מאסטר נינג’ה || הרפיית רבדים, והשגת שליטה על התת מודע.

ישי אמנו

ישי אמנו | הנינג’ה היה נודע בשמו בעולם כמשהו מיסטי בעל יכולות אדירות ואף יכולות שנראות כעל טבעיות בגלל שיכולת לחימתו והצלחתו בחייו בכל תחום שהיה רוצה הייתה גבוה בהרבה משאר האנשים. ואף שהיו בעולם הרבה סוגי לחימה את הפן המיסטי שהיה לנינג’ה לא היה לאף אחד. ולכן עשו על זה הרבה סרטים שמראים זאת שם, על אף שיש האדרה בשביל העלילה, הקוטב הולך סביב זה בגלל השם האמתי שהיה קיים בעולם.

אנסה להסביר זאת.

אם נוריד את מותג “המכות” מהנושא וננסה להסתכל על איזה סוג אומן נדרש להיות היה כדאי להיות לוחם נינג’ה, ונשווה זאת לשאר האומנויות שקיימים נבין מספר דברים מדהימים. לדוגמא צייר חייב יכולת ריכוז והשקטה של כל מה שמסביב עד כדי כך שרואה הציור כבר מונח בדף ויודע להעביר הראייה לביטוי בשימוש בעפרונות הצבע. יכולת מדהימה.
הנגן והמלחין יודע להיות אחד עם הניגון שלו ומדייק באצבעותיו או נשיפותיו ויוצר הניגון. המלחין ממש כמו במעין ביטול ונוצרת בדעתו נגינה חדשה. מדהים.

וכן כל אומן בפרט מול קהל צריך לנתק מחשבתו מהסובבים ולהתחבר לעניין אשר הוא עושה.
ההופעה של הנינג’ה היא בעצם כאשר אדם מפתיע ותוקף אותו בין בהפתעה כאשר אינו שם לב ובין בתשומת לב ואליו להישאר רגוע ללא לחץ ובמהירות של בזק כמו מלחין אשר יוצר דבר חדש להתחבר ישר למה שקורה וליצור טכניקה מדויקת אשר כוללת מגע באדם השני אשר אין בדעתו לאפשר שיגעו בו, ולהתחבר אליו רגשית ברמה כזאת שיוכל להרגיש אופן חשיבתו וכיצד עומד להתנגד, בכדי להערים על דרך חשיבתו ומעשיו של היריב, תוך כדי התעלמות גמורה מתשדורת כעס היריב היכול רק בכעסו או כוונתו הרעה להטיל אימה על כל אדם. וכן אם קוראת פציעה או דם ניתז, על הנינג’ה להתעלם מכל זה, ולהיות במעין עולם פנימי שקט ורגוע ומוגן מכל אווירה חיצונית אשר שם הוא כמעין מעל הזמן ויכול לנתב החלטותיו ובהם יש שיכלול: הטווח, המשקל, עוצמת הכוח שעליו להשקיע, יצירת הסחת דעת של יריבו, תשדורת גבורה להחליש דעת ולב יריבו וגם להרגיש את הסובב אותו כי אולי מגיע עוד אדם או אולי מכוון עליו חץ ממקום אחר. וכל זה ניסיון נגיעה בהסבר על המתרחש בתוך אלפיות השנייה שבקרב.

מיקוד וריכוז

כך שאם נתייחס לפן האומנות גרידא מדובר בשליטה עצמית ברמות הכי גבוהות ויכולת עיבוד אינפורמציה והוצאתה מכוח אל הפועל תוך כדי מגע עם השונא שלך ששונא אמור לגרום סלידה והנינג’ה חייב להיות אתו בחיבור רגשי בשביל כל הנ”ל במהירות אדירה. והפלא הוא ששנייה לאחר שזה נגמר אם תהיה לידו ותתחיל ישר שיחה בנושא אקטואלי ימשיך אתך בשיחה כאילו לפני שנייה לא היה דבר. יכול להיות רמז יפה בהלצה:

נינג’ה אותיות נ’ נגינה.

יש נ’ שערי בינה, ובינה זה היכולת להבין דבר מתוך דבר ותוך כדי שהוא מבין כל העניינים שדברנו, ליצור ניגון חדש המתאים לאירוע שהוא נמצא בו. כדוגמת המלחין המנסה בהתאם למילים אשר מולו ליצור ניגון רק שלמלחין אין את שאר הבעיות שלנינג’ה יש.

בכדי להגיע לרמה הפנימית הזאת מלבד הידע הטכני החיצוני הנינג’ה היה צריך לרכוש הכרה עצומה בעולם הפנימי שלו שליטה מלאה ביכולות הרגשיות שלו כגון לבלום כל רגש שיפריע לו במשימה. בניקיון הראש ממחשבות שיפריעו לו, יכולת ריכוז ודיוק עצום, השקטה של כל דבר היכול להפריע לחיבור האדיר שהוא צריך עם היריב ושאסור שיהיה לו נתק של מיליונית שניה כי אז יאבד את קישור הנתונים שהוא צריך.

water-243910_640

וכן היה לו סוג של הרפיה שבה היה לומד:

1.כיצד שולטים על הדופק.

2.כיצד מוציאים מתח מהגוף.

3.כיצד לחוש ולחזק את הבחירה בעולם הפנימי שלו של המחשבות הרגשות והחושים.

4.כיצד לרכז את כולו בדבר אחד ללא הפרעה.

5.שליטה על הלא מודע ותפיסת החיים.

שזה בעצם הרפיית רבדים שיש בה כמה רבדים של למידה. וברור לכל אחד שעם יכולת כזו ניתן להתמודד עם כל דבר בחיים ריכוז בתפילה, בלימוד, בפרויקט קשה, בביקורת שמוטחת, בהבנת מניע פנימי בוויכוח בין מכרים או בעל ואשה וכן כל ענייני החיים. כי זאת היכולת מובילה לגבורה פנימית לכן גם גיבור בלחימה חייב אותה ולכן כל גדולי ישראל ממשה רבנו והנביאים היו מלומדי מלחמה ואחד התנאים לנבואה זה גבורה. כי גיבור זה אדם שאין לו מעצור אין לו מינוח כזה ייאוש הוא מנתק מעליו כל המעקב אותו בקרב וכן בקרב החיים או קרב היצר והתכלית. לכן הרפיה זו נותנת כלים יפים מאד להצלחה בחיים לבוחר בטוב.

אני ישי אמנו מאמן בכיר בינלאומי בנינג’וטסו ישראל אומנות הנינג’ה, מעביר גם קורסים קצרים בתרגול המנטלי של הנינג’ות האגדיים לכל אדם בלי שום צורך ללמוד את אומנות הלחימה אלא רק לקנות את הכלים המנטליים שכבר עזרו למאות אנשים בהתמודדות במהמורות החיים כגון: שיפור הביטחון העצמי, קשב וריכוז, שיפור היכולת להוציא מכוח אל הפועל, ריכוז ומיקוד, הורדת מתחים לחצים וחרדות, שיפור בתקשורת הבינאישית, הכרת העולם הפנימי שלי, והשגת שליטה על המחשבות והרגשות, שליטה על התת מודע.

כתובת אתר: http://ninjutsu-israel.co.il 

אומנות הנינג’ה

לנושא בהרחבה

הראיון “בקול ברמה” עם גלעד שמאע בנושא דרך החשיבה של לוחם – וכיצד לא לבוא למצב של קיפאון בזמן אמת והגברת היכולות החושיות לחוש בדברים גם בלי לראותם בעין.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות ישי אמנו

ישי אמנו

מאמן בכיר דאן 5 נינג’וטסו ישראל – Master Instructor.
הוסמך על ידי – Tel-Aviv University – Sports.

בדוק גם

אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

חורף הגיע ובגדול ושוב עולה השאלה לגבי מהו הלבוש הנכון לשמירת חום הגוף של התינוקות… המשך לקרוא אלה גרנשטיין || כיצד להלביש נכון תינוק בחורף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *