לא ראיתי לא שמעתי אמרו השופטים || ונציב תלונות השופטים, האמין “לאסיר”.

מעשה באסיר שהתדיין לפני שופט מחוזי – הוא ערער בבית המשפט המחוזי על החלטת ועדת השחרורים של שרות בתי הסוהר – ועם תחילת הדיון ביקש רשות להשתחרר מהסנגור שמונה לו מהסנגוריה הציבורית ולהשתמש בסנגור משלו.

מאת: רזיאל נהרי.

כידוע, כל ניתוק בין לקוח לפרקליט מצדיק אישור בית משפט. השופט הביט באסיר והגיב מניה-וביה: ”אני בטוח לא ראיתי לא שמעתישהסנגוריה הציבורית שמחה להיפטר מאחד כמוך”.

האסיר, כך לפי עדות אנשים שהיו באולם, השתתק, לא הצליח להוציא הגה והתחיל לבכות. הוא ביקש למחוק את עתירתו, כנראה כי הבין שהצדק לא יימצא באולם הזה והגיש תלונה לנציב תלונות השופטים, השופט העליון לשעבר אליעזר גולדברג.
בתלונה ציין שההערה נאמר ”בזילזול ובבוטות”.

 

התלונה נמצאה מוצדקת: ”אמירת השופט למתלונן הינה אמירה קשה, מעליבה, פוגענית, בוטה ומיותרת שממנה היה ראוי להימנע”, כתב גולדברג והעביר לתיקו של השופט ”נזיפה.

….

למה זה מעניין אותנו? כי נציב התלונות קודם להחלטתו ביקש את תגובת כל המעורבים ואת עדות הנוכחים.

ובכן, הסכיתו ושורו (וראו) מה אמר השופט המעיר: ”אמרתי שאני מניח שהסנגוריה הציבורית אינה מבקשת להמשיך לייצג את המתלונן או במילים ברוח זו”.

כלומר הוא הכחיש מכל וכל שאמר מה שנטען שאמר. היו עוד שני שופטים בהרכב וגם הם התבקשו למסור את גרסתם. אחד מהם אמר שאינו זוכר את חילופי המילים המדויקות. זו תשובה גרועה משופט מחוזי שאמור לזכור מה היה באולמו, אלא אם כן אינו רוצה להפליל את חברו וגם אינו רוצה לשקר ומה שנשאר לומר זה מה שאומר כל עבריין בחקירה: לא זוכר. השופט השלישי אמר כמו הראשון שאמירה בנוסח שטוען המתלונן לא נאמרה.

גולדברג, כאמור, העדיף את גרסת המתלונן, בעיקר בגלל עדויות אנשים שנכחו באולם.

במילים אחרות: יש לנו כאן שלושה שופטים מחוזיים, שאחד לא רק בוטה וגס רוח אלא גם שקרן, אחד ”לא זוכר” וזה ממש גרוע, והשלישי לכאורה סתם שקרן.

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה