ליל שישי על טשולנט ודיגיטל || האביב החרדי דיגיטאלי כבר כאן

גידול של כמעט פי 3 בשימוש באינטרנט במגזר החרדי תוך שנתיים
גידול של כמעט פי 3 בשימוש באינטרנט במגזר החרדי תוך שנתיים

7 מליון ביקורים בחודש מבוצעים על ידי המגזר החרדי ב-12 אתרי החדשות החרדיים המובילים (נכון לחודש אפריל 2015, כולל גלישה מדסקטופ ומובייל) ביחס לכ2.6 מליון ביקורים בחודש רק לפני שנתיים (נכון לחודש אפריל 2013 בדסקטופ)

עוד נחשפו גילויים מרעשים מתעשיית הפרסום החרדי ואת גולת הכותרת של הערב – דירוג אתרי החדשות המובילים במגזר החרדי ונתונים קריטיים למי שמעוניין לפרסם קמפיינים בדיגיטל.
בסופ”ש האחרון (14.5.2015) ננעלה ועידת הדיגיטל החרדי שהתקיימה בקמפוס תל אביב של חברת גוגל ישראל.
הוועידה שאורגנה על ידי משרד האינטראקטיב החרדי הראשון מקס-דיגיטל, ריכזה לראשונה את כלל משרדי הפרסום החרדים, מנהלי האתרים החרדים ואנשי תקשורת מובילים לשורת הרצאות ודיונים על ענף הדיגיטל החרדי.
את הערב פתחה בדברי ברכה גב’ מיכל וולטנר, מנהלת התוכנית של קמפוס ת”א של חברת גוגל, אשר קידמה בברכה את באי הועידה.
אחריה הרצה איתי ראוך, מנהל פעילות משרדי פרסום של גוגל, שחשף בפני באי הוועידה את שלל הכלים והפלטפורמות של גוגל, המאפשרות למשרדי פרסום לנתח מגמות, העדפות גולשים וטרנדים עדכניים – כלים שיכולים לשפר משמעותית את יעילות ומיקוד הפרסום עבור הלקוחות.
דוגמאות אמת הועברו בניתוח אתרים שונים וקמפיינים מתקופת הבחירות וקמפיינים מסחריים מענף הרכב ועוד.
את ההרצאה השניה העביר אילן צינמן, מנהל פיתוח עסקי ישראל של חברת אאוטבריין, חברת קידום תוכן ממומן מהגדולות בעולם, ששפך אור על התמורות האדירות שחלו בשנים האחרונות בתחום התוכן השיווקי, תוך ניתוח מדהים על חברות ענק בינלאומיות שהפנימו את העדפות הגולשים תוך הבאת תוצאות ממחקרים חובקי עולם שניטרו את תגובות הגולשים למסעי פרסום או לתוכן שיווקי במגוון רחב של סוגים ודוגמאות.
מיד לאחריו – נטע שפיר מחברת ווינסייט, חברת בניית האתרים הגדולה במגזר החרדי ונותנת החסות הרשמית לועידה, אשר הציגה מצגת מרהיבה שסקרה את חוויית המשתמש החרדי תוך פילוח אתרים של חברות וארגונים ידועים ודוגמאות אמת מאחד מאתרי התוכן המובילים במגזר החרדי העובר בימים אלה שידרוג ועדכון לשיפור חוויית המשתמש.
ההרצאה שיצרה את הבאזז הרב ביותר בתעשיית הפרסום החרדי הייתה ללא ספק הרצאתו של אריאל רוזנשטיין מחברת סימילר-ווב, חברת ניטור אתרי אינטרנט בינלאומית, שחשף את דירוג אתרי החדשות המובילים במגזר החרדי תוך חשיפת נתונים “חבויים” אך קריטיים למי שמעוניין לפרסם קמפיינים בדיגיטל.
עד לקיום הוועידה לא עמדו כלים מקצועיים ניטרליים לרשות המפרסמים והם נאלצו להסתמך על נתונים שסופקו על ידי נציגי האתרים עצמם, והתמקדו בעיקר (או אפילו אך ורק) בכמות החשיפות האבסלוטית שהאתר מייצר בכל חודש.
כאמור, חברת סימילר ווב בשיתוף עם מקס דיגיטל העלו נתונים מקיפים ופרטניים על האתרים השונים ובסיום הוועידה אף הכריזו כי מעתה ואיילך מדד דירוג האתרים ינותח אחת לתקופה ויפורסם בכלי התקשורת השונים לטובת כלל העוסקים בענף.
את המושב האחרון נעל מיכה שולם מנכ”ל משותף במשרד הפרסום מקס דיגיטל, בהרצאה מרתקת על מאפייני שפת הדיגיטל והמדיות השונות שפלטפורמת האינטרט מציעה למפרסמים ולגופים חברתיים ומסחריים במגזר החרדי.
לאורך כל הוועידה נהנו המשתתפים משיחות נטוורקינג והיכרות עם הגורמים המובילים בתעשיית הפרסום על בר מתוקים יוקרתי מבית ראשל אירועים, ובנעילת הוועידה אף הובאו מנות טשולנט מבית שלייקעס.
את כותרת וועידת הדיגיטל החרדי “ליל שישי על טשולנט ודיגיטל” ניתן לסכם במשפט אחד. כ-7 מליון ביקורים בחודש מבוצעים על ידי המגזר החרדי ב-12 אתרי החדשות החרדיים המובילים (נכון לחודש אפריל 2015, כולל גלישה מדסקטופ ומובייל) ביחס לכ2.6 מליון ביקורים בחודש רק לפני שנתיים (נכון לחודש אפריל 2013 בדסקטופ)
כיכר השבת דורג במקום הראשון במספר הכניסות
כיכר השבת דורג במקום הראשון במספר הכניסות

 

המספר הזה מעמיד בפני המפרסמים והחברות הפועלות בענף הדיגיטל אתגרים גדולים ואפשרויות בלתי מוגבלות בפלטפורמות מותאמות ובפילוחים מדוייקים כמו שרק הדיגיטל יודע להציע.
שמחה מרגליות – מנכ”ל משותף של משרד הפרסום החרדי מקס דיגיטל מסר כי לאור שביעות הרצון הגבוהה של המשתתפים ובקשות מהקהל הרב שהשתתף, אנו עובדים עתה להוציא את המדד המקיף שנערך על ידי סימלר-ווב ומקס דיגיטל, מדד זה יכיל נתונים רבים מעבר לכמות הביקורים החודשית באתרים, ויוצג בזמינות מלאה באתר שלנו ובכלי תקשורת נוספים. כמו כן אנו עומדים להודיע בשבוע הקרוב על הפתעות נוספות שיובילו להגברת הידע המקצועי והיכולות של משרדי הפרסום והאתרים מהמגזר החרדי”.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

יזהר שי || תרבות של שלוש מילים: “No Better Time”

בשנים האחרונות ראיינתי מאות אנשים בנושאים שונים. אבל היום, בכנס Israel Dealmakers בעמק הסיליקון זכיתי… המשך לקרוא יזהר שי || תרבות של שלוש מילים: “No Better Time”

כתיבת תגובה