למה אין בריכה עירונית בבני ברק || דובר העיריה “הרבנים מתנגדים”

swimming-pool

שושנה כרמון || למה אין בריכה עירונית בבני ברק – זו שאלה ששואלים בימים חמים אלה, רבים מתושבי עיר הקודש בני ברק שנאלצים לשחות בבריכות בערים סמוכות, כמובן, רק באלה שמאפשרות רחצה נפרדת לגברים ונשים. יצאתי לברר מה אומרים על כך תושבי בני ברק וחזרתי עם המון כאב …

אחת הנשים שמלווה את בתה ללימודי שחיה לבריכת דני בשכונת התקוה בדרום תל אביב טוענת “למה הילדים שלנו בחברה החרדית בבני ברק צריכים להרחיק עד בריכת דני בשכונת התקוה בדרום תל אביב כשבדרך לברכה הם עוברים ליד המון עובדים זרים סודנים אריתריאים ואחרים שמסתובבים פה בכל פינה. תראי איזה ביקוש יש לשיעורי השחיה האלה. שישה אוטובוסים עמוסים בילדים והורים מבני ברק מגיעים בסרדיניה הזאת לבריכה שמאפשרת רק מספר שעות מועט לרחצה נפרדת במחיר כניסה יקר מאד. כשמדובר במשפחות ברוכות ילדים שהמצב הכלכלי שלהן לא מזהיר הרי שמדובר בהוצאה כספית כבדה.

תראי הבריכה בשעות האלה מתמלאת בילדים שמגיעים לשיעורי שחיה ובמבוגרים שרוצים להנות מהנאות החיים שמספקות בריכות השחיה, שהרי ידוע שבריכות שחיה הן בעצם מרכז ספורט ופנאי שבדרך כלל מלבד הבריכה כולל גם חדר כושר לרווחת, ספא חדרי חוגים וכד’ . כמות האוכלוסיה בבני ברק גדלה באופן משמעותי משנה לשנה ואין סיבה שלא תהיה לנו בעיר שלנו בריכה מסודרת, חצי אולימפית, כמו בערים השכנות. זה בפירוש לא עניין של מותרות. זה צורך בסיסי וחיוני. אגב,  שיעורי השחיה בצפיפות כזאת בבריכת דני בשכונת התקוה וטיפולי ההידרוטרפיה והתעמלות המים בצפיפות כזאת מאד לא אפקטיביים וחבל. למה עירית בני ברק לא יכולה לדאוג לתושביה” שואלת האם בשם הרבה מאד אימהות ואבות חרדים.

גם עירית רמת גן מאפשרת לתושבי בני ברק רחצה בבריכות השחיה העירוניות. גם בבריכה בנווה מרום ובבריכה בקנטרי של רמת גן מאפשרים שחיה נפרדת לנשים וגברים במספר ימים מצומצם ובשעות שלא תמיד נוחות.

אחת מתושבות בני ברק שמגיעה מידי שבוע לשחיה בבריכה במרום נווה ברמת גן מתלוננת נוכח העובדה שהרחצה בבריכה זו מתאפשרת רק בין השעות 9 עד 11 בלילה “השעה לא נוחה” היא אומרת “הבנות שלי כבר עייפות וחוץ מזה מחיר הכניסה גבוה מאד”

נשים חרדיות מבני ברק מגיעות בהסעה מיוחדת ויקרה גם לבריכה העירונית ברחוב חיים לבנון ברמת אביב ומתחננות בפני מנהלי הבריכה לעוד יום של שחיה נפרדת.

מזה שנים הן טורחות ומגיעות לבריכה התל אביבית לשחיה בימי א’ בין השעות 9 עד 11 בבוקר ובימי ד’ מהשעה 13:30 עד לשעה 15:00. באותה מסגרת חלק מהן משתתפות בשיעורי התעמלות מים יקרים מאד

כולן שואלות – למה זה מגיע לנו? למה עירית בני ברק לא דואגת לנו.

“אנחנו תושבות בני ברק מזה שנים” אומרת אשה בת 73 סבתא לנכדים ולנינים שנעזרת בהליכון וזקוקה לשחיה בבריכה מטעמי בריאות ומגיעה בהסעה לבריכה ברמת אביב “הרופא המליץ לי על הליכה במים” היא מספרת והיא לא היחידה “למה אני צריכה להרחיק מביתי במרכז בני ברק לרמת אביב”

הן פונות לעיריה מבקשות בניית בריכה מקומית לפי כל כללי הצניעות ועד כה אין בריכה. ממחלקת הספורט בעיריה מפנים את תושבי העיר לחופי רחצה נפרדים בתל אביב ובהרצליה “הבעיה היא שהרופא שלי שהמליץ לי על הידרוטרפיה והליכה במים טען שההליכה בים במים שלפעמים גליים מהווה סכנה, כי בים אין מעקה כמו בבריכה והאדם עלול למעוד וליפול”

“חוץ מזה” אומרת חברתה שמצטרפת אליה לשחיה בבריכה ברמת אביב  “הים מכסה רק עונה קצרה בקיץ. הבריכות לעומת זאת  הן בריכות שמימיהן מחוממים בחורף ואת הים הרי אי אפשר לחמם ומה לעשות שאנחנו זקוקים להתעמלות מים לשחיה והליכה במים משך כל ימות השנה. אי אפשר להגיד לגוף הכואב – חכה לקיץ”

“זה מין חור שחור” מסבירה אחת הנשים “שאלתי רבנית ידועה בעיר למה זה קורה והיא השיבה – הרבנים מתנגדים מחשש שאנשים חילוניים מערים סמוכות יגיעו לבריכה העירונית בבני ברק ויחשפו את תושבי העיר למנהגים חילוניים לא רצויים”

האמנם זהו החשש או שמא מדובר באינטרסים אחרים המגובים “בחשש רוחני …” ימים יגידו!

הפנינו את השאלה לדובר עירית בני ברק שתשובתו מסתכמת ב “רבני העיר מתנגדים”

אחת הנשים מבקשת “אולי, אם תכתבי על הנושא, ורבני העיר יבינו את מצוקת התושבים, הם ימצאו פתרון

ובכן, כתבתי בתקוה שכל מי שהנושא קרוב לליבו יחתום על הבקשה שתופנה בסופו של דבר לפרנסי העיר, ואז אולי נזכה לפתרון אידאלי לטובת  תושבי העיר שכל כך זקוקים לטיפולי מים ולרווחת ילדי העיר שפשוט רוצים ללמוד שחיה שהיא בפירוש בבחינת הצלת חיים. שהרי ברור לכולנו שגם הרבנים וגם פרנסי העיר רוצים מאד בטובת התושבים.

הרי כתוב בפרוש “ונשמרתם לנפשותיכם” – אם לא נדאג ללימודי שחיה לילדינו אנחנו חושפים אותם לסכנות טביעה. אנא חיתמו כאן על הבקשה לעירית בני ברק.

תודה בשם ילדינו ובשם כל תושבי בני ברק

“בפיקוח משמרת הקודש והחינוך”.

בדקנו בהיסטוריה של בני ברק ומצאנו את הלא יאומן כי יסופר … בריכה בבני ברק הבריכה פעלה במתחם ישיבת פוניבז’ (התמונה מ-1945 ולא הצלחתי לברר עד מתי פעלה הבריכה).

בתחתית המודעה כמובן חותמת הכשרות. “בפיקוח משמרת הקודש והחינוך”.

מה אתם יכולים לעשות כדי שזה יקרה?

1. עשו לייק והפיצו
2. בואו נשכנע את עיריית בני ברק בנחיצות הבריכה, נמלא את טופס הרישום ובקשו גם מבני/בנות הזוג / ילדים / שותפים / שכנים וכד’ ועודדו אחרים לעשות זאת, חתמו על העצומה כדי לתמוך ברעיון ובכך לשכנע את העירייה שזה רצון התושבים:

בקישור הבא – לחתימה על העצומה

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

פתחנו את שנת 2018 בידיעה והבנה כי יותר קרוב לוודאי שזוהי הולכת להיות שנת בחירות… המשך לקרוא ראיון נשכני עם היו”ר משה פייגלין || יש לי ‘זהות’ 2018

כתיבת תגובה