד לכל מה שנגד הלכות תורת ישראל, למשל “לא נעבור לסדר היום על פעולות הממשלה המסייעות לרפורמים” – כך יו”ר ועדת המדע ח”כ הרב אורי מקלב בנאומו בכנס”:.

ben zor yoav

יו”ר סיעת ש”ס בכנסת ח”כ הרב יואב בן צור אף הוא הבטיח לסייע לקידום חוק לשכת הטוענים הרבניים ופירט מקצת מפעילותו משכבר למען הטו”ר ואף הבטיח להמשיך לעשות ככל יכלתו לחיזוק מעמדם של הטוענים הרבניים בחקיקה ובכלל

sherman

גם הדיין החשוב חבר ביה”ד הגדול אב”ד בדימוס הגאון הרב אברהם שרמן שליט”א, לצד שבחים רבים שחילק לטוענים הרבניים הפועלים על פי דין תורה והמחזקים את בתי הדין הרבניים, אך מצד שני תקף בחריפות רבה את הפסיקות האחרונות של בג”ץ נגד ההלכה: “מדובר בנושאים שהם יסודות הדת ובמאבק על דמותו של העם היהודי בא”י , כך אמר.

zoriel boblil

בנאום מיוחד במינו שנאם בכנס ידיד לשכת הטוענים הרבניים המשפטן הנודע, דיין בדיני ממונות וראש מכון להתרת עגונות ועוד, עוה”ד הרב צוראיל בובליל כאשר מעבר לנושאים מרתקים ומורכבים שהעלה בנאומו בנושאי כתובה ובחשיבה לפתרונות יצירתיים “במסגרת ההלכה” להתרת למסורבות ומסורבי גט

בנוסף יצא בהכרזה כי יש לתקן הדחיפות תקנה ו/או חוק שבבית הדין לא יוכלו לטעון אלא טוענות וטוענים רבניים ו/או עורכי דין שלמדו את להיות טוענים רבניים בלבד משום שאין ספק שרוב עורכי הדין טוענים בבית הדין הרבני שלא מן העניין בשל חוסר ידיעה חמור בהכשרתם לכך ואף הביא דוגמאות רבות לכך.


shten

רבנים חשובים נוספים כהגאון הרב מנחם שטיין שליט”א והרב יגאל מוניסר שליט”א ראש כולל חשוב דיינות ורבנות וראש מכללת מכון תורת המשפט דיברו על חיזוק בתי הדין הרבניים והטוענים הרבנים ובין השאר על חומר האיסור להליכה לערכאות שהוא כהרמת יד בתורת משה.

יו”ר לשכת הטוענים הרבניים בישראל הרב יעקב קלמן בירך והודה לכל המחזקים את ידי לשכת הטו”ר והטוענים הרבניים בכלל – כמו”כ הודה לחברי הכנסת הנוכחים הרב אורי מקלב והרב יואב בן צור על פועלם וסיועם תדיר במאמצים גדולים למען הטוענים הרבניים אך הדגיש כי עניין אמתי הנצרך לעת הזאת ב:

חיזוק מעמדם של הטוענים הרבניים יהיה בראש ובראשונה ע”י “הגדרת הטוענים הרבניים בישראל בחוק” – חוק אשר נערך להגשה ע”י משפטנים מטעם לשכת הטו”ר בדיוק לשם כך – וכי הוא רושם לעצמו את הבטחת החכי”ם הנכבדים שהגיעו לכנס ואף את הללו שלא הצליחו להגיע לכנס לסייע ולעשות הכול למען העברת חוק שכזה בקרוב חוק שייטיב לא רק עם הטוענים הרבניים, אלא אף עם ציבור המתדיינים בתי הדין הרבניים.

 

רצ”ב 2 קישורים לוידאו הכנס השנתי של טוענים הרבניים מטעם לשכת הטו”ר שהתקיים בחפץ חיים (בשיתוף גם עם מכללת תורת המשפט).

https://drive.google.com/file/d/0B3gBo4pP2LugYi0wMDQzMHdTUk0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B3gBo4pP2LugYUFmenhJdXRkZ2c/view?usp=sharing

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

המטבח של יעל || לארוחת צהרים – סירות תפוחי אדמה במילוי בשר

המטבח של יעל \ סירות תפוחי אדמה במילוי בשר מה צריך 5 תפוחי אדמה חצי… המשך לקרוא המטבח של יעל || לארוחת צהרים – סירות תפוחי אדמה במילוי בשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *