כנס השידוכים || סיעור מוחות במגזר החרדים העובדים הסטודנטים המודרניים וכו’

המרצים בכנס השידוכים

אני חרדי אמריקאי (שומר נגיעה), הייתי בישיבה שחורה עד לפני כמה חודשים אך החלטתי לעזוב וללמוד חצי יום במכללה חרדית. עכשיו כבר בישיבה התחלתי לחפש שידוכים והייתה הצעה אחת שירדה מהפרק בגלל שטענו שאני נראה צעיר, ובמקום שלי כרגע לא היה לי הצעה אחת אפילו, ואני חושש שזה בגלל שאני לומד לתואר וזה מפחיד את הבנות והם כנראה חושבות שאני מקולקל, אבל אני כן חרדי לומד חצי יום בישיבה וחצי במכללה, אז נכון אולי אני קצת מודרני (מודרני מתבטא בחולצה צבעונית ופלאפון לא כשר) אבל יש כאלה בישיבה יותר מודרנים ממני ואף על פי כן אני נדפק. עכשיו השאלה שלי היא כך,
האם יש דרך | מקום למצוא בחורה חרדית קצת מודרנית בלי לעבור שדכנים (מסורתיים)? או האם יש שדכנים שמתעסקים עם חרדים מודרניים?

במענה לשאלת הבחור עונה לו אחת הקוראות המציגה את עצמה כחרדית בת 25

שלום לך חרדי,
כבחורה חרדית משכילה אני יכולה לומר לך מניסיוני האישי בשידוכים שבעיני רוב הציבור החרדי נוצר מעין רושם שצעירים חרדים שלמדו ושלומדים באקדמיה, כביכול, עזבו את המסגרת החרדית. ישנם אנשים בציבור החרדי, אם זה שדכניות ואם זה הורי מועמד או מועמדת, אשר סבורים שאם בחורה למשל שהציעו לבנם החליטה ללכת וללמוד מקצוע באקדמיה, “רחמנא ליצלן”, זה סימן שהיא נפלה ברוחניות ובאמונה והיא כבר לא יראת שמים כפעם. כמובן שזה ממש לא נכון ואני באופן אישי התחזקתי מאוד במהלך ואחרי הלימודים.
לעניות דעתי, אם אתה רוצה להכיר בחורה איכותית, תפנה לשדכנית שמתעסקת עם המגזר החרדי. כמעט כל שדכנית מכירה גם בחורות שהן חרדיות מודרניות. אגב, יש רשימות של שדכנים באינטרנט (תעשה חיפוש בפורום ‘שידוכי חרדים’, ראיתי שפרסמו רשימת שדכנים).
זכור – “אם ה’ לא יבנה בית, שווא עמלו בוניו בו”, תתחזק באמונה שהקב”ה הוא השדכן הבלעדי שלך והוא יביא לך את זיווגך בעת ובזמן המדויקים עבורך.
אני מאחלת לך המון הצלחה ושה’ יהיה בעזרך!!

דיאלוג מתוך האתר: אסק פבל

אגודה אחת לאחריות חברתית ועבודות לחרדים החליטו להענות לאתגר והפיקו יוזמה מעניינת בתחום שנראה כאילו לעולם לא ישתנה. כנס בנושא שידוכים שעוסק בצעירים וצעירות שיצאו לעבוד או ללמוד מקצוע סיעור מוחות בין דעות של “רק שדכנים” לבין דעות של “רק לא שדכנים”. אין ספק שכל נושא השידוכים במגזר החרדי העובדים לומדים  לא הולך להיפתר רק דרך הכינוס הזה, ישנה עוד  עבודה רבה והלא כבר נאמר “קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף”, אבל מה שבטוח אביגדור וחבריו הם שליחים טובים גם לדבר הזה.
אביגדור רבינוביץ | לפני פסח פנה אליי מיכאל נכטילר ואמר שצריכים לעשות משהו עם נושא השידוכים לציבור העובדים והסטודנטים. סיכמנו שאחרי החג נעשה כנס שיציג את האתגרים, הפתרונות והכי חשוב – נאגד את אותם אנשים. היום, זה קרה.
והכנס פשוט היה מושלם, בעיניי. לא תיארנו לרגע שיגיעו כ”כ הרבה אנשים ושהצורך התרחב לקהל שכבר אי אפשר להתעלם ממנו.
חודש שאני, מתי הורוביץ המייסד של אגודה אחת (תצטרפו לאגודה, כי רק ככה נוכל להמשיך לעשות עוד פעילויות.) ומיכאל עם קבוצת ווטספ שעובדת רק בשביל האירוע הזה. קורמת עור וגידים מפנייה לאיש ההוא ולהוא, עד שזה אכן קרה.
והכל עם חששות, התלבטויות. נושא שהוא רגיש מאוד שעל כל פרט קטן היו שעות של דיונים.
וזה היה שווה. שווה כל רגע של עבודה. מעבר להרצאות המרתקות של שמואל דרילמן על האינטרנט החרדי והאתרים בתחום ועד סטודנטים ובנות אמיצות שדיברנו על הנושא בצורה פתוחה ומכובדת; הסטריאוטיפים והשדכנים. שלא לדבר על פאנל מרתק עם מענדי גרוזמןשנתן את הרצאת חיו והצליח להצחיק את הקהל בדרכו האופיינית.
קרה פה דבר – לראשונה הציבור הזה כבר לא לבד. הוא מרגיש שכמוהו יש עוד. כל ה”לא בחורי ישיבות” ואלה שיצאו לדרך קצת שונה, אבל לעולם לא תשכח את הדרך שהנחילו ההורים ואת ערך התורה, נמצאים במקום אחד שמבין ומכבד.
לאט ובשקט הקבוצה הזאת קורמת עור וגידים. עם אחריות חברתית כבדה, עלינו ועל הדור הבא.
שיהיה במזל טוב

 

 

 


נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין

מסובין מגזין האביב החרדי

מסובין – מגזין האביב החרדי. רשת חברתית וקהילה ליצירת סגנון חיים לייף סטייל חרדי-ישראלי. חדשות, דעות, תרבות, לימודים אקדמאים וקריירה, עבודות לחרדים, פיתוח כלכלי, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, מוזיקה חרדית מתחדשת, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה ועוד. העולם החדש של החרדים החדשים.

מעניין מאוד

פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

צפו בהצצה לתחקיר פנים אמיתיות עם אמנון לוי בנושא הסכמי ממון שישודר ביום ראשון אחרי… המשך לקרוא פנים אמתיות הצצה לתחקיר || הסכם ממון הכולל קנס על בגידה

כתיבת תגובה