כוחו של יחיד || מישהו שהחליט לעשות מעשה והצליח

לשם שמיים
כל אחד שעובר ברחוב ושואל את עצמו “מי המשוגע הזה שעשה את זה ומה הוא רוצה להגיד”

שבוע טוב לכולכם.
אם פעם חשבתי שפעולה קטנה לא יכולה לעשות שינוי גדול.
המציאות בשטח הראתה לי אחרת.

יום ראשון : אומץ טור אישי

לפני כ3 שנים יצאתי לרחוב לא רחוק מביתי, וכתבתי על גדר פח בכניסה לקרית ספר “מה אכפט לך מה יגידו אחרים” (הטעות במקור…) עכשיו, כשאני מסתכל אחורה ורואה מה הספקתי לעשות, אני שמח ומאושר.

עשרות כיתובים ויצירות
כשהמטרת העל היא לעורר את השאלה אצל הצופה, מה שכמובן נעשה בהצלחה
על “מה יגידו” “חוסר קבלת השונה” “האפליה” “חוסר ההשכלה” המאבקים הפנימיים” “הסתרת מציאות לא תקינה ואי התמודדות עם בעיות” “עושק הציבור במסוה של הכשר” “סטיגמות” “הפחד מהיציאה לעבודה” “תקיפות החילים החרדים” ועוד נושאים רבים, והכל במסרים ישירים ומרומזים.
וכמו שאני תמיד אומר, בתל אביב גם גרפיטי מרשים על שלוש קומות, לא יקבל את אותו תשומת לב ומחשבה כמו כיתוב אחד קטן על גדר בעיר שבו כתוב “יחוס הוא כמו גזר החלק הטוב באדמה” ,מצחיק מצחיק אבל העוקץ שטמון בו חודר, ובמקרה הזה לא כיונתי רק אל חסידים…
ולמה באמת זה עושה כזה רעש?
כי מלבל עצם העובדה שהמסרים נורים ישר לפרצוץ של הצופה, אני היחיד שעושה את זה וזה כל כך לא מקובל עד שכל אחד שעובר ברחוב ושואל את עצמו “מי המשוגע הזה שעשה את זה ומה הוא רוצה להגיד”
דרך אגב אחת הכתובות הראשונות שלי היה “מי עשה את זה” פשוט רציתי לחסוך לאנשים את השאלה… גם כתובת כזאת גורמת לאנשים לעצור ולהתבונן.
ומלבד כל עשרות אלפי האנשים שנחשפו לזה ברחוב.
קיבלתי חשיפה תקשורתית עצומה, בפרסום במספר אתרי אינטרנט, ובכתבה בערוץ 2, והאמת ישנם הרבה שיקולים למה כן ולמה לא ואן כאן המקום להתוכח, אבל המציאות, שהקישקושים שלי נלקחים ברצינות רבה.
אז האם גרמתי לאיזה שינוי בחברה החרדית כולם שואלים?
והתשובה הכנה היא, שזה יהיה שקר לאמר שהעבודות שלי עשו שינוי בומבסטי בחברה החרדית
אבל זה יהיה שקר עוד יותר גדול להגיד שלא עשיתי כלום.
כי אני רואה את הדיונים והויכוחים שהכיתובים שלי גורמים, זה מקוה נייס טהור! באוטובוס ובכולל בחיידר ובסמינר “אומץ אומץ אומץ” זה נושא שמעורר מחשבה, והאמת, שמה שכולם אומרים, כולל אותו אברך שהשווה בין הכיתובים שלי לסרטים כחולים(באמת?!?) ש”הוא צודק במאה אחוז רק שזה לא הדרך” אז על הדרך נתוכח פעם אחרת, עכשיו נדבר על התוכן….
ואנשים מדברים ואנשים מתוכחים והציבור חושב ושואל ומקבל/ולא מקבל תשובות. והציבור החרדי נשאר חרדי ועם זאת מתבגר ומשתנה לטובה! וזה גם בזכותי.
חברים יקרים, את השמועות האלה אני שומע זמן רב, אבל הפעם זה כנראה נכון, “משמרות הועד למען טוהר המחנה” לא ממש מחבבים את היצירות שלי, ועל פי מידע אמין שהגיע לידי חוקר פרטי ביקש ממוסד מסוים את קלטות האבטחה ע”מ לנסות ולאתר אותי.
אני מקוה שזה לא יצליח (אני בכל אופן חושב שאני קצת יותר מתוחכם…) אך אל דאגה, לא הולכים לתפוס אותי כל כך מהר, ואת הזעקה הזאת של כל אחד שיש בו “אומץ” אי אפשר להשתיק.
מה שכן, בתקופה הקרובה אני מוריד פרופיל, ואולי אעשה זיכוי הרבים בערים אחרות.
שבוע טוב חברים.
ותודה על כל העידוד והביקורת.
שלכם.
אומץ

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מסובין חדשות חרדים

מסובין חדשות חרדים

מסובין – חדשות חרדים. רשת חברתית חרדית ליצירת תוכן וסגנון חיים של חרדים בישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, על פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

לא יודע כמה מכם עוקבים ומצויים בפרטים שכאלו, אבל דברים מאוד דרמטיים מתחוללים בזירת מלחמות… המשך לקרוא אודי הרשלר || על תודעת הגלות באתוס החרדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *