כץ וקרסו נוסח 2015 || “מאבק הטיטנים”, בין “קופיקס” ל”שלוימל’ה” .

coffee

דוד שיף | בשנת 1971 נוצר כאן סרט הקולנוע הקומי, שובר הקופות – “כץ וקרסו” . תושבי העיר בני ברק, שרובם ככולם היו אז “חובשי הכיפה הסרוגה”, ראו מן הסתם את הסרט המצליח בקולנוע המקומי “שבח” – בית הקולנוע היחיד בעיר, ששירת את צורכי התושבים המקומיים בפן התרבותי הזה, ואשר שנים לא רבות לאחר מכן הוצרך לסגור את שעריו לטובת אולפנא לבנות חרדיות.ההצגה האמיתית בעיר בין “כץ לבין שלוימל’ה”, נוסח בני ברק.

אבל כהיום הזה – נובמבר 2015 – מתנהלת ההצגה האמיתית בעיר בין “כץ לבין שלוימל’ה”, נוסח בני ברק. העיתונאי אריאל שנבל, שחשף בהרחבה את המאבק שבין “כץ ושלוימל’ה”, במוסף “דיוקן” של “מקור ראשון” מיום שישי האחרון, תיאר בהרחבה את שורש מאבק האיתנים, המתנהל בין השניים .

אבי כץ, חובש הכיפה, בעל רשת החנויות “הכל בדולר”, שעשה הסבה מוצלחת לרשת בתי קפה ומאפה בהצעת מחיר של מעט יותר מדולר אמריקאי אחד, הידועה והמוכרת בשם “קופיקס” (שמנייתה אף נסחרת בבורסה הישראלית), חרש תלמים יסודיים בעיר הקודש, שבמרכז גוש דן . זה היה טוב ונוח לכולם כל עוד לא גָּבַל הדבר בממלכתו של שלמה יום טוב, הלא הוא שלוימל’ה, בעל חנות למזנון מהיר במרכז הבני ברקי, במיקום הטוב ביותר בעיר – מול בית הכנסת המפורסם ביותר, הידוע בשם “בית הכנסת איצקוביץ’ ” ובקיצור – ” איצקוביץ’ ” (הקרוי על שמם של בני הזוג מלכה וצבי איצקוביץ’ ז”ל, שתרמו את הקרקע שהיתה בבעלותם לטובת הקמת בית כנסת, שישמש את הציבור הדתי על כלל גווניו, ללא שיוך חצרי או מגזרי . בית כנסת ל-כ-ו-ל-ם !) .

אבל כל הקלפים נטרפו משהחליט אבי כץ להרחיב רשת “קופיקס” שלו ולהוסיף עוד סניף בבני ברק (מחוץ ל5 סניפים הפועלים ברחבי העיר), וכן – מול “איצקוביץ”, מול “שלוימל’ה”. יצוין, כי מלחמת עולם היא כמאבק הגמדים בגוליבר לעומת המתחולל כיום בין השניים בקהילת הקודש המקומית . שלוימל’ה הוריד את מחיר “קפה+מאפה” לשלושה שקלים בלבד, בניגוד ל”קופיקס” שנצמדת בעקשנות ל-“הכול בחמישה שקלים”, אבל במבחן טעימה שנערך אצל “מומחה חרדי” (כן, יש כבר דבר כזה – אם לא מפצח סוגיות בגמרא, לפחות מפצח מיני מאכל בפיו) יצא ” קופיקס איצקוביץ’ ” כשידו על העליונה , אולי בגלל ש”מעומס עבודה לא הספיקו ב’שלוימל’ה’ לחמם את הבורקס מהבוקר”, כהסברו של הפצחן החרדי.

ואני נזכר בימים, שרק הניסיון להקים פיצרייה בעיר לפני 30 שנה נתקל בהתנגדות עיקשת מצד רב העיר, הרב יעקב לנדא זצ”ל (אביו של רב העיר המכהן, הרב משה יהודה לייב לנדא, יבדל”א) בפשקווילים קורעי עיניים, שנשאו כותרת אחת, חד משמעית : “ולא תהיה כוהנת כפונדקית !” ( = שמה של סוגייה תלמודית במסכת “בבא מציעא”).

מאז זרמו אלפי אלפים של כדורי פלאפל בדוכנים שנפתחו בקהילת הקודש המקומית, ואלה פינו כעת את מקומם במרכז הזירה לטובת “מאבק הטיטנים”, המתנהל בין “קופיקס” ל”שלוימל’ה”.

מתוך החזון העסקי של קופיקס.

חזון – לספק לצרכן הישראלי, גם, גם וגם.

  • גם זול – מהפכה חברתית אמיתית! מחיר נמוך, המאפשר לכל אדם לשתות ולהנות יותר מפעם אחת ביום במחיר קבוע ואחיד.
  • גם איכות – איכות ללא פשרות,חברת הקפה מהאיכותיות ביותר כמו גם הספקים הטובים ביותר בכל התחומים.
  • גם חוויה – חנות קפה במראה ואוירה אחרת.

מתוך אתר “קופיקס”

את השילוב הזה של גם גם וגם תחושה של “חנות מסעדה ובית קפה מהעולם הגדול” וכמו שרק בני ברקים יבינו זאת המחיר (5 שקלים לפריט) מזמין לבקר פעם נוספת.

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת בצפון בני-ברק ותחנה אחרת בדרך ליציאה… המשך לקרוא בני ברק מחפשת מוצא למצוקת התחבורה, עיר ובליבה פקק

כתיבת תגובה