מהפכת הדיגיטל מגיעה גם לעיריית בני ברק || לראשונה בארץ בנקט עירוני

פישוט הליכים ומינוף השירות, בנקט עירוני בשירות עצמי

עיריית בני ברק בשיתוף החברה לאוטומציה בשלטון המקומי וחב’ ATM ישראל ובתיאום מלא עם אגף המיכון והמחשוב של העירייה, שבהנהלת הרב אברהם אלתר הושק לראשונה בארץ את הבנקט העירוני בשירות עצמי. צעד נוסף במדיניותו של ראש העיר חנוך זייברט לא רק רק דיבורים והצהרות, אלא פעולות ומעשים .

מאת: בני גוטמן

כחלק ממדיניות הרב חנוך זייברט, ראש העיר לתת לתושב את התחושה של רצון כן לסייע בידו ולהקל עליו בפניותיו בנושאים עירוניים מגוונים, הוכנס מכשיר “הבנקט לשירות עצמי” החדשני והיחודי, עם האפשרויות המגוונות כמשיכת מזומנים, קבלת מיידע עירוני מקיף, תשלום חשבונות והטענת זמן אוויר למכשירי טלפון סלולאריים מכשיר ראשון הוכנס לבניין המשרדים המרכזי של עיריית בני ברק, וכמותו יפעלו בקרוב במוקדים נוספים בעיר.

בין יתר יתרונותיו של הבנקט ישנם אפשריות לקבלת פירוט חשבון, פירוט נכסים, תשלומי ארנונה, מים, חניה וכבאות. כמו”כ ניתן לקבל טפסים להנחה בארנונה עם מידע חוקי בנושא, טפסים לבקשה לתעודה עבור רשם מקרקעין, נוהל בקשת היתר בניה, הנחות וטפסים לקבלת הקצאה לנכים. המכשיר מאפשר שימוש בו בעברית, באנגלית, ברוסית ובערבית, כאשר בנוסף למידע המגוון והתשלומים בעיריית בני ברק, שניתן להשיגו בלא תשלום כל עמלה, אפשר גם לשלם לכל העיריות בארץ הקשורות לחברה לאוטומציה חובות עירוניים שונים, תמורת עמלה.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר כי בעיר בני ברק, בה תושבים רבים אינם משתמשים ברשת האינטרנט, נאלצים תושבים רבים לחכות תורים רבים במשרדי  העירייה או בבנקים לתשלום חשבונות, אולם באמצעות השירות החדש של “בנקט בשירות עצמי”. ייחסך מתושבי העיר הצורך בעמידה בתורים ובקבלת מידע וטפסים שונים, גם בשעות בהן משרדי העירייה והבנקים סגורים.

כמו לא מכבר הופעל שירות טלפוני חדשני בעיריית בני ברק, שהתושב יוכל בקלות לפנות לעובד, גם אם אין הוא יודע את מספר הטלפון של אותו עובד. לצורך זה די לתושב שהוא מצלצל למספר טלפון אחד- 5776100, ובו הוא נשאל אוטומטית לשם העובד, ומיד מתבצעת הפניה ישירה לעובד המתבקש.

בשני אגפיה הגדולים של עיריית בני ברק, אגפי ההנדסה וההכנסות, העוסקים בקבלת קהל המונית של תושבים, בכל יום מימות השנה, כבר פועלת מערכת לתורים ממוחשבים ולניתוב מהיר של ציבור הפונים. כחלק מהפעילות לשיפור השירות הונהגה שורה של חידושים שמטרתם מחשוב התורים ופישוט ההליכים בעבודה היומיומית השוטפת, ובין היתר, הפעילות הראשונה היתה באגף ההכנסות, שבו היו תורים ארוכים הן באולם המרכזי לקבלת-קהל להסדר תשלומי הארנונה ולקבל אישורים נחוצים והן בחדר הגשת בקשות להנחות בארנונה. כדי להביא להקלה משמעותית בתהליך הגשת הבקשות, נפגש הרב חנוך זייברט, ראש העיר, מייד עם כניסתו לתפקיד עם מר שלמה איצקוביץ, הממונה על ההכנסות העירוניות וצוות בכיר של האגף ונקבעו דרכים, שיושמו לפישוט ההליכים ולמינוף השירות, כאשר הופעלה מערכת לתורים ממוחשבים וניתוב מהיר לציבור הפונים, הרחבת שעות קבלת הקהל, תגבור מערך העובדים בהתאם לצרכים, כאשר המגמה היא לאפשר בהמשך התהליך הגשת מסמכים מתחנות ממוחשבות באזורים שונים של העיר.

במסגרת שיפור השירות וההתייעלות בהליכי הרישוי באגף ההנדסה, שבראשות הרב אברהם רובינשטיין, מ”מ רה”ע, הוסדר תהליך ממוחשב של הבקשות המוגשות לועדה המקומית לתכנון ולבניה לקבלת היתר בניה, בהמשך לפעילות, שכבר בוצעה בשנים האחרונות, בהן עמד הרב חנוך זייברט, אז כמ”מ רה”ע וראש אגף ההנדסה, וחוללה מהפך בקיצור הזמנים בין הגשת הבקשה לאישורה ולמתן ההיתר, שכיום הוא מהמהירים ביותר בעיריות ברחבי הארץ, לדברי מהנדסים ואדריכלים המגישים בקשות בעיריות שונות. במסגרת זו גם לווה התהליך הממוחשב באגף ההנדסה בסריקת המסמכים, המתחייבים עפ”י חוק, בתהליך הרישוי עד להוצאת היתר, בפרוצדורה ממוחשבת מלאה. גם בישיבות ועדת המשנה לתכנון ולבניה מוגשים כל החומרים לחברי הועדה באורח ממוחשב, כך שהדיונים בהם מתבצע במהירות גדולה בהרבה משבעבר, וכתוצאה מזה, ניתן לדון בהרבה יותר תיקים משבעבר, והתושב מקבל את ההיתר בזמן קצר בהרבה משעד כה.

כדי לקדם ולשדרג את עבודת המוקד העירוני, שהינו “האוזן המרכזית” לפניות התושב, ביצע שלמה בורובסקי, מנהל המוקד, שורה של שינויים ושיפורים, בהתאם להנחיות רה”ע, כקיצור זמן ההמתנה לפונים, קביעת  נהלים ומיסודם, הגברת סיורים לבדיקת תלונות ולפתרונן, שדרוג מערך המחשוב, פישוט המערך הטלפוני והכנסת סקרים לביקורת עצמית, כאשר נושא המוקד מהווה את אחד התחומים המרכזיים בדיוני פורום מנהלי האגפים, במטרה להעלות הערות והצעות ולשיפורים מתמידים בשירות המוקד לציבור, שאכן, מתבצעים לאורך כל ימות השנה.

 

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה