מאברך שמתגלגל בגמחי”ם לסיפור הצלחה ישראלי

monyחשיפה: יעקב אברך מבני ברק עובד רק 3 שעות ביום ומתפרנס בכבוד מהבורסה האמריקאית

המקצוע שהפך את יעקב מאברך ממגלגל כספים בגמ”חים, למגלגל סכומים אדירים במסחר בשוק ההון  – ראיון מיוחד עם חרדי מיוחד –

ישראל גוטמן || כתבנו הכלכלי

בשנים האחרונות נשמעים יותר ויותר קולות שקוראים לציבור החרדי לצאת לשוק העבודה ולהתפרנס בצורה מכובדת. אחת הבעיות שנתקלים בהם חרדים שעושים את הצעד הראשון לשוק העבודה הוא תחום הלימודים, הם משקיעים זמן ומשאבים רבים על הכנה ללימודי תואר, שכר לימוד יקר – רק כדי לגלות שהתואר שהשקיעו בו 3 שנים לא מבטיח השתכרות ראוייה, ולמעשה כמעט איבד מהרלוונטיות שלו היום בשוק העבודה המתפתח.

חרדים רבים שהבינו לאיפה מועדים פניו של שוק העבודה החליטו ללכת כנגד המוסכמות, ולרכוש לעצמם השכלה והכשרה בדרכים שהיו עד לא מזמן ללא קונבציונליות. המקרה של יעקב נותן תקווה לציבור גדול.

״נכשלתי במתמטיקה, אבל תודה לאל אני מתפרנס בכבוד ממסחר בבורסה״

קורסים מקצועיים היום הופכים ליותר יותר רלווטיים, קורסים בתחום המסחר בבורסה הייתה שמורה אך ורק לאנשים בעלי השכלה מקדימה וניסיון בתחום, לראשונה נחשפת לציבור סדרת הווידאו רבת התעוזה, שעוררה את חמת אפה של תעשייה שלמה. כעת, הגיע הזמן לברר, איך במה מדובר?

יעקב חרדי בן 33 נשוי פלוס נחשב לאחד מהמבריקים של בוגרי הקורס למסחר ומרוויח היום בכומים שאפילו לא חלם עליהם, היה בין היחידים שהסכימו לדבר ולחשוף את התופעה שצוברת תאוצה בעולם התעסוקה, ומבטיחה לחרדים של היום סיכוי אמיתי לחיי רווחה.

יעקב קיבל החלטה שלא ללכת בתלם, במקביל ללימוד בכולל למד קורס על מסחר בשוק ההון, ותוך חצי שנה מצא את עצמו בלב ליבו של ה”מועדון הסגור” והאינטימי ביותר של שוק ההון הישראלי שמכניס בכל שנה אלפי ישראלים לאצולת ההון של ישראל. כל זאת מבלי בגרות ותואר אקדמאי, מבלי קשרים או פרוטקציות בחלונות הגבוהים, ובעיקר בזכות: ״החלטה אחת חשובה שקיבלתי בגיל 28״ כמו שהוא מצהיר.

כיעקב מתפנה לשיחת סגירה: “זה הכל סייעתא דשמיא”

אז מה קרה פתאום?

“לפני 5 שנים ראיתי מודעה באחד האתרים החרדים שהיה כתוב בה:
“תלמד להרוויח משוק ההון משכורת נוספת בשעות בודדות בשבוע, מאיפה ומתי שמתחשק לך”
עכשיו תבין, אני בן אדם מאד רציונלי ולא מאמין “בכסף קל” אבל המצב שהייתי שרוי בו באותה התקופה דחף אותי ללחוץ על המודעה, ומשם נחשפתי לעולם קסום ולאנשים מדהימים שליווי אותי צעד אחר צעד עד שלאחר חצי שנה התחלתי לסחור בעצמי”

 

unnamed
המשרד בבית של יעקב.

לקריאה נוספת:

חצי שנה וזהו התחלת להרוויח כל כך הרבה כסף? נשמע כמו נס …

“ממש לא, בהתחלה זה היה על סכומים קטנים ולאט לאט הגדלתי את הסכום עד שהגעתי אחרי מספר חודשים למשכורת מאד יפה שעזרה לי להחזיר את כל ההלוואות ואפילו להשאיר לי סכום קטן לקנות לאשתי תכשיט לחגים”

אז צריך להגיע עם כסף מראש להשקעה?

“מעניין, זה שאלה שתמיד שואלים אותי כמו שסיפרתי לך קודם כסף זה לא משהו שהיה לי, כמו בכל תחום אני ממליץ להתחיל בקטן לאט לאט וככל שגדלים הרווחים לקחת חלק מהרווחים ולהשקיע עוד …”

“עובדים על אנשים בעיניים, 78% לא מצליחים להגיע לחיים עם הכנסה ממוצעת …”החיים לחרדים בשוק העבודה לא צריכים להיות כל כך קשים”

אתה הרי הגעת בלי שום ידע מקדים אז איך זה שהצלחת?

“אני חייב להזכיר את אחד האנשים שאפשר להגיד שבזכותו אני בתחום הזה ו ברוך ה’ מרוויח לא מעט כסף, קוראים לו גיא ברנד והוא עזר לי והדריך אותי בצורה כי פשוטה ומקצועית, כל רגע שהייתה לי בעיה קיבלתי מענה בצורה הכי מקצועית ומובנת”

האם היו איתך עוד חרדים בקורס?

“היינו 5 חרדים, אבל מה שיותר מעניין שעוד שלושה חוץ ממני נמצאים היום במצב די דומה לשלי, בזכות כוח ההתמדה שרכשנו בישיבה והחשיבה הלוגית מלימוד הגמרא הייינו מהמובילים בתחום”

“מהרגע הראשון כל שקל שהרווחתי תרמתי כנגדו מעשר לכולל בו למדתי”

מה היה הרגע שהרגשת בו סיפוק?

“תראה, קודם כל עצם זה שבניגוד לחברי אני לא רודף אחרי שום דבר ואני מנהל את היום שלי איך שמתאים לי זה פותח לי אפשרויות רבות לעשות דברים שחשובים לי, אני ממשיך להיות אברך בכולל, ועוזר לאשתי בגידול הילדים, אבל בעיקר הידיעה שאני יוכל לעזור לילדים שלי עם דירות כשהם יתחתנו – מה שלי לא היה זה בהחלט מספק. ואשתי פנויה לחלוטין לגדל ולהשקיע בילדים שלנו.

יודעים בסביבתך שאתה מרוויח כל כך הרבה?

ברור ששמים לב שרמת המחיה שלי עלתה הרבה, אבל חוץ ממשפחה וחברים קרובים אני לא מרבה לספר על זה, ובעיקר שלא יטרידו אותי ויבקשו תרומות.

כשהתחלתי את הצעד הראשון במסחר הבטחתי לעצמי שעל כל דולר שאני מרוויח אני תורם מעשר לכולל שלמדתי בו, וכך היה ולאחר זמן מאד קצר מצאתי את עצמי תורם סכום נכבד לכולל ובנוסף פתחתי גמ”ח להלוואות לאברכים, מבחינתי זה היה הכרת הטובה הכי גדולה שיכולתי לתת”

unnamed-2-%d7%a2%d7%95%d7%aa%d7%a7
גיא, וצוות ביג-שוט באחד מחדרי המסחר: “לא משעמם לרגע”

ויש עכשיו רעש גדול סביב סדרת סרטונים של גיא במה מדובר?

גיא ברנד שלימד אותי את כל מה שאני יודע היום, וממשיך ללוות אותי – הוא אדם מיוחד במינו, הוא בנה במו ידיו כבר 1,362 סוחרים מצליחים והחליט שהוא חושף את הסודות, הכלים והידע שאפשרו לו לעשות את זה על בסיס קבוע וצפוי. כואב לי שחרדים שרוצים להתפרנס בצורה מכובדת חושבים שרק יחידי סגולה מסוגלים להגיע למשכורת גבוהה. זה לא מסובך כמו שרוצים שתחשוב.”

ואיך מקבלים גישה  לסדרה?

“זה קל לוחצים על הקישור הזה מכניסים מייל כדי שנוכל לסנן החוצה אנשים שהם לא רציניים, ומקבלים גישה מידית לסרטון הראשון, שמראה את הצעד הראשון של סוחר.”

ועד מתי הגישה לסדרה פתוחה?

“הסדרה יורדת מהאוויר עוד פחות משבועיים בגלל שאנחנו רוצים להימנע מהצפה גדולה מדי ושנוכל ללוות כל אחד באופן אישי ואנחנו צריכים להערך לכמות נוספת לפני שנעלה אותה שוב לאוויר.”

הצצה לתוך ה-Big Shot: סדרת הווידאו החתרנית של ברנד
הצצה לתוך ה-Big Shot: סדרת הווידאו החתרנית של ברנד

מילה לסיום?

“מספיק שעזרתי עם הדברים שלי ועם הסדרה של גיא לאדם אחד בלבד לקצר את הדרך, ולהרוויח את הכסף שמגיע לו, ומבחינתי עשיתי את שלי.”

**פתוח לזמן מוגבל: לרישום מידי לסדרת Big Shot המדוברת של גיא ברנד לחץ עכשיו כאן

יעקב תודה רבה לך על הצצה הזמנית הזאת לעולם של שוק ההון.

בשמחה.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי
מסובין - מגזין האביב החרדי. הבית של החרדים החדשים, רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל"ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה ותרבות, אופנה יופי ובריאות, תיירות, צרכנות וקופונים, יחסים משפחה ועוד ...

מעניין מאוד

בתיה וקסברגר-רוזנפלד || איך תבחר שם לעסק

איך תבחר שם לעסק כתבה רביעית בסדרה – והפעם – כיצד להגדיר בשם את העסק וואו הוא… המשך לקרוא בתיה וקסברגר-רוזנפלד || איך תבחר שם לעסק

כתיבת תגובה