לא לשכוח עירוב תבשילין וביעור מעשרות

 

מה תצעק אלי דבר אל העם ויסעו
מה תצעק אלי דבר אל העם ויסעו

הערב שביעי של פסח ומחר נחוג את חג שני של פסח, עיקר עניניו קריעת ים סוף,
כל כך הרבה נסים היו בקריעת ים סוף שאומרים חז”ל שהים ניפתח ל -12 שבילים שלכל שבט נפתח שביל בנפרד, וחלק אומרים שנפתח רק שביל אחד גדול והמים להם חומה מימינם ולשמאלם, אבל קרה עוד נס שבכל העולם כל נהר או כל מקום שהיה מים נפתחו המים לשנים, אפילו אדם שהיה שותה בכוס מים נפתחו לו המים לשנים בכוסו, המדרש אומר שעל הים היו 50 מכות, כי במצרים נאמר כי אצבע אלוקים היא ,ואילו על הים נאמר ויראו בני ישראל את היד החזקה, יד זה חמש אצבעות כפול 10 יוצא 50 מכות כמניין ים, עוד אומרים חז”ל 90 אלף רבבות מלאכים ירדו עם בורא עולם להכות את המצרים בים שזה 900 מליון מלאכים, והמצרים קיבלו מכה קשה על הים יותר מאשר במצרים.

סגולה היום

לקרוא היום בערב חג שני שהוא הלילה שבין חמישי לשישי טוב לקרוא את בו את שירת הים! שעת הקריאה הינה עת רצון ענקית היות שבזמן הזה עברו ישראל את ים סוף… שירת הים נמצאת בספר שמות פרק טו… כמובן לקרוא מתוך חומש תנ”ך (אסור באייפון וכ’ו…) במיוחד במיוחד טוב לקרוא את שירת הים ביום שישי לפנות בוקר בשעה 5 בבוקר עד5 וחצי.. כי בזמן הזה היה את שיא הנס שמצריים טבעו בים וכ’ו… וישראל באותה השעה אמרו שירה… .

הרבה שואלים ומתבלבלים על החג השני ושבת וכ’ו..

בואו נעשה סדר בדברים!!

היום  יום חמישי! זה ערב חג שני של פסח… זה כמו יום שישי! מבשלים מכינים וכ’ו… היום בכניסת החג בסביבות 6 וחצי בערב אישה מדליקה נרות ומברכת “אשר קדשנו במצותיו וציונו להדליק נר של יום טוב..”!! לשים לב להגיד יום טוב ולא שבת!!

לא לשכוח לעשות עירוב תבשילין,

איך עושים עירוב תבשילין?

לוקחים שני תבשילין כגון ביצה עם מצה,בשר ולבשלם ביחד ולברך “ברוך אתה ה’ אשר קידשנו במצוותיו וציוונו על מצוות עירוב ,ולהגיד – ובזכות עירוב זה יהיה מותר לנו לבשל ולהכין מיום טוב לשבת את כל צורכנו , אוכלים את העירוב רק בשבת בבוקר.

לא לשכוח לחבר את התקע של הפלטה מהיום לתקע, כי הדבר אסור בשישי זה חג !

ולהדליק נר נשמה שיהיה דלוק 24 שעות לפחות עד כניסת שבת שנדליק ממנו את הגז לצורך הבישולים של שבת והדלקת נרות מה שנקרא “מאש לאש..”
יום שישי!! זה חג…דינו כמו שבת קודש!! השונה הוא שמותר לעשות רק דבר אחד.. לבשל (ולעשן מאש לאש…)!!

יום שישי כניסת שבת קודש!! אישה מדליקה נרות כמובן מאש לאש (מנר שהוכן מיום חמישי)! ומברכת ברכה רגילה כמו כל שבת של הדלקת נרות…

שבת בערב ויום שבת עצמו… זו שבת רגילה! קידוש כרגיל, תפילות כרגיל.. הכל כרגיל!!

חשוב לציין ש-ל-א אוכלים חמץ.. עד מוצאי שבת קודש… כי החמץ עדין שייך לגוי שמכרנו לו במכירה.. ויש לזה דין של מוקצה… וגם כל הכלים שלנו עדין כשרים לפסח הרי אסור לפנות את הכלים הכשרים.

ביעור מעשרות מהו?

החיוב להוציא מן הבית את כל התרומות והמעשרות שנשארו ולתנם לבעליהם או לאבדם מן העולם, פעמיים בכל שבע שנים.

אחת לשלוש שנים חייב אדם לבער מרשותו את כל התרומות והמעשרות שהפריש והם נותרו בידו, ולתת כל אחד לבעליו, דהיינו תרומה ותרומת מעשר – לכהן, מעשר ראשון – ללוי, מעשר עני – לעניים. אם נותרו בידו פירות מעשר שני או נטע רבעי, או מעות פדיונם – חייב לבערם מן העולם.

זמן הביעור הוא, בערב יום טוב ראשון של פסח – ויש סוברים: בערב יום טוב אחרון של פסח – בשנה הרביעית והשביעית לחשבון שנות השמיטה.

לע”נ הצדיק הרב שמעון יהושע חרארי בן בכריה  זיע”א

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

הרב חיים קארו, שוחט מוסמך, יוצא נגד מנהג שחיטת עופות ל”פדיון כפרות” וקורא לכולנו להרוויח… המשך לקרוא הרב חיים קארו || כפרה, מספיק !

כתיבת תגובה