מגש הכסף || החוליים והבעיות שלממסד יש אינטרס להמשיך ולהסתיר.

יאיר נבות | לפניכם שלוש הפרקים של הסידרה המצויינת “מגש הכסף”. הסידרה מתמקדת בדיוק באותם חוליים ובעיות שלרבים בממסד הפוליטי/מדיני/צבאי/עסקי יש אינטרס להמשיך ולהסתיר מרוב ציבור.

אצלי רק חיזקה הסידרה את מה שאני מאמין בו כבר זמן רב וכותב עליו לעיתים – ישראל היא מדינה מאוד חזקה, שאין עליה שום איום קיומי באמת. הסכנה הגדולה למדינת ישראל ואזרחיה אינה חיצונית, אלא פנימית.

בישראל מתקיימת ומחריפה כבר מזה שנים מגמה של העמקת הפערים בין העשירים לעניים, התפוררות מעמד הביניים, קיצוץ מתמשך ועקבי בתקציבים הפוגע ברוב האזרחים – בחינוך, בבריאות וברווחה. יוקר מחייה מטורף, שכר ריאלי קפוא על מקומו, מיסים גבוהים, שחיתות פושה ופוליטיקאים רבים שעושים לביתם ומנציחים מצב בלתי מתקבל על הדעת. כל ממשלות ישראל האחרונות מפריטות עוד ועוד שירותים, מתנערות מאחריותן, ומזניחות את האזרח. זו הסכנה האמיתית למדינת ישראל ולעתיד אזרחיה. זכרו את זה בפעם הבאה שייזעקו מולכם על איומים ביטחוניים כאלה ואחרים. הכל מסך עשן.

ישראל הולכת ומתרחקת מהעולם בכל המדדים הכלכליים החשובים. איך נוצר כאן משק פרטי מהריכוזיים בעולם, משק ציבורי מנופח ולא יעיל, מערכת ביטחון שמתנהגת כקבוצת אינטרסים ותקשורת שמשרתת את מוקדי הכוח ולא את הציבור?

הפרק הראשון של “מגש הכסף” בהנחייתו של גיא רולניק, מפרשני הכלכלה הבכירים והמשפיעים בישראל שיוצא לברר למה? בצפייה ישירה בערוץ 8.

הפרק השני של “מגש הכסף” פרופ’ ירון זליכה עזב את משרד האוצר כשהוא מצולק ממאבקים בשחיתות בצמרת המדינה. הוא הפך לאחד המבקרים החריפים של המדיניות הכלכלית בישראל – שמעשירה את בעלי ההון על חשבון העובדים, במשק שאין בו תחרות, שא

הפרק השלישי של “מגש הכסף” למה ישראל מידרדרת כבר שנים במדדי אי השוויון והעוני? ההיסטוריון פרופ’ דני גוטווין, מציע גרסה אלטרנטיבית, מפתיעה ומאתגרת להיסטוריה הכלכלית של ישראל. איך אימצו הימין והשמאל את השקפת העולם הניאו ליברלית ויצאו יחד לפרק את מדינת הרווחה הישראלית.

ערוץ 8 מציג את הפרק השני של “מגש הכסף” בצפייה ישירה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

השר אריה דרעי || יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים.

שר הנגב והגליל אריה דרעי יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים. לדברי דרעי, “ההשקעה… המשך לקרוא השר אריה דרעי || יעביר 20 מיליון שקלים לפיתוח קברי צדיקים.

כתיבת תגובה