יוסי הגלילי || עבדים זקוקים להכוונה תמידית

dollar

“והרי”, כך הוא אמר, “אנחנו לא עושים כלום חוץ מניתוחים, ובכלל ראוי היה לכתוב על דלתות הספריות –חדרי ניתוח. אנו לוקחים מחשבות, רעיונות, טקסטים ותופעות, ומכניסים הכול לתוך מעבדה, לאנליזה, מנתחים ומבתרים אותם באופן סטרילי, חושפים אי עקביות, הרכבות, מפרקים הכל ליסודות, ותו לא”.

“לא ממש”, ענה לו “אחרי הניתוח מתחיל עיצוב מחדש – ‘remodeling’, עם היסודות אנחנו מתחילים לשחק משחקי הרכבה, מה הולך עם מה, מה מוציאים מהמגדל בלי שהוא יקרוס, מה המיקומים האסטרטגים של העמודים. הנך רואה, יש המון עבודה אחרי הניתוח”.

“ומה עם האישורים?” קפץ השלישי “מישהו, הרי צריך לבדוק את הקריטריונים, לבצע רפלקסיה על המניעים של המעצב, להבין את המשמעות של העיצובים בתודעה. אי אפשר סתם ככה לאשרר כל קונסטרוקציה, צריך מהנדס מוסמך ואחראי”.

“מה כבר יקרה בלי מהנדס”, טען הראשון בכובד ראש. “לעצים ולאבנים הענקת אישור לפני שהם קבלו זכות להתקיים? גם למבנים רעיוניים מגיע חופש, יפרו ירבו ויתעצמו להם ללא כל התערבות, ואנחנו נהנה מהתוצרים”. “משאבי הרעיונות בלתי מתכלים” החרה (מִהֵר לעשות או לדבר כמו זה שלפניו, סיע וחִזֵּק) החזיק אחריו המעצב, “אפשר להכין בופה, להניח את המגוון על השולחנות, ושכל סועד ימלא את צלחתו כאוות נפשו”.

“והיה כי תקראנה מלחמה?” שאל האחרון “שמא ילחמו בנו ועלו מן הארץ, ונותרנו מתי מעט? אה, אולי בכל זאת חשוב לנו הפיקוח”

וישימו עליו שרי מסים … לבנות ערי מסכנות…

את ערי המסכנים היו בונים עבדים. בני חורים אינם זקוקים לערי מסכנים, תודעת המסכנות הורתה ולידתה בתודעת השעבוד, חוסר יכולת להתקיים ללא תלות בהכוונה אינטנסיבית.

ערים גדולות בנו העבדים, תחת עינו הפקוחה של האח המהנדס הגדול, גורדי השחקים התנשאו לתלפיות, ולאלו שהתחקו על הפלא היה מסביר בנחרצות כי אין יצירה ללא עבדות, רק צייתנות והכנעה מוציאים אל הפועל מפעלים כבירים, שומה על הנברא להתגמד בפני המונומנט והמומנטום.

אבל, לאחר שהפירמידה עמדה על תילה, המנתח פרסם מאמר על המשמעות החדשה של תפיסת המרחב, והמעצב חוקק חוק לשימור מבנים עתיקים, והבניה נעצרה, כל תוספת איימה על המרחב המקודש שנוצר.

המוני עבדים גדשו את המרחב בשיממון, והשיממון נספג באבנים הגדולות, ולכן, למרות שבהתחלה המועצה הסדירה תעסוקה בניסיון להפריח את השממה, סוף דבר הוסכם כי הקיבעון הוא מקודש בקדושת הנצח, והמחוקק אסר על כל תנועה, לבל יופר ההווי המונומנטלי.

הייצור פסק, אבל גם היבוא נאסר, כל מוצר חיצוני עלול להפר את הקיבעון, הסבל היה כבד מנשוא, אבל עבדים זקוקים להכוונה תמידית, וישימו עליהם שרי מיסים – שימוססו אותם.

למען ענותו בסבלותם…

 

נשמח אם תגיבו עם הפייסבוק שלכם

תגובות

אודות מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי

מסובין – מגאזין לייפסטייל חרדי-ישראלי. רשת חברתית ליצירת סגנון חיים חרדי-ישראל. חדשות היום. מבזקי חדשות, פוליטיקה, יהדות, דעות ופרשנויות, לימודים וקריירה, עבודות לחרדים, עסקים וכלכלה, נדל”ן, הייטק ואינטרנט, לייף סטייל חרדי, שירים חסידיים, צרכנות וקופונים, יחסים ומשפחה יזמויות ועוד. בעולמם של חרדים.

בדוק גם

ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

אז נסעתי לאומן. אני, ליטאי בן ליטאים, באומן. והרי הרשמים שלי. 1. הרבה אומנ’ים יש,… המשך לקרוא ש. בן שלום || חזר בשלום מאומן ועושה ‘חשבון נפש’

כתיבת תגובה